materske centra

Príspevok v téme: materske centra
kjarin

V jednom casopise som natrafila na clanok/prezentaciu materskeho centra, ktore sidli nedaleko nas. Doteraz som o nom ani len nepocula. Priestory na fotkach vyzerali naozaj stiesnene. Avsak, ponuka kurzov bola bohata. Celkom sa mi zapacilo, ze sa mamicky s detmi stretavaju a vymienaju si skusenosti, venuju sa spolu nejakej cinnosti. Prekvapilo ma, ze sa o nich velmi malo hovori, akoby neboli popularne a pritom vidim len same pozitiva.
Ja som zatial slobodna, bezdetna a ziadne taketo centrum sa nechystam zalozit, ale mam rada deti a vzdy mi boli blizke temy tykajuce sa rodiny. Preto by som rada vedela, aka je situacia na Slovensku, pokial ide o MC. Zaujimalo by ma, ako je to s materskymi centrami vo vasom meste, ci nejake navstevujete, ake su tam atrakcie/kurzy ci sa plati prispevok/clenske... Kedze tak skoro sa asi matkou nestanem, som zvedava na vase nazory tu na fore. Tato tema ma teda sluzit len na diskusiu, aby som sa nieco nove dozvedela, nie na riesenie konkretneho problemu. Dakujem za prispevky.

bublik

pocula som na materske centra len chvaly, okrem toho, ze mamicak si oddychne a dostane sa medzi ludi, deti, ktore mamicky bravaju do takychto centier su omnoho otvorenejsie, komunikativnejsie, spolocenskejsie a samostatnejsie v porovnani s inymi detmi, ktore su zvyknute len na mamku. nemaju potom problem zvyknut si v skolke a tak. na internete som hladala MC v BB a nasla som ich tam hadam okolo 5. cakam babatko v oktobri a ked pride na svet, urcite nejake to materske centrum navstivime. co sa programu tyka, vacsinou pisali o predporodnych kurzoch, cviceni pre mamicky, tvorive dielne a anglictina pre deti.