Tikanie-Vykanie...Mna urazí ked mi Tikaju..čo Vy na to

Príspevok v téme: Tikanie-Vykanie...Mna urazí ked mi Tikaju..čo Vy na to
janka91j18

Ahojte Ľudia
Chalani aj Baby !!!
Mám Otázku/Otázky .........................

Mám 18rokov A vadí mi skôr uraz keď mi začnú Tikať,fakt nemyslím rovesníci alebo niekto taký starý ako ja ale taký v obchode.u doktora,proste von!!!
Keď som mala 15rokov každý my Vykal a teraz mi Tikajú ako malé deco...napr..že:Čo chceš dievčatko,aleboČo by si chcela moja,v bloku si zdravíme..ja Dobrý Deň a ony AHOJ jak decko...fuuj..alebo u Doktorky ,som bola u krčnej a tiež tikala...jak decko.
Som si už povedala keď mi začnú tikať tak ja im odpoviem ale tiež tikaním...

Alebo taka baba(50r) v obchode si kupovala vložky a ne vedela aké ma kupiť,popýtala ma poradu..ale jak deco...Hej Ty nevieš,.....tak ma to naštve

Otázka na Vás aké máte s týmto skusenosti Vy??? Urazíte sa zato ked vám tikaju???

Alebo od ktorého veku vam už netikali ale len vykali...

Ďa

sway

Janka by ti naspat potykala:-))Ja by som sa nenahnevala,ale asi by som naspat vykala.Neviem to vysvetlit,mam to tak proste v sebe:-)

rofl

suhlasim alzbee urcite zalezi aj od situacie. mozno som to mal napisat aby som sa vyhol reakcii od dd. takze dd odpoved na tvoju reakciu, v ktorej sa akoze nenavazas a neutocis: co sa tyka internetu, tak urcite vies, teda aspon predpokladam ze vies, ze tam plati urcita nazvime to etiketa, napokon ako v kazdom styku....co sa tyka internetovej komunikacie na nete, nikdy som na nete nikomu nevykal a ani ma o to nikto nikdy nepoziadal. rovnako to plati aj z mojej strany. pride mi to samozrejme. vynimku samozrejme tvori formalny styk. ale spravidla na forach a chatoch si ludia tykaju navzajom a neriesia kto je kto, kto sa s kym pozna, kto ma kolko rokov atd. nehra to na nete rolu........mohol som to dopisat, ale nechcelo sa mi to rozvadzat do detailov lebo som veril, ze to kazdy bude chapat spravne. reagoval som viac-menej na to, ze na verejnosti, ked sa s niekym fyzicky stretnem je to neslusne. tolko v skratke reakcia na to ci si napisala.

inak vo svojov prispevku som pouzil tuto vetu: "ked sa rozpravam s niekym cudzim, tak by som mu s najvacsou pravdepodobnostou vykal aj ked by bol mladsi ako ja"...z toho je podla mna dost jasne ako som to myslel. hlavne zo slova ROZPRAVAM. z toho teda nenam pocit, ze by som si odporoval.
inak nechcem sa s tebou hadat ani do teba zaparat ani nic podobne. chcel som len vyjadrit svoj nazor. to hadam este smiem.

alzbee

No ved zato pisem, ze to zalezi od situacie...a co sa tyka tej situacie s autobusovou zastavkou, tak keby tam bola mlada slecna, proste ze vidim, ze je zhruba v mojom veku (+5 rokov dajmä tomu): Tak sa jej spytam-prosim ta, nevies, ci uz odisiel autobus?...ja si to priznavam, ze by som jej tykala...a keby ma zahriakla, ze co jej tykam, tak by som sa slusne ospravedlnila a vykala jej. Asi aj janka by ma poslala do prdele, keby tam stala ona,lebo tiez by som jej tykala...mozno to zato tak vnimam, ze to nie je nic zle, ked automaticky tykam rovesnikom, lebo tiez mi to nevadi. Ale kto by mal s tym problem, tak mu kludne budem vykat, aj keby mi to bolo blbe...

dd

dakujem mile damy za uprimne slova, ale teda ked uz chceme slusnot, tak som sa len snazila byt slusna a to ze sme na nete na tom podla mna nic nemeni, kedze predpokladam, ze sme realne osoby..tak sa majte krasne a uz tu teda nebudem viac vyryvat, kedze moj prispevok bol zial pochopeny ako vyryvanie..

sway

Alzbee,
diskoteka je len dalsia vynimka a myslim,ze ani ten 30 rocny chlap sa tam neohradi odpovedou "dievcatko a ty mi preco tykas?"Ked prides na zastavku,nevies,ci nahodou neodisiel autobus a stoji tam mlada neznama slecna,tykas alebo vykas?Ja osobne vykam a dd miesa hrusky s jablkami!

madison

dd, ten tvoj príspevok bol totálne trápny a zbytočný. Na internete si predsa všetci tykajú. Ale v realite nie. Všetci sme pochopili, ako to rolf myslel. Ja s jeho názorom úplne súhlasím. dd, ak nemáš k téme čo povedať, tak tu zbytočne nevyrývaj.

sway

dd ale ved forum je vysoko neformalne vyjadrenie nazoru na danu temu.Je tu vo vseobecnosti zauzivane tykanie medzi prispievatelmi - to nema nic spolocne so slusnostou v "realnom zivote".Su iste komunity,kde si ludia tykaju aj ked sa nepoznaju,napr v byvalej firme okolo 1000 zamestnancov v jednej budove,sme aj tym najvyssim sefom tykali,lebo to tak bolo zauzivane..Takze je skor neslusne ist prosti zvyklostiam-fora,urcite pracoviska a ine vynimky existuju,ale len potvrdzuju pravidlo!

alzbee

Ale urcite to zalezi aj od toho, v akej situacii sa to vy/ty-kanie pouzije...lebo neviem si predstavit, ze som na nejakej disko, chcem sa zoznamit s chalanom v mojom veku a pridem k nemu a poviem mu-Dobry den, mohla by som vas pozvat na drink? :D :D Ja mam 20 a naozaj si neviem predstavit, ze by som mojim rovesnikom vykala, aj ked ich nepoznam...bolo by mi to smiesne a to by som mu ani s vaznou tvarou nevedela vykat:)) ale ako to tu uz bolo velakrat napisane-ked to Janke vadi, tak staci slusne poprosit, aby jej vykali, respektive upozornit nato, ze pani doktorka, ale my sme si nepotykali a cely problem bude vyrieseny:))

dd

vopred sa osprevedlnujem, ze odbocim troska od temy..len reakcia na prispievatela s nickom rofl:
Vazeny pane, nechcem sa Vas nijako dotknut, ale pripada mi, ze si vo svojom prispevku mierne protirecite.najskor tvrdite, ze by Ste nikomu cudziemu netykali, ked sa nepoznate a potom pani Janke tykate.alebo ju snad poznate osobne, ci od detstva?neberte to prosim ako narazku, alebo navazanie sa..ja len, ze "vodu kazete, vino pijete"..

rofl

necital som to cele, len som to tak v rychlosti prebehol. ale priklanam sa k nazorom sway.
mam 22. z mojho pohladu je neslusne ak niekto cudzi tyka niekomu druhemu len preto, ze ma len 18 alebo nieco podobne. tiez mi to prekaza ak mi niekto tyka. som clovek, ktory si drzi od druhych ludi odstup. tykanie a vykanie je o vztahu medzi ludmi, nie o veku. ked sa rozpravam s niekym cudzim, tak by som mu s najvacsou pravdepodobnostou vykal aj ked by bol mladsi ako ja. rovnako si myslim, ze by to malo byt aj naopak. ved sa predsa nepozname. a ked uz niekto ma pocit, ze by mi mal tykat, tak si myslim, ze je slusne sa spytat, ze ci vobec moze. ved nakoniec slusnostou nemozete nic pokazit.
reakcie od niektorych ludi na jankinu temu su mierne primitivne, aj napriek tomu, ze janka ma niektore nazory este nevyzrete.

janka: ked uz chces aby tie niekto vykal tak mu to slusne naznac alebo priamo povedz. ale vzdy slusne. urcite mu netykaj.