Tikanie-Vykanie...Mna urazí ked mi Tikaju..čo Vy na to

Príspevok v téme: Tikanie-Vykanie...Mna urazí ked mi Tikaju..čo Vy na to
janka91j18

Ahojte Ľudia
Chalani aj Baby !!!
Mám Otázku/Otázky .........................

Mám 18rokov A vadí mi skôr uraz keď mi začnú Tikať,fakt nemyslím rovesníci alebo niekto taký starý ako ja ale taký v obchode.u doktora,proste von!!!
Keď som mala 15rokov každý my Vykal a teraz mi Tikajú ako malé deco...napr..že:Čo chceš dievčatko,aleboČo by si chcela moja,v bloku si zdravíme..ja Dobrý Deň a ony AHOJ jak decko...fuuj..alebo u Doktorky ,som bola u krčnej a tiež tikala...jak decko.
Som si už povedala keď mi začnú tikať tak ja im odpoviem ale tiež tikaním...

Alebo taka baba(50r) v obchode si kupovala vložky a ne vedela aké ma kupiť,popýtala ma poradu..ale jak deco...Hej Ty nevieš,.....tak ma to naštve

Otázka na Vás aké máte s týmto skusenosti Vy??? Urazíte sa zato ked vám tikaju???

Alebo od ktorého veku vam už netikali ale len vykali...

Ďakujem
--------------------
www.zdravie.sk

zaguzlena

v anglictine sa podla mna namiesto vykania a tykania pouziva ako znak ucty oslovenie Mr. Mrs. , alebo sa mylim?

janka91j18

a čo v Prahe??
a v Poľsku

tam nenííí Vykanie???

boli ste v UK ?? bo ja hej,a preto mi je čudne že tam si nevykaju ale tykaju...čudne,čudne

ako sa mam teda obliekat,malovať aby som vyzerala staršie???

severanka

:))) v angličtine síce nie je vykanie, ale samozrejme, nejaká úcta tam existuje... a všetci dobre vedia, že ako sa správať ku šéfovi, aj keď mu hovoria YOU... :D

jajka001_

zaguzlena, vykaj jej, a ked ti povie aby si jej tykala tak jej tykaj. bolo by drze keby si jej hned tykala, deti tykaju kazdemu. to sa berie inak.

Monana123

Vieš...toto je ale naozaj dôkaz toho, že pokora ti naozaj chýba. Všetci ti tu hovoríme, že vykanie v angličtine proste neexistuje...a neveríš ani tak. :-) toho doučovateľa naozaj potrebuješ, ale myslím, že ten môj známy by ti veľmi nepomohol. skôr by pri tebe zostarol o 10 rokov..a potom by mu ešte začali vykať..možno aj v anglicku...

katka...

Janka, ked nam neveris, tak si to vygoogli alebo si zober nejaku ucebnicu anglictiny. Je to v nejakych prvych lekciach pre zaciatocnikov.