Kuchárka pre alergikov - výborná kniha!

Príspevok v téme: Kuchárka pre alergikov - výborná kniha!
joni_

Našla som zaujímavú a hodnotnú knihu pre alergikov, konkrétne sa v nej autorka zaoberá potravinovou alergiou na mlieko, vajcia, orechy a lepok. Je v nej kopu receptov, ktoré sú upravené na viacero spôsobov (podľa typu alergie), rady čo sa čím dá nahradiť a tiež niekoľko článkov o alergii všeobecne, o potravinovej intolerancii, o živote s takýmto obmedzením atd... nechcem tu robiť reklamu (dúfam že to admin pochopí), ale chcem pomôcť ľuďom s alergiou, lebo viem podľa seba, aké je ťažké dostať sa k takýmto informáciám a tiež k dobrým receptom.

"Kuchárka pre alergikov" od Alice Sherwoodová

-----
Da sa to i bez linku na eshop - Admin

[zruseny12]

no,tak len citaj,citaj...
ja zatial som doma tak taky problem nemam,len ked idem na navstevu tak je skor problem...
ale inak som doma,tak mam vyhodu,len musim varit niekedy dva jedla...pre seba a pre rodinu...
momentalne zostavame s dcerou sami dva,tak to bude jeduchsie to varenie,ale aj tak jej nemozem uplne vyradit mlieko,tak to nejak sklbime...

joni_

mala som chvilu cas tak som sa zase zacitala do tej knihy je to fakt zaujimave, docitala som sa tam par takych praktickych rad pri stravovani mimo domu, ako jednat s ludmi okolo, naco dat pozor pri cestovani, pri nakupovani.... ked budem mat zase trochu casu, budem citat dalej...

[zruseny12]

no nemyslela som ju doslova precitanu...

ja ked som zacinala z dietov,tak som rozmyslala,ze aj ja zacnem spisovat svoje recepty do zosita a potom to dam vytlacit,ale preslo ma to...

joni_

presne, ked mi povedali ze nesmiem vajicka, mlieko, arasidy atd... tak som netusila ako mam varit, ako nahradzat tie veci v receptoch a nemohla som zohnat ziadnu knihu prave na tieto potraviny, vsade len dieta na cukrovku, na srdce a na vselijake choroby, ale napr. na vajcia vidim prvy krat, ak vahas ci ju kupit, tak velmi odporucam, aj kvoli receptom a potom su tam aj take veci vseobecne na co davat pozor, co cim nahradit a tak, zaujimave, dnes som ju zacala citat a musim si to veru precitat cele

[zruseny12]

...len teraz nedavno som ju tusim videla...niekde na internete,lebo viem,ze som si pomyslela...VELMI DOBRA VEC TA KNIHA A POMOCNIK PRE ALERGIKOV...ale kde som na nu natrafila to netusim...

dufam,ze fakt ti to tu nechaju,lebo moze fakt vela ludom pomoct...a mas pravdu tazko sa clovek dostava k informaciam,ked ma nejaku ALERGIU...