Autistické dieťa...

radana

Ahoj Luccy.
Kedze autisti neznasaju zmeny a vzdy potrebuju vediet,co bude nasledovat,je dolezite,aby si sa s dietatom naucila komunikovat.Vzhladom na to,ze dieta nerozprava,robi sa to pomocou tzv.komunikacnych kariet.My sme tak tiez zacinali a velmi nam pomohli.Su to jednoduche karticky,ktore znazornuju cinnost,ktora bude nasledovat,aby sa dieta podla karticiek naucilo,co bude nasledovat a tym aj odburas u neho stres.Zo zaciatku to pojde pomaly,budes musiet dieta naucit,naco sluzia karticky.Neviem,ake cinnosti s dietatom vykonavas,bolo by dobre upresnit,aby som ti mohla napisat o tom blizsie.Moj syn mal na zarubni prilepeny dlhy suchy zips a na nom mal tieto karticky doradu pripevnene,podla cinnosti,ako nasledovali.Napr.umyt zuby-na karticke bola kefka,alebo jest,mal na karticke nakresleny tanier s ranajkami,alebo karticka umyt-bol tam uterak...A ktora cinnost sa vykonala,karticku si syn sam odlepil a odlozila som ju.Casom sa syn naucil sam si ist zobrat karticku,co prave chcel a priniesol mi ju-napr.ked chcel pit,doniesol karticku s poharom...Luccy,napisem ti mail,lebo je toho vela a tam ti to aj budem podrobne vysvetlovat,ako riesit urcite situacie.Ale az poobede,teraz musim bezat..

radca

kedysi sa autizmus povazoval hlavne za psychicky problem. Dneska sa dava do suvisu skor s nespravnym zlozenim crevnej flory a tzv. leaky gut syndromom.

Tu su posledne vyskumy ohladom autizmu:

www.microbialinfluence.com

Najlepsie zdokumentovane vysledky v liecbe sa dosahuju vynechanim uhlohydratov a mliecnych a obilnych vyrobkov,alebo pouzitim traviacich enzymov, ktore tieto bielkoviny rozkladaju na zlozky, ktore nie su zdraviu skodlive.

Luccy07

ked mu nieco hovorim akoby nevnimal
-ked aj vnima tak len chvilku
-ked sa hra s hrackami tak si ich len tak otaca v ruke a obyera ich,priblizuje k ociam vzdaluje...
-telka musi byt zapnuta ked ju aj nepozera potrebuje tu zvukovu kulisu.
je alergicky ked nieco pozera a niekto zacne prepinat programy-zacne kopat, hryzt..

Luccy07

radana- ma 3 r a neroyprava,
-ocny kontakt je len zriedka
-keby bolo na nom cely den by len kukal telku
-ma rad opakovanie zvukov zvierat mien
-niekedy len tak zacne pohybovat hore dole, vydavat zvuky
- s ostatnymi detmi nema zaujem udrziavat kontakt-berie im hracky, nici im babovky na piesku a vobec mu nevadi ze to dieta zacne plakat
-ma problem s jedenim
-neda sa s nim konstruktivne hrat-ze pod ideme si hadzat loptu, stavat vezu z kociek-tu postavim ja a on ju len bura...

bingham

RNG ja som na teba ako osobu nikdy neutocil - kazdy mame vlastne nazory, ja som svoje cerpal zo skoly

Mozno si necital moje prispevky pozorne, ale ja som hovoril ze vitaminy a mineraly zohravaju dolezitu ulohu v nasom organizme - len nesuhlasim s roznymi megadavkami ktore pre danych ludi ( v lepsom pripade posobia ako placebo) mozu sposobit vazne zdravotne problemy

RNG

bingham, utocis nie na mna, ale na lekarske kapacity , ktorych rady sem davam.
Okrem toho, mam uz hromadu uspesnych skusenosti s tymi "placebami", ktore boli samozrejme rigorozne preukazane ako ucinne in vitro aj in vivo.
Neviem, kde chodis na tie nazory a z coho cerpas, ale zelam ti, aby si nedoplatil na konvencne medicke chemicke lieky, ktore ja uz davno neuzivam na radu hromady alternativnych lekarov.
Radana, ja ti len poviem stare slovenske prislovie:
"Komu nie je rady, tomu nie je pomoci" a na tvoje prispevky odteraz vobec nereagujem, ako keby si na fore vobec nebola.
To sa tyka aj bighama.
Nehodlam svoj vzacny cas travit na neplodne argumenty s jednotlivcami pevne presvecenymi o svojej pravde, neochotnymi si prestudovat literaturu od inych lekarov , okrem svojich lokalnych, o ktorych si namyslaju, ze su svetovi.
Ja im ju ponecham, ked na tom nastoja.

radana

Rng,prosila som ta,aby si sa ku mne nevyjadroval ohladne ladovania syna doplnkami.Rad si to tu komu chces,ale uz som pisala,ze symptomy som mu nikdy nepotlacala ziadnymi psychiatrickymi liekmi,ani nicim inym.Zvolila som ku nemu len spravny pristup,ktory mu pomohol a moj syn moze viest plnohodnotny zivot.Bola to mravencia praca dlhe roky,ale priniesla vysledky.A ja som stastna,ze som svojmu synovi mohla takto pomoct.Za pochopenie este raz dakujem a ostatnym prajem este raz krasnu dobru noc.Bingham-pekne sny :)
Aj tebe Sony dobru noc :)

bingham

RNG krasne si to napisal medicina nie je vec viery ale dokazanych ucinkou - uz som sem raz pisal ze doplnky posobia ako placebo a navyse mozu nespravnym davkovanim co tu mnohokrat uvadzate poskodit ludske zdravie !!!!

RNG

Radana, tato tema nie je o tebe a tvojom specifickom pripade. Je to tvoj syn a mozes si robit v ramci zakona s nim co chces.
Ale su tu aj ini, a ti su mozna otvorenejsi k skusaniu roznych alternativ , hlavne ked pochadzaju od uspesnych alternativnych lekarov.
Teda lekarov, ktori ovladaju klasicku medicinu a z roznych dovodov ale pouzivaju ine metody(menej postrannych ucinkov, lepsie vysledky pri lieceni podstaty chorob , nie len potlacanie symptomov , doraz na predchadzanie problemov skor nez sa zjavia atd.).

Medicina nie je vec viery, ale dokazanych ucinkov a ich statistickeho vyhodnotenia na mnozstve pacientov.

Sony..

Este posledny prispevok a idem do hajan. Ranada, v tej teme o vit. C, to si ma zle pochopila. Bolo to pisane uplne inac. Tak dobru.