Tikanie-Vykanie...Mna urazí ked mi Tikaju..čo Vy na to

Príspevok v téme: Tikanie-Vykanie...Mna urazí ked mi Tikaju..čo Vy na to
janka91j18

Ahojte Ľudia
Chalani aj Baby !!!
Mám Otázku/Otázky .........................

Mám 18rokov A vadí mi skôr uraz keď mi začnú Tikať,fakt nemyslím rovesníci alebo niekto taký starý ako ja ale taký v obchode.u doktora,proste von!!!
Keď som mala 15rokov každý my Vykal a teraz mi Tikajú ako malé deco...napr..že:Čo chceš dievčatko,aleboČo by si chcela moja,v bloku si zdravíme..ja Dobrý Deň a ony AHOJ jak decko...fuuj..alebo u Doktorky ,som bola u krčnej a tiež tikala...jak decko.
Som si už povedala keď mi začnú tikať tak ja im odpoviem ale tiež tikaním...

Alebo taka baba(50r) v obchode si kupovala vložky a ne vedela aké ma kupiť,popýtala ma poradu..ale jak deco...Hej Ty nevieš,.....tak ma to naštve

Otázka na Vás aké máte s týmto skusenosti Vy??? Urazíte sa zato ked vám tikaju???

Alebo od ktorého veku vam už netikali ale len vykali...

Ďakujem
--------------------
www.zdravie.sk

janka91j18

katka... hluposť...ved tykanie..to je smiešne..čo si tam tykaju iba....žiadne VY???
ako ked tam budem mat šefa ta mu tykam???

a v poľsku??? tam je vykanie???

Monana123

Podľa mňa si tu z nám Janka robí riadnu prču :-D lebo nemôže byť predsa až taká hlúpa, že by si naozaj myslela, že youre je VY :-D skús to nájsť v normálnom slovníku. You´re znamená ty si/vy ste, you znamená ty/vy. Poznám výbornú doučovateľku angličtiny keď chceš! ;-)

katka...

No v Anglicku by ta nepochopili, co chces, kedze ako ti tu vsetci pisu oni vykanie nemaju. Youre - je skrateny tvar you are - ty si, vy ste (vo vyzname viacej ludi). Dufam, ze som to dobre vysvetlila, ak nie opravte ma niekto.

janka91j18

tak
ale v česku sa tiež vyka a oni mi tykali
aj poľsko tiež TY,TY

a anglicko
YOU,YOU..debili..škoda že som im nemohla povedať že YOURE..bo som nevedela vysvetli že aby mi vykali....

to si tam potom každy TYKA??ved na hlavu padnute,...je to LOŽ!!!!

majka__

no janka, mne ked niekto tyka (21 rokov mam), tak normalne sa citim pobavena a "mlada" :o) - v najlepsich rokoch (ako dobre vyzeram). totiz ked som mala 15, tak som vyzerala dost stara (mala som dlhe, tmave a huste vlasy, ktore ma robili starsou - skratila som si ich :o) hehe) a vtedy mi jedna holka tipovala 25... tak skor by ma urazilo to, ak by mi niekto tipoval o 10 rokov viac nez mam, nez to, ci mi doktorka alebo niekto tika-vyka. ved napr. ja chodim este ku detskej doktorke - obvodacke a ta mi tika (sak jasne, ved od 12 rokov do 18 mi predsa nebude tikat - ked si uz zvykla - a od 18 do neviem kolko vykat... pripadalo by mi to samej dost trapne). ale napr. postarka, co ma nepozna mi normalne vyka (alebo predavacka v obchode), ale napr. robim v zmrzline - brigada - a tam pride obcas nejaky starsi pan a normalne mi tika. no a co... ja sa citim poctena, ak mi niekto tika - znamena to, ze este nestarnem :o)

zaguzlena

pocujte, mam jednu tetu, s ktorou sme sa aj s rodinou vidavali kedysi davno, to som bola este mala, ale nepamatam sa, ci som jej tykala alebo vykala ... no a potom sme sa dlho nestretavali a teraz, ked sa znovu stretavame, neviem, ci jej mam vykat alebo tykat

janka91j18

jajka001_ -- asi jedna výhoda,že vonku ta nemožu pretahnuť bu si myslia že si pod zákonom...

teraz som si dala google trasnslator a vyslo mi že VY je YOURE!!!ta neklamte