neurolog - psychiater AD

Príspevok v téme: neurolog - psychiater AD
paskuda_

Ahoj. V tychto dnoch mi neurolog zistil tetaniu stredneho stupna. Dostala som Neurol - no nejak nemam pocit, ze pomaha, beriem len polovicku, aj ked mi hovoril, ze kludne mozem celu dvakrat do dna. Tetania nie je pre mna az taky problem, rysuje sa iny. Neurolog mi tvrdi, ze mam depresie, ze nemam ziadnu mimiku tvare a ze som strnula. Nemyslim si, ze mam depresie. A nemyslim si, ze neurolog to vie posudit. Chce mi nasadit antidepresiva. Ja by som vsak radsej zasla za psychiatrom (chystam sa dlhsie so soc.fobiou), nech ten urci, ci mam alebo nemam depresie. Myslim si, ze ked je clovek introvert, nemusi mat hned depresie! Co vy na to, spolahnut na neurologa, ci skusit psychiatra? Predsalen, myslim, ze antidepresiva su dost radikalny liek a nerada by som takto hazardovala.

Jaja15

Choďte k tomu psychiatrovi...bol tu dotaz či je reálne že psychiater nepredpredpíše medikamentóznu liečbu - ano je to reálne....je to vždy o človeku a opäť platí nie je lekár ako lekár...takže máte 2 možnosti:
- buď skúsite dobrého psychiatra, ktorý potvrdí alebo vyvráti depresiu a psychické problémy alebo skúste iného neurológa

Lion822

Infekcie, zanedbane - neliecene, resp. zle liecene.
Tetania, migrena a pod. su vsetko iba symptomy tychto infekcii.

lion866

Ahoj, ziadny psychiater !!!

Mas na EEG zachytene zachvat tetanie ? Mas, nieco na MRI mozgu ?

Tetania je neurologicky problem, viem co je pricinou, AD ti tu nepomozu.

exwhyz

Dobre vedieť, čo treba robiť, aby si o mne lekár myslel, že mám depresiu:-) Nepohnem ani brvou, ani okom, ale ani perou, keď s ním budem hovoriť:-) Jednoznačne: depresia:-)

Pixel235

Tetánia je jedna nemoc a depresia by bola druhá, úplne iná, aj keď veľmi podobná nemoc. Pri tetánii treba vraj užívať ako doplnok stravy Kalcium.

MartinD.

Určite zájdi najprv k psychiatrovi. A aj to je diskutabilné či vôbec treba. Predsalen ty vieš lepšie ako ti je po psychickej stránke ako neurológ ,ktorý to usúdil len na základe mimiky... Dokým nemáš sklony ubližovať si ,alebo by v živote robila vážnejšie problémy potom by som išiel k psychiatrovi

MartinD.

Určite zájdi najprv k psychiatrovi. A aj to je diskutabilné či vôbec treba. Predsalen ty vieš lepšie ako ti je po psychickej stránke ako neurológ ,ktorý to usúdil len na základe mimiky... Dokým nemáš sklony ubližovať si ,alebo by v živote robila vážnejšie problémy potom by som išiel k psychiatrovi

zsisi

Ahoj, chcem sa spytat, psychiater predpise nejake lieky uplne kazdemu, kto ho navstivi? Je vobec realne, ze by nenavrhol/ci dokonca uplne odmietol medikamentoznu liecbu?