Dlhodobá infekcia v nose (staphylococcus aureus)

Príspevok v téme: Dlhodobá infekcia v nose (staphylococcus aureus)
Martin11

Dobrý deň,
chcem sa spýtať na možnosť liečby infekcie baktériou staphylococcus aureus v nose. Celý môj problém začal operáciou nosnej prepážky, pri ktorej bola odstraňovaná aj časť sliznice. Na poranenom mieste sa mi následne vyvinula infekcia horeuvedenou baktériou. Jej prejavom je tvorba veľkých krúst, ktoré mi upchávajú horné dýchacie cesty a znemožňujú mi dýchať. Preto som nútený ich ručne odstraňovať, no už rádovo po hodinách dokážu plne dorásť. Využíval som nato množstvo antibiotík a najrôznejších kvapiek predpisovaných imunológom. Niektoré nezaberali, a na tie ktoré zaberali som vykázal alergickú reakciu. Jedinou účinnou látkou sa pre mňa ukázal sulfathiazol v masti. Ten dokázal po pár dňoch krusty eliminovať, no táto látka sa nemôže brať dlhodobo a po jej vysadení sa krusty znovu vrátili. Najnovšie som na liečbe špecifickou vakcínou vyrobenou na základe výteru z nosa, no po krátko po tom ako som ju začal užívať som celé dni pociťoval veľkú únavu, ktorá mi znemožňovala normálne fungovať, preto som ju musel vysadiť. Okrem toho únava bola jediným prejavom lieku, na krusty nepôsobil vôbec.
Chcem sa spýtať na Váš názor ohľadne môjho problému. Pretrváva už skoro dva roky a mám obavy z následkov takejto dlhodobej infekcie, nehovoriac o každodenných problémoch s dýchaním.

Za akúkoľvek radu budem veľmi vďačný.

manukaa

Jedine, co pomohlo na stafylokoka u mna, bol Manuka med - iherb.co Nechapem ako, ale zabral okamzite a este je aj cisto prirodny. Antibiotika mi uz liezli krkom, aj tak to nepomahalo, tak mi kamos povedal o tom liecivom mede. Este stale ho mam doma a ked je treba na ine veci, tak ho pouzivam, kedze z clankov som sa dopatrala k tomu, ze je siroko uciny na koooopec problemov.

RNG

evelynocka, ja by som si nebol az taky isty, hlavne ked sa v casopise JAMA priznali, ze v poslednom case pri pobyte v USA nemozniciach dostalo az 15% pacientov zapal criev z infekcie Clostridium difficile ako nasledok bratia antibiotik!
Clostridium normalne stacia potlacit nase probiotika, ale ked ichj atb znicia, premnozi sa a poskodi creva. Clostridium difficile totiz neznicia bezne atb, s vynimkou vankomycinu, vacsina atb len dokonca podpori ich rast. Tiez je velky problem s rozsirenym antibioticky odolnym druhom beznej bakterie, streptokokus zlaty(strep aureus, druh nazyvany MRSA), ktory sposobuje nehojace sa hnisanie pooperacnych ran.

evelynocka

tisice ludi pracuje v nemocniciach a predsa nemaju infekty. takze netreba sa bat nemocnic, ako cert kriza. infikovat sa da hoci kde behom dna. nemusi to byt zrovna len zdravotnicke zariadenie

Janinka83

Tak to je pozitivna sprava. Toho svinstva som musela mat pekne vela v tele, lebo ma ta alergia uplne odrovnala. (Akoze normalne budem silne premyslat o druhom dietati, aby som zas nieco podobne chytila v porodnici...) Inak RNG, tie veci sa daju kupit v lekarni?

Dufam, ze sa mi tie toxiny nedostali do mlieka:(

RNG

janinka, ked mas privela bakterii v nose a prinosnych dutinach a odrazu je ich vela znicenych, ich toxicky obsah sa vyleje a sposobi alergicku reakciu(uhynova reakcia, Herxheimerova reakcia) ktore ale casom odchadza.
Neda sa nic robit, ked sa bakterie zabiju, ich toxicky obsah sa dostane von.....
Na stastie po kratkom case to telo vycisti a reakcia je kazdy den mensia, az uplne zmizne.
Na cistenie tela od tychto toxinov pomahaju rozne enzymi, odporucam najma bromelain(2x600 GDU), pripadne ine antihistaminicke doplnky, ako quercitin(3x500 mg), vitamin C(3x 1 gram) boswelicka kyselina (2x500 mg)

Janinka83

RNG, ano, mam roztok, 4 kvapky na 1dcl vody. Mam z toho sice strasnu alergicku reakciu (dnes som vysmrkala cele balenie kapesnikov, co su v krabicke), ale zas mi ustupil stafylokok:) Zacarovany kruh. Teraz ale neviem, co je mensie zlo.:)
Mirka a ty si to striebro pouzivala na stafylokoka?

mirka 23

RNG inak aj ja prišerne kycham od toho citricidalu. Ja som miešala pol deci kokosaku s 1 kvapkou citricidalu a bolo to niečo prišerne, kychala som 2 dni, nos zapchaty viac ako bol. Oči to isté, ked som dala citricidal, tak som ich mala 2 dni červene a svrbeli, takže som to riešila striebornou vodou a ustupilo to. Tiež som alergik.

RNG

janinka 83, pevne dufam, ze si si vyrobila roztok, kde si dala do 1 dl vody 4 kvapky citricidalu a nie ze si pouzila citricidal rovno do nosa!!!!!!!!!!!!!