Psychiatri - pomohli vam?

Príspevok v téme: Psychiatri - pomohli vam?
fobicka

Chcem sa spytat, ci niekomu pomohol psychiater. Ale konkretne. Hoci aj liekmi, ak to bolo nevyhnutne. Ja mam zatial skusenosti len s psychologmi a poviem vam, nic moc... Vyrozpravat sa mi nerata, lebo tymto sa moje problemy nevyriesia. Chystam sa k psychiatrovi s vierou, ze mi pomoze. Trpim socialnou fobiou, depresiami a panickou poruchou. Nebolo to takto vzdy, vyhrotilo sa to pred par tyzdnami, odkedy nechodievam vobec von a chcem s tym uz nieco urobit. Nechcem oblbovaky, ale lieky, ktore skutocne pomozu. Tak co, pomohli vam psychiatri?

ketsut

áno pomohli...ale nie je to len o psychiatrovi, liekoch...ale hlavne o človeku, tan pri psych. poruche musí na sebe pracovať aj veľa sám, byť silný, chcieť sa dať do poriadku, prekonávať sa, svoje sily, zaťať zuby...panická porucha, ktorou som trpela ma naučila prekonať sa a byť silná....teraz som bez liekov....

bibba

noo mne psychologowia nepomohli! wies, ludia si myslia ze wystuduju psychologiu a ze wedia ludom uzasne pomahat. ale to musis citit u cloweka, ze to naozaj robi rad, ze naozaj rad ta pocuwa atd... mala som aj takych ktori boli stale ticho skoro! a potom takych ktori sa dokonca twarili ze si tie problemy hadam wymyslam alebo proste... ze neboli extra prijemni. ale psychiatricky som mala dwe. a obi dwe boli welmi dobre... strasne dobre zeny. ich by som nawstewowala aj keby boli psychologicky! samozrejme to bolo o liekoch. a lieky mi aj pomohli zo zaciatku, niekedy je clowek w takom hroznom stawe ze mu ako keby MUSIA nieco dat len aby predisli tomu aby sa nestalo nieco horsie. ale uz ked sa to zlepsilo by som nikdy nexcela brat lieky nadalej. su jak drogy!

fixkaa

ako ktori, teraz mam super doktorku ktora mi VELMI pomohla, nasadila spravnu liecbu antidepresivami a vratila ma do zivota v hodine dvanastej. zalezi od lekara! pokial ti nevyhovuje lekar alebo liecba, treba zmenit!!!

cokoladka898

Ahoj ShaulaThalit, podmienky tam su urcite hrozne, aspon ked si bola tam ti bolo dobre a dali ta ako tak do pohody. Ale asi nie ked si prisla domov a bolo to to iste, to ma mrzi, mali by asi prepracovat tie plany a vsetko aby ked odtial niekoho pustia sa mal dobre aj doma no nie?

jajka001_

moj osobny nazor je, ze lieky mozu pomoct docasne na prekonanie najtazsich situacii, pri krizach, a podobne, ale pri dlhodobych psychickych problemoch je nutne sa zaoberat riesenim problemu, a co som pocula, psychiater zvycajne len predpise lieky a dalej sa nezaujima, resp. da par obvyklych rad a dalej to neriesi. urcite zalezi na tom na akeho lekara mas stastie.

Mariaj

Psychiatri nepomohli.odvtedy,co som prisla na to,ze mnoho psychickych potiazi suvusi s nespravnym spracovanim jedla v tele,je to lepsie.Davaj si doporiadku fyzicke telo.pOZORUJ SA.v ZDRAVOM TELE ZDRAVY DUCH.

ShaulaThalit

Ahoj cokoladka, bola som mesiac v Ba, bolo to hrozne, stale nas drzali len zavretych, same zakazy...
Uprimne som si myslela, ze som z toho vonku, no o tyzden, co som bola doma som vracala a spustila sa vlna. Zacali sa depresie este vacsie a aj jedlo som nezvladala.
Teraz ma netrapi vracanie, skor nechut do jedla a to, ze sa niekedy prejem a vyvratim to automaticky bez pomoci.
Liecim sa s depresie, a tak... je to tazke, ale beriem lieky, tak dufam, ze casom sa to zlepsi.