Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

stale zvysena teplota

ounou

No nie je to vtipne, je to zavadzajuce. Predpokladam, ze miesto 10 ma byt uvedene 1. Pri kopirovani - citovani sa neuvadza zdroj?

jajka001_

Ako správne merať teplotu?

• Bežný spôsob merania telesnej teploty u dospelých a u detí starších ako 2 roky je teplomerom pod pazuchou. Teplomer sa vkladá užšou časťou do pazuchovej jamky a drží sa 5 minút. Deti si musia držať teplomer pod pazuchou 10 minút, lebo sú nepokojné, teplomer sa môže pohnúť a môžu sa získať nesprávne výsledky merania (najčastejšie nižšia telesná teplota ako je skutočná).
• Deťom je najlepšie merať teplotu rektálne (v konečníku). Takto získané hodnoty sú obyčajne vyššie o 0,50C až 10C ako tie merané pod pazuchou.
• Telesná teplota sa môže merať teplomerom aj pod jazykom, a takto namerané hodnoty sú podobné hodnotám nameraným rektálne.
• V poslednom čase sa čoraz viac používajú digitálne teplomery. Hodnoty telesnej teploty namerané digitálnym teplomerom sú rovnaké ako hodnoty namerané ortuťovým teplomerom nameraným na tom istom mieste.
• Existujú aj zvláštne digitálne teplomery na meranie telesnej teploty v uchu. Sú vhodné na meranie teploty u detí ale aj dospelých a hodnoty nimi namerané sú o 10C až 1,50C vyššie ako hodnoty namerané pod pazuchou.

a o tvojej susedke si myslim svoje :)