urychlenie menštruacie

lola123

alzbee: ja viem moja sestra sa tiez stresovala pretoze jej nedochadzali kramy ale zatial musim asi pockat kym si na menstruaciu zvyknem ,lebo mi zatial dost prekaza ale ja sa s tym raz zmierim...

lola123

SWEETHART: no ak chces pridat temu musis kliknut na zoznam tem a stlacit vetu pridat temu...ja ti inak neviem poradit pretoze ja na to mam cas ale neisla by som s nikym kto by nemal antikoncepciu...mala by si si urobit tehotensky test..kolko ti nedochadza menstruacie?..mojej sesternici nedochadzala 2 mesiace no potom jej prisla zase zatial by si sa nemala moc stresovat inak ti neviem poradit..

alzbee

sweethart: no hlavne uz len tym, ze si v strese ti bude ako naschval meskat-to tak byva..kazdopadne-vyskusaj si uvarit caj z koprovych semiacok, ktory vraj (ja osobne som to neskusala) do niekolkych hodin privola menzes...popripade si poskac, zacvic, sprs brucho teplou vodou...az ti nepride, tak si kup test Rapid clear, ktory vraj uz po 5dnoch ukaze, ci si alebo nie si v tom. Ale myslim, ze ked ti jeden den meska, tak nemusis sa hned bat. I ked samozrejme, ty poznas svoje telo. Drzim palce:))

SWEETHART

mala som dostat menstruaciu vcera ale meska mi..mam strach ci nie som nahodou tehotna...mal asom nechraneny sex asi pred dvoma tyzdnami....plodne dni?co mi poradite?som v strese...

lola123

no bolesti uz nemam..ale je to take zvlastne ze uz to mam....no uz si na nu zacinam aj polmaly zvykat..hadam to pojde.. dakujem...

alzbee

lola123: ja aj moja sestra sme tiez dostali v 12tich, moja kamoska dokonca v 11tich...zialbohu-v tomto smere to priroda podla mna trosku nedomyslela...je to aj podla mna skoro-hlavne, ked si clovek uvedomi, ze vlastne dievca, ktore uz menstruuje moze aj donosit dieta...nie nadarmo sa hovori, ze dievca sa stava zenou pri prvej menstruacii, ale fakt mi to pripada byt skoro. Clovek ale s tym nic nenarobi. Iba sa s tym treba zmierit:) uvidis, ze o niekolko rokov, ked si na menzes zvyknes a nahodou by ti nedosiel, tak budes hned vystresovana, ze co ak nie si v poriadku...je to vlastne aj indikator toho, ze telo funguje tak, ako ma...

kuknicka

lola123 :) ty si podarená... aj to ťa štve kedy si ju dostala...
to tiež bohužiaľ nemôžeš ovplyvniť... ani si vybrať. To je tiež individuálne. Ja som tiež dostala keď som mala 12 a viem že to sme vtedy dostávali jedna za druhou všetky v tom veku... a bola som na to hrdá "že už mám" a že som už žena :)
neboj zvykneš si... dúfam, že to nebudeš mať až také hrozné a hlavne bolestivé... :)

lola123

KUKNICKA :ja viem ale podla mna som dostala menstruaciu prilis skoro...moja mama ju mala az v 16...a jedna znama v 18..niekto aj neskor..podla mna je v 12 menstruacia prilis skoro..