Indigové deti

sway

Juuuuuj to si ma zle odhadla,ja niesom zavistliva:-))Ja praveze ludom prajem a to velmi:-)Ved vravim,ze mam vysoke idealy a verim vo vyssie stastie pre vsetkych:-)

sway

Usiko,ale ja sa o indigovych detoch nevyjadrujem hanlivo,akurat necitim potrebu ludi takto kategorizovat.Rovnako si myslim,ze sa moze vela ludi,podla popisu nespravne zaradit a budu si cely zivot nieco namyslat a pritom nic nedosiahnu.Inak ti prajem,vsetko dobre,asi to naozaj nemas jednoduche a taisto mam podobne obavy ako ty,ze ma manzelstvo a spokojny rodinny zivot nenaplni.Uvidime teda,co prinesie buducnost,ja akurat verim,ze dokazem nieco prospesne pre tento svet spravit bezohladu nato,ci som alebo niesom idigova.A snad mi nepreskoci uplne a neskoncim v ustave:-)

doubledog

usiko, znovu zopakujem radu, co som tu uz pisal

nehovor otvorene o takychto temach, vacsina ludi ta bude presviedcat o tom, ze si sibnuta

daj si pozor, aby ta nepresvedcili

setri si energiu na ine a hladaj tam, kde ti rozumeju
je dost ludi, ktori ta vedia nasmerovat

usiko

sway, nechcem ta urazit, ale prosim ta, neodsudzuj indigove deti, nevybrali si tebto osud, aj tak to maju tazke, tak naco? ja respektujem tvoje nazory, tak treba respektovat aj tie moje.....mozno nie si zavistliva, tak potom prepac....ale zda sa mi, ze sa niecomu branis, branis sa tomu, aka si a chces byt ina.....

usiko

sway, prave uvazujem nad tym, ze preco su niektori ludia taki zavistlivi, ze aj pri najmensej zmienke o tom, ze niekto INY je mozno vynimocny /co si nevybral sam, proste je taky/, zacne odsudzovat, nazyvat ho blaznom a podobne.....je to zvlastne, ale nikdy som tieto pocity nemala, pocity zavisti....vravis ze vascinou ludi pohrdas, ano, pohrdas, je to zjavne aj z toho ako sa o indigovych detoch vyjadrujes....
ja len nechapem, ze ludia, ktori veria v boha a chodia do kostola a ostatne veci okolo toho, su velebeni, chapani a tolerovani, a ti ostatni, ktori veria niecomu, co je podla mna logickejsie a ma aspon nejaky vyznam pre kazdeho jednostlivca, su zatracovani....je to prinajmensom cudne....
vies, z toho, co si o sebe napisala, pravdepodobne patris medzi indigove deti, ci uz tomu veris alebo nie, proste si taka...a pracuj na sebe tak ako chces.....ked som mala tvoj vek, tiez som si myslela, ze to zvladnem pozitivnym myslenim, optimizmom a podobne...ale teraz zijem s priatelom v spolocnej domacnosti, je to najlepsi muz akeho som kedy poznala, a uvazujeme nad rodinou a svadbou...to su dalsie urovne vztahu a prisla som na to, ze mam vsetko...tak preco v mojom vnutri nie je vsetko v poriadku?
si pravdepodobne indigiva, a to, ci tomu veris alebo nie, na veci nic nezmeni....je to jedno....ja so svojim zivotom chcem nieco robit, pretoze vsetko co si vymenovala, plus psychologovia, psychiatri, knizky - to vsetko som uz vyskusala...a nevyslo...a nie preto, ze by som bola hlupa .....ale proste to funguje istu dobu a potom som zase v tych istych kolajach....

sway

Usiko ja chapem,ze ked to ma niekto v zivote tazke - prave kvoli zmetenym pocitom zo samej seba(ja niesom vynimka),ze hlada riesenie inde ako v realnych veciach.Ja verim tomu,ze nie vsetko sa da rozumom pochopit,akurat som chcela povedat,ze indigovy-neindigovy,kazdy by sa mal pracovat na zlepseni tohto sveta a ak ma na nieco vacsie nadanie ako vacsina,nemal by to nechat,len tak a mal by svojimi cinmi prispiet vyraznejsom formou k zlepseniu ako ti,ktori to nadanie nemaju.Bohuzial vela ludi necha talent zaniknut,popripade svoju silu obratia proti sebe na sebadestrukciu - preto tie depresie.Pozri,ked si pozriem popis indigo childreen sedi aj na mna a urcite aj na vela inych ludi,uvediem len priklady,na uradoch doslova placem - nedokazem cakat,takisto ked idem do banky a je tam viac ako 3ja ludia odchadzam,nenavidim letiska,shopping centra,skolou som vzdy pohrdala,lebo som nemala pocit,ze mi nieco dava,nemam vela kamaratov - vascinou ludi tiez pohrdam (a nie som nato hrda!),moj idol je alexander velky a rovnako sympatizujem s hitlerovou ideou,ze tento svet treba precistit od "pliagy" akurat by som to riesila menej nasilnou formou,cely zivot zijem s myslienkou,ze som toho mohla davno dosiahnut viac,keby som nerobila hluposti a bola menej zmetena(mam 22rokov),ked niekto ublizuje nevinnym - najma zvieratam doslova to so mnou trha,cela sa roztrasiem a nemozem o tom ani len pocut.To,ale neznamena,ze tym ze sa zaradim do kategorie "indigovych",ze to nieco zmeni na tom aka som.Ked to citam po sebe,som priamo ucebnicovy "psychopat",ale nejak som sa naucila zit pozitivne,snazim sa nikomu neublizovat prave naopak pomahat,ucim sa nepodliehat vasniam a zaradovat sa do kolektivu.Jednoducho byt pre tento svet prospesna a to si myslim,ze je cesta pre kazdeho.A ked niekto si na zaklade popisu prisudi vlastnost "vynimocnej osobnosti" a nijako to svojim zivotom nepotvrdi - to je cisty blazon.

usiko

sway, tot je presne vas problem......neznesiete, ze si niekto mysli, ze niekto iny, nie vy, je vynimocny....ja si nemyslim, ze som, ale proste som, som od malicka ina....a vsetky charakteristiky indigivych deti, mam ich na dvoch stranach, na mna sedia......bola som u lekarky, ktora mi chcela pomoct zbavit sa strachu z krvi a prisla na to, ze podstata problemu je niekde inde.....nie sme na tomto svete na to, aby sme boli na vyslni, aby sme boli prezidentmi alebo nieco take.....proste sme tu len na to, aby sme posobili svojou osobnostou aj nazormi na inych.....ak posobime, tak fajn, ak nie, tiez fajn......sme tu na to, aby sme menili zauzivane ale uz nefunkcne systemy, niekedy aby sme otvorili ludom oci.....
toto cele ja nepovazujem za dar, aj ked je to darom, ale skor za pritaz....ale mozem ti povedat, ze po psychologoch a psychiatroch, ktorych som uz ponavstevovala, som konecne prisla na to, preco som tak aaka som a preco nie som stastna, aj ked mam na to vsetky predpoklady...a spolu s lekarkou , dufam, prejdeme celou terapiou a vysledkom by malo byt, ze by som mala byt menej citliva voci vonkajsiemu svetu a konecne by som mala najst stastie.....mam 31 rokov a pszchologom, pszchiatrom somprestala verit, pretoze mi nikdy nepomohli, lekari len vypisali lieky, po ktorych som bola ako matoha.....tam riesenie nie je......je inde....
sway, vies, verim tomu, a odkedy mi to povedala, citim sa lepsie, lebo viem, ze nie som vadna, ze nie com chora, ani cvok....pomaha mi to pochopit samu seba a tak brat veci lepsie.....verte tomu, alebo nie......je to jedno.....ja verim, ze raz budem stastna....

u tychto deti je hlavne podstatne to, aby to o nich rodicia vedeli, a potom z nich vyrastu zodpovedni a bezproblemovi ludia....so mnou sa mam bavila ako so seberovnou, a jedine takto vychova u nas fungovala......a som vdacna mame, ze aj ked o indigovych detoch nic nevvedela, vycitila, ako veci robit a ona jedina ma chape.....aspon povascinou.....

mirka, hladala som v anglickych, ked si das "indigo children"

en.wikipedia.org

www.indigochild.com

www.innerself.com

www.namastecafe.com

www.starchild.co.za

slovenske stranky-

themid.nightforum.net

www.ezoterika.info

www.regeneracnecentrum.sk

neviem, spravte si nazor, ale vyprosim si osocovanie a vysmievanie.....pretoze nie je namieste....nemozete sa vysmievat niecomu, len preto, ze o tom nic neviete, alebo lebo vy taki nie ste....budte radi...ze taki nie ste....

sway

usiko a mozem sa spytat,co ti dalo poznanie,ze si indigova?A ako si ho dosiahla?Ja myslim,ze ak je niekto vynimocny nazvime ho "indigovym" a je si toho aj sam vedomy - ok,ale prichadza automaticky otazka,no a co si spravil pre zlepsenie tohto sveta?Ono je pekne,ze nesuhlasis s autoritami,ze si vzpurna a nestastna z toho,ale aky to ma vyznam,ked nic nerobis,aby sa system zlepsil akurat upadas do depresii,ze ti ostatni nerozumeju.Znamena to,ze nenaplnas svoje poslanie?Ja som mala tazke obdobie v puberte,mam velmi vysoke idealy a poziadavky na zivot,ked som bola mladsia,na chvilu som prepadla drogam,prave kvoli tomu pocitu,ze mi nikto nerozumie,takisto neznesiem autority a prepadam vasniam,ale svoju diagnozu som skor hladala medzi psychiatrickymi pojmami.A nemyslim si,ze som indigova alebo nejak inak vynimocna,pretoze moje ciny to zatial nedokazuju..Praveze som rokmi nadobudla opacny pocit,ze som uplne obycajne dievca,ktore ani same sebe nedokaze porozumiet.Tolko k tym vyhlaseniam,JA som indigova.

mirka 23

usiko a je na nete nejaka dobrá stránka, lebo ja som našla možno 2 články, ktoré boli potom skopirované na všetkých ostatných stránkach.

usiko

baby, robte si srandu, ale az ked si temu o ingigovych detoch poriadne nastudujete z viacerych zdrojov, nie z jedneho a myslite si, ze viete vsetko...ja som tiez ingigove dieta a kym som o tom nevedela, tak som mala skoro depresie z toho, ze aj ked mam v zivote skotocne stastie, mam vsetko, co chcem a potrebujem, mam ten zivot omnoho tazsi nez ini ludia.....a nehovorim o materialne, ale o pocitoch a psychike...cely zivot mas pocit, ze ti ludia nerozumeju, ze si ina, ze chces zburat autority, system ktory je nefunkcny, ze si akoby z ineho sveta.....je tam kopec veci, o ktorych by sa dalo rozpravat, takze prosim aby ste si z toho nerobili srandu....ja len dufam, ze sa raz dostanem do stavu, ked budem skutocne stastna.....a prajem to aj inim indigovym detom, hlavne tym, ktore su nepochopene cely zivot.....nie je to o tom, ze chcem byt ina, ja proste som ina, a spolu so mnou tisice alebo miliony ostatnych indigovych deti.......skuste si o tom nieco skutocne nastudovat a potom diskutujte...pretoze tuie reci o schizofrenii a ostatne posmesky skutocne bolia......