Nadúvanie

RNG

Opakujem, travenie je vec dostatku kyselin, roznyc enzymov, mikrovlaknin a probiotik v crevach. Cokolvek z toho chyba a mas pokazene travenie, co vedie nielen k naduvaniu, ale stovkam roznych zdravotnych problemov postupne.
Takze chybajuce si treba doplnit.
VCo sa tyka mikrovlaknin a probiotik, to chyba kazdemu, lebo v potrave nemame dnes dostatok mikrovlaknin a pri dnesnej hygiene nedostavame dost probiotik zvonka. Telo si ich nevie vytvorit, vsakze, a chemikalie, vcitane liekov ich len nicia.

Baltazarec

Laura55 moja žena má tiež podobné problémy, nie je to trapas,je to zdravotný problém ako každý iný, akurát v spoločnosti nepríjemný,to je jasné. Ale píšem najmä kvôli tým probiotikám. Moja žena ich berie celoročne, berie Biopron a vraví, že ej to odvtedy lepšie. Teda robieva si medzi jednotlivými baleniami prestávky, ale neviem ako presne to má, môžem sa spýtať. Prestala sa aj na večer prejedať, asi aj to pomôže.

Laura55

tiež mám problémy s nadúvaním, hlavne je to strašný trapas, keď to vydáva také zvuky, v škole na prednáške a tak.. vraj to býva prevažne spôsobené stravou, ale neviem, podľa mňa sa stravujem celkom zdravo. možno narušenie črevnej mikroflóry alebo čo, skúšali ste to niekto liečiť probiotikami?

astalavista

Skús zmenu jedálničku, môžeš byť na niečo intolerantná, s tým by ti poradil doktor. Ale môže to byť aj z antikoncepcie, zo zmeny hladiny hormónov sa môže zmeniť aj trávenie. Treba sa vyhýbať jedlám, ktoré spôsobujú nafukovanie, ako strukoviny a tak. A tiež môžeš vyskúšať doplnky stravy probiotiká, je možné, že máš narušenú črevnú mikroflóru a z toho máš tráviace problémy. Probiotiká sa dajú kúpiť v tabletkách, dajú sa aj objednať z netu. Ja poznám české biopron,ale neskúšala som ich.

olga32

Skús nejaké doplnky stravy, ktroé ukludňujú trávenie napr. fibrettu. Mne to pomohlo. Ale samozrejem si musím dávať pozor,čo zjem.

madonna

ahojte vsetci mna naduva zo vsetkeho vyskusala stravovanie snat vsetko a vysledok ziadny velmi mi to naduvanie nici moju psychyku som s toho na nervy nemozem jest napr.chleba,rozky,ani celozrnne ani viac zrnne,mlieko,vajicka,cibulu,cesnak,cestviny,maslo,.... je toho hodne,toto neprajem ani mojmu najhorsiemu nepritelovy ani lekari mi nevedia pomoct prosim poradte mi

Rika 65

mna nafukovalo ked som mala problemy s zlcnikom (kapusta, fazula, hrach, cibula..) po vyoperovani to skoncilo, potom sa to vratilo tu to bolo s vajecnikou znova ma operovali a prestalo to.
Minuleho roku som zacala mat neskutocnu zapchu predpisali mi Duphalac- laktuloza, zapcha nepresla no zacalo ma z neho nenormalne naduvat tak som zistila ze som na neho alergicka vylucila som ho a naduvanie skoncilo.Tazko povedat priciny naduvania su rozne treba skumat pricinu.

januschka

Ahojte, tak ja mam presne ten isty problem, brucho neskutocne nafuknute, taktiez aj tie krce...snazim sa stravovat zdravo, kazdy den beriem vlakninu,hybem sa a brucho stale ako pred porodom. uz neviem co mam robit. a tiez beriem antikoncepciu a dufam,ze to neni z nej. a citala som tu,ze to pomoze byt sposobene aj zahlienenim criev, tak nemyslite,ze by na to pomohol klistir,kt. by to vycistil?ale asi by to bolo kratkodobe,vsak?

januschka

Ahojte, tak ja mam presne ten isty problem, brucho neskutocne nafuknute, taktiez aj tie krce...snazim sa stravovat zdravo, kazdy den beriem vlakninu,hybem sa a brucho stale ako pred porodom. uz neviem co mam robit. a tiez beriem antikoncepciu a dufam,ze to neni z nej. a citala som tu,ze to pomoze byt sposobene aj zahlienenim criev, tak nemyslite,ze by na to pomohol klistir,kt. by to vycistil?ale asi by to bolo kratkodobe,vsak?