Streptokok agalactiae

Príspevok v téme: Streptokok agalactiae
perla 4

Dobry den. Zistili mi streptokoka agalactiae v posve a som z toho nestastna lebo chcem otehotniet. Dr mi predpisala dalacin krem na tyzden,ale neviem ci to staci na preliecenie.Nemate s tym nejake skusenosti???Ako sa toho zbavit este pred otehotnenim?? Preco ho je tak tazke vyhubit,ze vraj sa to vrati.Pocuvam ze vraj tento streptokok zije na nas a v hrubom creve tak ako to ze to niektore mame a ine nie? Vie niekto poradit??? Dakujem

Maruska97

Ahojte baby, rada by som sa s vami podelila s mojou skusenostou so streptokokom agal.
Trvalo to jeden rok ale uspesne som sa ho zbavila!!
Ako som uz spominala zacalo to priblizne pred rokom v auguste,kedy po dlhopretvavajucich zapalov moc. ciest pravidelne po sexe sa objavil velmi zly zapal rodidiel. Nasledne som mala zle vyslekdy a to od e-coli, a viacerych streptokokov.Postupne som sa zbavila jednotlivych bakerii ale stlale mi ostali vyslekdy-streptekok agal. a dalsie zapaly, ktore boli riesene samozrejme tymi istymi antibitiokami ktore nezabrali ale vobec, iba mi privolali ine problemy ako napriklad bolesti hlavy ktore trvali asi pol roka.
Takze som sa rozhodla ze urcite nic nebudem riesit antibiotikami a nikomu to neodporucam uz nikdy v zivote!
Takze mne pomohla antikvasinkova dieta uz po 2 mesiacohc jej palikacie (v mojom pripade som ju brala naozaj vazne a prisne- asi len 4-5 jedal som mala zahrnute v mojom jedalnicku), taktiez som pila pravidelne caj z alchemilky, dezinfekcne prostriedky do prania, zehlenie nohaviciek,kvapky z grapefruitovych jadierok, kokosovy olej tam dole ale aj normalne jest, nimbovy olej tam dole.
A co je hlavne nastavila som sa ze to pomoze a pomohlo. Drzim vam vsetkym palce a verim ze sa toho zbavite.

RNG

Streptokok agalactie tvori pre svoju obranu biofilmy, ktore podstatne znizuju ucinnost telesnej obrany, antimikrobialnych prostriedkov a tiez samozrejme aj antibiotik.
Na odmaskovanie tychto infekcii pomaha brat NAC(N-zcetyl cystein, pouzivany ako odhlienovac) v davkach 2 x 600 az 1200 mg.

januli

pre kikq hoci neskoro - ano aj ja mam bolesti, neprijemné je to lebo ich citim hlavne v noci, brucho mi uplne horí a vobec sa nevyspím ...

kikq

baby aj vas bolievalo z neho brucho? Ja ho mam, vytok mam hrozny, 4 krat do dna musim menit nohavicky kolko ho je, uz som z toho uplne nestastna, a mam z toho aj zvysenu teplotu a hrozne bolesti v podbrusku :(

skorica23

ja sa chcem podelit so svojou skusenostou. Streptokoka som mala v posve asi 3 roky permanentne-masivne- pocas toho som vybrala par antibiotik, ktore ale nepomohli, len mi rozhadzali vsetko ostatne. Nakoniec som to vzdala a s gynekologom sa dohodla, ze to budeme riesit, ked budem chciet otehotniet. lenze ja som to nevzdala a vyskysala som koloidne striebro. Miesala som si ho v pomere 2 CJ na pol litra vody a davala si posvove vyplachy. A po troch rokoch mam prvykrat NEGATIVNY nalez!!!:))) prestali aj vytoky! viem, ze strepotokok sa kedykolvek moze vratit, ale robim si vyplachy aj preventivne 2x tyzdenne a tesim sa, ze sa mi to bez nejakych inych invazivnych sposobov podarilo! odporucam! drzim palce!

ANDY*80

Ivka, dakujem pekne za info. Hned tento tyzden nacupitam k novemu a vyziadam si kultivacne odbery. U teba sa to ako zistilo? Ake priznaky si mala?

Ivka 1

Andy je potrebne urobit aj kultivacne odbery. Novy gynekolog by Ti ich mal urobit a potom nasadit liecbu. Streptokok je vsak velka pliaga ale da sa vyhubit. Tiez som chodila s tym ku gynekologovi ako na hodiny klavira.

ANDY*80

Prosim ta ako ti zistili toho streptokoka?? Ja mam opakovane vytoky a svrbenie kazdy mesiac, vyliecim sa a zase sa mi to vrati..Moj gynekolog sa mi uz doslova vysmieva, ze som kazdy mesiac u neho!! Teraz sa chystam k novemu. Mam ho poziadat o vysetrenie na streptokoka, alebo sa to z vyteru zo vstupnej gynekologickej prehliadky zisti keby som ho mala...