Uzkost v chrbtici

adka00

Ahoj MARIA ako sa mas moja uz davno sme si nenapisali .Ten caj z lipy si vyskusam lebo mala som rusne tyzdne .Umrela mi babka na to tyzden havaroval syn ,zostala som bez prace a chrbtica sa znova ohlasuje.Tak ze som tam kde som bola na zaciatku .A ty ako ??

[zruseny12]

ADKA00
skus pit caj z REBRICKA...
pozri si v google ZDRAVIE Z BOZEJ LEKARNE...
tam si najdes dobre rady...
ja som zacala pit caj z REBRICKA a mozem povedat,ze od vtedy ma nebolia tak kosti,krize atd./sice aj cvicim,aj som brala nejake doplnky na kosti,ale myslim si, ze vela mi pomohol aj ten caj/
PRAJEM TI VELA STASTIA

slavena

Ahoj jessica 11,

No stav mam taký ze furt rozmýslam nad tým mojim bratrancom co to spravil. Teraz ho tahaju po sudoch a vidim ze ho to moc trapi a tým aj ma. Vzdy sme si dobre rozumeli, vyrastli sme spolu a preto ma to asi tak vzalo. Furt vidim len Zofiu a rozmýslam preco prave ju si vytypoval. Bola som na nho velmi nahnevana ale teraz ho zas uprimne lutujem. Spim malo. Niekedy sa podari ze spim aj celu nnoc, ale to uz asi od tej unavy. Ked nemozem spat , tak sa mi podari zaspat az nad ranom kolo pol 6, niekedy o 3. Tie prve razy ked to spravil som mala triasky, lebo som sa bala aby nasej rodine nieco nespravil. Od vtedy sa to so mnou vezie. Vzdy som spala do pol druhej a potom som bola az do rana hore. Nejem pravidelne. Snazim sa vela chodit s malou von a nemysliet pri tom na nic. Pomaha to. Chodime vela bicyklovat, teraz na kupalisko a caka nas dovolenka. Len stale mam pocit strachu a uzkosti v sebe. Boli ma zaludok, brucho, podlamuju sa mi nohy a to sa niekedy cudujem ze zvladam bicykel. Nerobi mi problem ist na bajk, len ten strach neviem ovladnut. Pijem len lucku, drobceka, semtam nejaký caj hlavne pigy, a niekedy kolu. Pravidelnu stravu nemam, to som uz pisala. Chodim vela do mesta a tam vacsinou si kupim burger, alebo hot-dog, hranolky. Inak som stale s malou a manzel je stale v robote od nevidim do nevidim. Na buduci týžden ide mala k babke na prazdniny, tak som zvedava ako sa budem citit. Manzel robi aj nocne.

jessica 11

v poslednej dobe pribúda veľa pacientov, ktorí sa liečia na bolesti chrbtice u neurologa.....ale mnohokrát bez úspechu, alebo len pre pocit, že niekto s nimi aspon niečo robí, lebo majú stále ťažkosti....

pri bolestiach chrbtice, je potebné sledovať aj duševný stav človeka, pýtať sa na to ako žije, čo prežil, prežíva...informovať sa či nemá iné ťažkosti a ak áno, tak potom zamieriť k "správnym dverám".

Stáva sa dosť často, že neurologovia predpisujú týmto ľudom aj tabletky na ukľudnenie..často Lexaurin, Frontin...a mnohým pacientom sa stav zlepší.....ak je pôvodca psychika.
Prípadne sa lieky kombinujú s Voltarenom, Diclof., Veral.....

jessica 11

a aby nedošlo k omylu, samozrejme ak sú vážne stavy, ked dôjde k poškodeniu kostí, chrbtice,lebky prípadne iné....rehabilitačná starostlivosť nie je len o relaxácii, uvoľnení...predovšetkým o vrátení predošlých funkcií daných orgánov, organových skupín, sa snažiť až obmedzenie je čo najmenšie....a sama dobre vieš, že správnymi cvikmi je možné dosiahnuť maximum, hoci dôležitý je stav z ktorého sa vychádza...

jessica 11

evca..to je dosť možné....že pracuješ s ľuďmi, ktorí trpia psychickými poruchami prípadne chorobami, a pomáhaš im ako fyzioterapeut....

Tvoja práca je dôležitá nakoľko správne cviky na uvoľnenie celkovú pohodu organizmu sú potrebné nielen pre ľudí s ochoreniami ale aj zdravých ľudí...

Masáže, cviky, rôzne terapie celý organizmus prekrvia..okysičia jednotlivé svaly, uvoľnia...atd....

jessica 11

adik1O bolesti môžu byť aj v hrudnej časti..veľmi dobre si to vystihla, tvoja časť chrbitce, ktorá ma v hrudnej časti oslabenie reaguje zvýšene na stres a ten ti spôsobujú bolesť a pichanie ako opisuješ...sama to dobre vnímaš a vieš kedy sa ti to zhoršuje..je to všetko o tom pochopiť svoje telo, čo sa s ním deje...ukľudniť sa, myslieť pozitívne, je doporučené cvičenie....hlavne úprava životného štýlu urobí vo vašom živote veľa...

Naše zdravie tvorí:
5O% náš životný štýl!
20% vonkajšie prostredie
20% vplyv chorôb
iné