Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

v akých všetkých potravinách sa nachádza vitamín c ?

mirka 23

Petuska, jasné...som sfanatizovana RNG a jeho doplnkami. Ale vieš čo? Keď mám ja alebo manžel nejaký zdravotný problém, tak nejdem k lekárovi, ale pozriem, čo na to RNG a poradim sa s Damianom a vždy to zabralo a oveľa rýchlejšie a jednoduchšie ako by to riešili lekári a samozrejme zdravšie.

Peto T

Petuska B: Jablká obsahujú zanedbateľne malé množstvo vitamínu C. Obsahujú však komplex iných antioxidantov. Z ostatných spomínaných je najvýdatnejšia paprika, ale ešte lepšie sú čierne ríbezle, šípky a rakytník.

kapustnica: Neriešim vitamínom C všetky choroby (iba všetky infekčné ;-) ale je pravda, že na mnoho chorôb má vitamín C priaznivý vplyv. Zvieratá to vedia a pri každom fyziologickom strese prudko zvyšujú svoju endogénnu syntézu vitamínu C, hoci ich to stojí energiu, takže to určite má zmysel, ináč by to nerobili. Ľudia si vitamín C syntetizovať endogénne nevedia, a to, že ho neprijímajú ani v potrave, je len ich chyba.

Žiadne zviera sa neuspokojuje s tak malými dávkami, aké tvrdí človek, že mu "stačia". Žiadne iné zviera ani netrpí epidémiou srdcovocievnych chorôb a rakoviny.

200mg denne je aj podľa niektorých veľmi konzervatívnych zdrojov (NIH) minimálna denná dávka. Tie tzv. Odporúčané denné dávky znamenajú toľko, že ak nechcete ochorieť na niektorú ťažkú chorobu z výživového nedostatku, tak vám vrelo odporúčajú užívať aspoň odporúčanú dennú dávku. ODD nemá nič spoločné s optimálnou dávkou alebo plným zdravím.

Petuska B

mirka23 to je blbosť 13:52 sa mi zdá že si už sfanatizovaná RNG a jeho doplnkami.
C je skoro vo všetkom- najviac vitamínu C sa paradoxne nachádza v našom ovocí a to sú jablká, obsahujú oveľa viac ako pomaranče, ďalej sa nachádza v listovej zelenine- šalátoch, paprika, zemiaky, citrón atď. C máte skoro vo všetkom.

radca

Ja som kedysi zvykol brat az 200mg denne. ale bola to na mna prilis vysoka davka, tak dneska beriem uz len 100 mg, ak vobec.

mirka 23

usiak, samozrejme nie naraz. Bud máš C s postupným uvolňovaním (ester) alebo práškové, ktoré piješ postupne.

mirka 23

Myslim, že tato téma sa tu rozoberala už niekoľko krát. Nebudem sa k tomu vyjadrovať. RNG aj Damian sa obaja zhodli na 2000-6000mg denne za normálnych okolností, teda ak človek nie je chorý.
Ja môžem z vlastnej skusenosti povedať, že nemám vôbec príznaky alegie, chorá nebývam vôbec (a to som s tým v minulosti mala veľký problém) a cítim sa oveľa lepšie a viac nepotrebujem. Nikto vás nenuti aby ste jedli C, veď to nepotrebujete...zaujimave.

mirka 23

Mysklim, že tato téma sa tu rozoberala už niekoľko krát. Nebudem sa k tomu vyjadrovať. RNG aj Damian sa obaja zhodli na 2000-6000mg denne za normálnych okolností, teda ak človek nie je chorý.
Ja môžem z vlastnej skusenosti povedať, že nemám vôbec príznaky alegie, chorá nebývam vôbec (a to som s tým v minulosti mala veľký problém) a cítim sa oveľa lepšie a viac nepotrebujem. Nikto vás nenuti aby ste jedli C, veď to nepotrebujete...zaujimave.

radca

Donedavna sa dal vit C ziskat zo stravy u nas asi len zo zemiakov. A to sa este pocitalo s tym, ze ich clovek musi zjest niekolko 10kg rocne. Zaviselo tiez aj od ich upravy. Najviac asi obsahuju americke zemiaky, co su zemiaky upecene v supke. Tie mi aj najviac chutia, dokoncaq viac ako hranolky.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.