Dlhodobá infekcia v nose (staphylococcus aureus)

Príspevok v téme: Dlhodobá infekcia v nose (staphylococcus aureus)
Martin11

Dobrý deň,
chcem sa spýtať na možnosť liečby infekcie baktériou staphylococcus aureus v nose. Celý môj problém začal operáciou nosnej prepážky, pri ktorej bola odstraňovaná aj časť sliznice. Na poranenom mieste sa mi následne vyvinula infekcia horeuvedenou baktériou. Jej prejavom je tvorba veľkých krúst, ktoré mi upchávajú horné dýchacie cesty a znemožňujú mi dýchať. Preto som nútený ich ručne odstraňovať, no už rádovo po hodinách dokážu plne dorásť. Využíval som nato množstvo antibiotík a najrôznejších kvapiek predpisovaných imunológom. Niektoré nezaberali, a na tie ktoré zaberali som vykázal alergickú reakciu. Jedinou účinnou látkou sa pre mňa ukázal sulfathiazol v masti. Ten dokázal po pár dňoch krusty eliminovať, no táto látka sa nemôže brať dlhodobo a po jej vysadení sa krusty znovu vrátili. Najnovšie som na liečbe špecifickou vakcínou vyrobenou na základe výteru z nosa, no po krátko po tom ako som ju začal užívať som celé dni pociťoval veľkú únavu, ktorá mi znemožňovala normálne fungovať, preto som ju musel vysadiť. Okrem toho únava bola jediným prejavom lieku, na krusty nepôsobil vôbec.
Chcem sa spýtať na Váš názor ohľadne môjho problému. Pretrváva už skoro dva roky a mám obavy z následkov takejto dlhodobej infekcie, nehovoriac o každodenných problémoch s dýchaním.

Za akúkoľvek radu budem veľmi vďačný.

Janinka83

Ahoj RNG, chcela som sa opytat, ci nevies, ci citricidal moze byt alergenom. Lebo ked si ho nakvapkam do nosa a aj ho vypijem, tak kycham ako zmyslov zbavena, tecie mi neuveritelne sopel a slzia oci. Ja som totiz alergicka, aj ked este neviem na co presne, ale grepy jem normalne. Som na dva dni vynechala citricidal...alergia mi uplne ustupila...ale moj podnajomnik sa znova ukazal:(( Dnes som si teda znova nasadila a uz som si asi 1000x kychla. Je to normalne?
Normalne rozmyslam, ze prestanem kojit a necham sa liecit antibiotika od vymyslu sveta;( len ci mi tie zaberu...
Dakujem ale velmi pekne za tvoju pomoc.

RNG

janinka 83, vsetky doplnky sa beru len pokial ich potrebujes.
Ziadny nie je 100% ucinny, ziadny nie je zazrak, ako ho casto nezodpovedni predajcovia popisuju.
Ale ako sama vidis, su velmi uzitocne v mnohychpripadoch.
Koloidne stroebro je velmi ucinne aj na virusy, ale posobi len niekolko minut.
Citricidal trosticku ucinkuje na niektore virusy, ale jeho hlavny ucinok je na bakterie a niektore plesnove a kvasne kultury.
A ucinkuje dlhe hodiny v tele.

Janinka83

RNG, dakujem:) Uz to praktizujem, aj mam pocit, ze mi to celkom zabera, teda cez den mam uplne cisty nos, jedine rano som to este trosku citila. Vies mi poradit, ako dlho by som to mala dodrziavat, aspon priblizne, ci dni, tyzdne, mesiace??? Dakujem moc za vsetky tvoje rady. Inak myslis, ze je nutne aj to koloidne striebro, alebo by mohol stacit tento citricidal?

RNG

janinka 83, nepouzivaj viac nez 5 kvapiek na dl vody na sliznice a do oka
Do nosa si mozes kvapkat aj viac, nielen na vaticke.
Potrebuje sa to totiz dostat aj do prinosnych dutin, kde sa ta potvora moze schovavat a kde je prakticky nedostihnutelna telesnou obranou
Ked ho pijes, je to 35 kvapiek na liter vody, vypi po malych glgoch roztiahnute na cely den, nie naraz.

Janinka83

RNG, uz mam citricidal...uz si ho davam - aj ho pijem 3x denne (tri kvapky/1dcl vody) a predtym si do toho vzdy namocim vatovu tycinku a vytriem si tym nos. Len neviem ci je to dostatocne a ci si nemam vytierat nos silnejsim roztokom. Vedel by si mi prosim ta poradit ci je to ok? Dakujem.

Ayuverdsky maser, ja verim, ze ho zrejme mam aj inde v tele, lebo som to pol roka zanedbavala, som si myslela, ze mam zvysenu tvorbu hlienov. Ja ale verim, ze mi tento citricidal pomoze. Bohuzial si teraz nemozem dovolit inu liecbu, kedze som sama mamicka z ba (vzdialenost, financie, atd.) aj ked je pre mna zdravie najdolezitejsie. Ked mi nezaberie toto, tak urcite budem hladat dalsie moznosti ako sa toho svinstva zbavit.

RNG

stafylokok zlaty je sice bezna bakteria, povacsine neskodna, ale "odrody", ktore su velmi skodlive a dokonca vzdorujuce antibiotikam ako MRSA.(methycilin resistant staph. aureus)
Ta sposobuje dnes problemy v nemocniciach, lebo plno ludi malo z nej pooperacne hnisanie a nehojace sa rany.

ayurvedsky maser

Janinka 83:
Antibiotikami nedokazes stafylokoka zlikvidovat, len ho ciastocne tlmit. To, ze ti krvne testy potom povedia, ze krv je "udajne" cista, tak to nie je az taka pravda. Len detekcna schopnost krvnych testov je dost nizka. Potom sa len divis, ze preco mas vaznejsie zdravotne problemy. Kvoli tomu mam aj ja hodne klientov zo stafylokokom z lekarskeho prostredia v liecbe. Dokazem ho likvidovat aj ked to nie je urcite na jedno sedenie, ale tato technologia je ovela ucinnejsia nez likvidacia stafylokoka alopatiou. Navyse tu neposkodzujem pecen ako je to u klasickych liekov.

Janinka83

Doktor999, dakujem za info, verim tomu, ze je to bezne vyskytujuca sa bakteria, len preco u niekoho nevyvola ziadne symptomy a u niekoho ano? Poradte mi prosim, preco sa mne prejavili tie obrovske chrasty v nose, ktore casto krvacaju, stipe ma to a mam pocit ako keby som mala vyzraty nos. Je to z dovodu, ze sa ten stafylokol premnozil? Alebo mam oslabenu imunitu? Alebo da sa proti tomu bojovat inak ako antibiotikami? Som z toho nestastna, lebo som brala dva druhy antibiotik pri dojceni, z coho som mala velmi neprijemny pocit, ze ublizujem malemu. Pocas uzivania mi to uplne preslo a douzivala som ich a po par dnoch znova. Nechcem ist znova doktorke, nechcem brat dalsie lieky a zatazovat maleho organizmus, tak som si zacala hladat info ohladom toho ako sa da toho zbavit nejakou prirodnou formou. Velmi pekne dakujem za akukolvek radu.