Psychiatri - pomohli vam?

Príspevok v téme: Psychiatri - pomohli vam?
fobicka

Chcem sa spytat, ci niekomu pomohol psychiater. Ale konkretne. Hoci aj liekmi, ak to bolo nevyhnutne. Ja mam zatial skusenosti len s psychologmi a poviem vam, nic moc... Vyrozpravat sa mi nerata, lebo tymto sa moje problemy nevyriesia. Chystam sa k psychiatrovi s vierou, ze mi pomoze. Trpim socialnou fobiou, depresiami a panickou poruchou. Nebolo to takto vzdy, vyhrotilo sa to pred par tyzdnami, odkedy nechodievam vobec von a chcem s tym uz nieco urobit. Nechcem oblbovaky, ale lieky, ktore skutocne pomozu. Tak co, pomohli vam psychiatri?

ivana4837

bublik,

psychiater a psychológ-psychoterapeut sú dve rôzne povolania.Psychiater určuje diagnózu a predpisuje lieky a psychológ prípadne psychoterapeut sa venuje človeku na základe podrobnej psychoterapie,ktorá môže byť individuálna,alebo skupinová a podľa vážnosti stavu určuje ako často sa bude konať.

bublik

chodi pravidelne psychiatricke, rozpravaju sa o vsetkom moznom, tak neviem ci je to psychoterapia ale asi hej... ona tvrdi, ze keby nebolo tej psychiatricky tak z tu davno nie je, a tie lieky, presne ako pise lileenn, len sposobia ze sa jej nic netyka, ukludnia ju, ale ked prestanu ucinkovat tak zase to iste, ziadny celkovy pokrok...

llleenn

ahoj mne vobec ale vobec nepomohli a isla som do toho naozaj s dobrou vierou a odhodlanim ze naozaj to chcem a urobim vsetko co mi povedia dokonca som styri mesiace bola na psychiatrii brala som aj antidepresiva ale bolo to hrozne mala som pocit ze som v bubline a nic sa ma netyka sice som uz neprezivala take depresie ale ani radost strach proste nic ako mrtvola

bublik

zdravim, mam kamosku s depresiou, navstevuje dobru psychiatricku blave, ale velmi sa jej nic nezlepsuje, lieky, ktore dostava predpisane su len oblbovaky po ktorych je apaticka ale dlhodobo nic neriesia, bud ju oblbnu alebo uspia, pred nedavnom si siahla na zivot aj napriek tomu ze chodi pravidelne psychiatricke a je lieky, a ta doktorka je naozaj dobra, vseobecne uznavana... tak neviem ci to je na nieco dobre...

AXA

Veru mi psychiatrička pomohla, inak by som tu už nebola!
Bola som v stave že som prestala prijímať tuhú stravu, prestala spať, nemohla som zostať sama v byte, ani vyjsť z domu, proste pomaly som odumierala.depresia tlačila na hrudi a nedala mi jesť a ani už dýchať. Lieky zaberajú až po 3 týždňoch dovtedy treba stav iba znášať a čakať deň po dni o krôčik k lepšiemu.
Ale pred depresiou a úzkosťou už mám rešpekt. Je to najhoršie ochorenie aké ma v 40-tke postihlo, ostatné choroby boli malina.

ivana4837

pre farmaceutka1:

Vieš môj lekár mi nikdy nechcel predpísať lieky na viac ako 1mesiac,lebo ako si sama napísala má stanovený limit a pri množstve pacientov čo má by ho prekročil...aj mi vtedy povedal,bol už takmer koniec daného mesiaca za akú sumu predpísal už lieky,(ktoré nie sú ako sama určite vieš u psychiatrov lacné),a tak som si myslela,že on si porovná sumu v akej predpísal lieky so sumou čo mu príde z poisťovne a vidí rozdiel a to či sa tam uvádza napr."on" mal predísaných 35ks fevarin 100mg a vybratých bolo 34ks to neviem,...nemyslela som to tak,že si to porovnáva menovite podľa pacienta,ale ak by mu vyskakovala stále určitá suma,prípadne liek,že si to môže zistiť.Ja by som jednoducho nechodila lekárovi každý mesiac na kontrolu a brala recept,keby som vedela,že danú chorobu nemám,alebo nechcem dané lieky užívať.Ale vďaka za tvoju informáciu,zase viem niečo nové,lebo doteraz som si naozaj myslela,že lekár môže bez problémov zistiť "KEĎ CHCE",že mu niekto na oko znižuje zbytočne limit.

Ak môžeš povedz mi tvoj názor na magné B6 premium,trpím PP a GUP už 8rokov a chcela som nejaké vitamíny a psychiater mi povedal,že sám berie tento typ,ja som mala pôvodne záujem si kúpiť od firmy Jamieson výrobok Stressease,tak som sa ho na to pýtala či ho považuje za vhodný a on sa zasmial a že sú to moje peniaze,ale vraj ich vyhodím zbytočne.Pýtam sa aj preto,lebo mamina si často kupuje rôzne vitamíny od tejto firmy a ak nie sú kvalitné ako sa hovorí nech zbytočne nevyhadzuje peniaze,ahoj!!!

fobicka

Tak ako zakladatelka temy sa chcem s vami podelit o moje skusenosti s psychiatrom, ku ktoremu som sa odhodlala. Okrem toho, ze je to tazky frajer, mlady chalan, ktory ma ordinacne hodiny pisane od siedmej, sestricka prichadza o osmej a on asi o pol desiatej, o dvanastej odchadza, tak mi nasadil lieky, o ktorych mi nic nevysvetlil, na moje otazky typu co mam robit, ak sa odhodlam vyjst do obchodu a pride mi zle, odpoveda vyhybavo, tvrdi, ze vsetko bude fajn, ze vidi na mne pokroky... Kiez by to bola pravda! Pyta sa ma veci, aby moje odpovede mohol zaskatulkovat do svojich tabuliek - ci mam busenie srdca, ci sa este stale prejavuje soc. fobia, ktoremu sportu sa venujem... A ja neviem odpovedat, len mu donekonecna hovorim, ze SA BOJIM VYJST Z BYTU OD JUNA!!! Tak ako sa mam venovat sportu a ako mam vediet, ci sa stale bojim jest pred ludmi a podobne, ked NIKAM NECHODIM... Ja uz neviem, myslim, ze ani tie lieky mi nezaberaju, aj ked strasne velmi sa chcem toho vsetkeho zbavit a viest normalny zivot, aby som sa nemusela tri dni psychicky pripravovat na to, ze pojdem vysypat kos... Rozmyslam nad zmenou psychiatra. Myslite, ze to ma vyznam?

A-A-A

Moja prva psychiatricka bola o nicom, nic mi nevysvetlila a vzdy sa na mna priblblo usmievala a hovorila, ze vsetko bude OK. Zmenila som lekara a moj sucasny psychiater je super, moj stav sa vyrazne zlepsil. Vrelo odporucam navstevu psychiatrov, v pripade nespokojnosti treba zmenit.