Ako sa naučiť aspoň na 70% Anglicky za 2 mesiace ako samouk?

Príspevok v téme: Ako sa naučiť aspoň na 70% Anglicky za 2 mesiace ako samouk?
bezradná18

Moja téma znie ,-
"Ako sa naučiť aspoň na 70% Anglicky za 2-3 mesiace ako samouk ???" -
Viem že čudná ale mňa by zaujímali Vaše skúsenosti,formy učenia alebo štýl...

Môžte mi poradiť knihy alebo slovníky pre samoukov poprípade CD ,alebo internetové stránky,, chystám sa do "UK" tak sa chcem naučiť za 2-3 mesiace aspoň na tých 60-70% po anglicky...viem že v tej krajine sa dá potom doučiť AJ..nie?

prosíím..pomooooc...ďakujem

JulkaN

V prvom rade treba poznamenať, že konečne si niekto dáva reálne ciele. Za dva mesiace sa angličtina na 70 percent naučiť dá. Hovorím to preto, že sa stretávam s ľuďmi, čo sa chcú naučiť po anglicky za tri týždne a podobne, čo je samozrejme úplný nezmyseľ.

Tvoj cieľ je naplniteľný, ale treba do toho investovať čas, odporúčam hodinku každý pracovný deň. Ak ešte v angličtine nemáš vybudované pevné základy, začala by som učebnicou Slovíčkareň www.slovickaren.sk

Potom by som prešla na interaktívnu metódu cez online kurz angličtiny. Osobne mám veľmi dobré skúsenosti so Speaking Friends www.speakingfriends.com kde som sa naučila už dva cudzie jazyky.

A na záver, ak máš možnosť, tak určite vycestuj do zahraničia. Ak sa ti podarí žiť v anglicky hovoriacej krajine pár týždňov, navždy si svoje znalosti upevníš a podstatne zvýšiš svoje komunikačné schopnosti.

Držím palce s angličtinou, nech sa ti darí!

Palecc33

Ahojte, chcel by som dať do pozornosti ebook 97 Zdrojov ako sa dokonale obklopiť angličtinou.
Sám som mal s AJ problém. Odporúčam a snáď mnohým pomôže

nvkejkewv

Mě strašně moc pomohlo EasyLingo - easylingo.cz
Pro samouky jak dělaný. Ucelený program, z jakéhokoli zařízení připojeného k netu, možnost konverzačního klubu po Skypu atd.
Mě osobně z těch všelijakých appek, knížek a hacků pomáhá asi nejvíc. Díky tomu jsem to za pár týdnů propojil i s knížkama v aj, filmy a jedu :) Doporučuji!

Practic Course

Ak chceš skutočne dobré rozprávať po anglicky tak potrebuješ začať používať angličtinu, precvičovať.
napr. tu: youtu.be je to free ;-)

Vevericka Vierka

Učím sa po anglicky s kurzom www.anglictinarychlo.sk. Bola som 5 týždňov v Holandsku, kde na mňa hovorili normálnou rýchlosťou a rozumela som 90% toho, moje odpovede boli na 80% plynulé. Dokázala som komunikovať= rozumieť a odpovedať, čo mi prinieslo uznanie celej rodiny, priateliek a susedy. Postrehla som u iných chyby v používaní slov, pomohla som nájsť správny výraz niekoľkokrát= začínam sa približovať na ich úroveň znalosti angličtiny. Prečítala som už 4 anglické knihy, píšem po anglicky, každý deň počúvam hodiny BBC rádio a pozerám filmy a rozprávky s anglickými titulkami. Viem zahrať a zaspievať 5 anglických pesničiek, mávam veľa nečakaných minirozhovorov s cudzincami, rozumiem otázkam, viem odpovedať, spýtať sa.....je to úžasne dobrý pocit. Okrem toho stúplo moje sebavedomie - všetko sa dá splniť, len treba vedieť čo, začala som byť pohotová, poriadok a systém sa mi rozširuje pomaly do všetkého, plánujem si čo kedy robiť a bez problémov si to plním. Zlepšujú sa aj moje schopnosti s prácou na počítači.

Erikaaaa

Ahoj skúšali ste niekto metodu imitum ? www.imitum.com učí sa cez to celkom dobre a rýchlo len mi príde, že som jediná kto sa cez to učí :( Je tu niekto komu sa tiež pozdáva tá metóda ?

Slniecko 1

Ahojky
najlepšie sa anglicky ako samouk naučíš ak budeš komunikovať s rodeným angličanom, napríklad cez skype :-)

Na pochopenie gramatiky veľmi prehľadne odorúčam túto knižku: Anglická gramatika bezbolestne i pre blondýnky.
Je teraz Zdarma a ohromne sa opatí aj ja ju mám :-)
-odkaz odstránený-

Zdravie mysle a zdravé učenie.
Vedome aktívne rozvíjajte svoju myseľ.
čo ak vás Tajné triky od experta na učenie, na pamäť a na angličtinu motivujú k rýchlejšiemu, ľahšiemu a zábavnejšiemu zapamätaniu si angličtiny. Kliknite,určite sa dozviete niečo nové :-)
-odkaz odstránený-

prihláste sa na živý webinár s Liborom Činkom a napíšte mu svoju otázku ohľadom učenia angličtiny.
-odkaz odstránený-

krásny dníček a nech sa nám darí anglicky dorozumieť sa :-)
Slniečko

Vedomie

Ahoj pozri sa na tento spôsob výuky www.anglictina-bez-biflovania.sk je to zaujímavá vec, ja to mám pár týždňov a zlepšil som sa v počúvaní aj čítaní a je to super keď potom pozerám filmy, videá rôzne alebo články :) Nechaj sa inšpirovať :)