steward/letuška

nana124

Ahojte.Chcela by som sa spytat ci tu najdem niekoho kto ma skusenosti s povolanym letusky,pretoze by som mala zaujem ,ale chcela by som sa poinformovat ,ze kolko stoji kurz aby som sa mohla stat letuskou...diky

kaja2222

Ahoje.Chcela by som sa spytat,ci tu ma niekto skusenosti s pracou letusky,lebo by som sa chcela spytat,ze kolko stoji kurz pre letusky na slovensku alebo v cesku...diky

emca

...ale 40tis coho za co?sk za mesiac, ci euro za rok?ak je to za rok, tak v kt. spolocnosti?a pravdepodobne to nebude nastupny plat..

emca

tu robia kurzy na letusku za 3000 euro, a slubuju najst robotu platenu od 2000 do 3000 euro mesacne, co je chujovina...zacinajuca letuska moze zarabat tak 1200 euro, co je plat v urade, v banke, na recepcii a nie je spojena s tolkymi rizikami. snad ak si niekto pevne stoji za svojim a chce sa vypracovat a casom prestupi k nejakej velkej spolocnosti, viem si predstavit, ze tolko zarobi...ale ako je to v zivote, treba mat velku trpezlivost...

mentolka123

ahojte, vidím, že sa rozpútala diskusia na tému Ryanair. Aby bolo jasno, všetky budúce letušky vyplňovali tlačivo o zdravotnom stave, bolo tam treba vypísať všetky vrodené vady, diagnózy, operácie, proste všetko. a podpísať. Jedna baba oklamala, že je ok a pritom sa mi priznala, že má cukrovku. V dubline sme boli na vyšetrení u lekára, kontroloval nám zrak, ja nosím okuliare, tiež som to nepriznala, lebo nosím len polky do diaľky a vyšetrením som prešla. Očakávala som, že nám budú brať krv, ale nič, ako som napísala včera, len moč, aj to sme prešli všetky, aj tie čo ho mali mútny, že som čumela, pracujem aj v oblasti zdravotníctva, takže trošku o tom viem..... Myslím, že tá írska pani ani nebola lekárka, lebo niektorí na ňu mali otázky a ona ani nevedela reagovať..... Nechcem tu očierňovať, len upororniť na to, čo sa deje, aby iné baby, ktoré si chcú splniť svoj sen, neprišli zbytočne o peniaze. Ja som chcela lietať aj pre iné spoločnosti, ale tam sú limity napr. s výškou, ja mám iba 164 cm a mám 34 rokov, čo by žiadna spoločnosť neakceptovala, berú tak do 30-ky. Kamarátka pracuje ako letuška v Emirátoch, tak tam im robili podrobné vyšetrenia, aj priebežne ich stále kontrolujú, tam boli baby ešte aj na gynekológii a brali im výtery z pošvy:-))
ani ja už nelietam s Ryanairom, radšej si priplatím. Vrámci skúšok sme lietali aj kokpite, tak som mala dosť, keď som počula pilotov, o čom sa bavili, ale to je už iné téma a ja tu nechcem byť za strašiaka, tak radšej idem pracovať. papa

dobra vila

Ano, ale tu hovorime o spolocnosti Ryanair!
Takze si myslim, ze toto bolo akoze to "lekarske vysetrenie".
Najma ak si precitas este raz, ako to pisala mentolka: "brali nám iba moč, ale aj baby, ktoré ho nemali v poriadku, tak zobrali.... "
...IBA moc... a zobrali aj baby, ktore ho nemali v poriadku...predpokladam, ze na drogach tie baby neboli :D. A keby hej, tak by ich NEmohli zobrat, takze asi tolko.
Aj ked nevravim, ze sucastou toho vysetrenia nemohlo byt aj to...iba proste podla mna nehovori o tom.

bibba

preco ne? ved v jednej spolocnosti som citala medzi podmienky tam bolo ze: willing to take a drug and HIV test... takze blbost to neni.

dobra vila

Drogaaam? LOL, to si nemyslim. Skor ci su zdravotne na tom ok (vo vseobecnosti).

No...takto to konci, ked clovek robi v nejakej shitnej leteckej spolocnosti. Preto s nizkonakladovkami este ani nelietam, ked sa da. Takze si sa z toho platenia, mentolka, nevedela vyzut, ze? Fakt vymrd, dokelu :-/. Obycajne zdieracstvo. Uz si to potom nesla skusit niekam inam?