Jedna oblička

Kvaky

Ja om sa narodil uz s jednou oblickou...pil som a fajcil som a kedze neprichadzali ziadne zle priznaky bral som to na lahku vahu.... po prvom slabsom zachvate som sekol s pitim uplne a aj ked si obcas zafajcim citim sa lepsie... a chcel by som sa spitat kedze aktivne cvicim .. posilujem a hram hokejbal ci to velmi ohrozuje moje stastie... Dakujem

RNG

Oblicky nie su tie, co alkohol poskodzuje, ale najma pecen.
Alkohol sa totiz cez oblicky nevylucuje, ale sa enzymaticky rozklada v peceni.
Tym nehovorim, ze je extra dobry na oblicky, samozrejme.
Ak si dosial nepil a nefajcil nezacinaj teraz, su to zlozvyky a poskodzuju telo. Teda pri alkohole je to od vyse pol deci ostreho a pri cigaretach aj zo zadymenej miestnosti, aj ked sam nefajcis.

dalsi

Ahojte tiez mi pred polrokom zistili ze mi jedna oblicka nefunguje a druha ide na 100% mam 24 rokov a nikdy som nepocitoval ziaden problem az som mal slaby zapal mocovych ciest a zistili ze jedna nejde mam 24 rokov hraval som futbal aj pred operaciou a vraveli ze nefungovala uz ked som bol maly...co sa tyka pitia alkoholu tak pred operaciou ked bola nejaka oslava som pil aj tvrde a aj pivo vino moc nie to mi nechuti po operacii pijem uz iba male piva a hlavne Plzen to vraj ma priaznive ucinky na oblicky ale tiez nie asi hektolitre proste len moj problem je ten ze by som chcel hravat znova futbal ale neviem najst ziadne chranice ktore by mi ju aspon ako tak chranit neviete o niecom??

prútik

Môj syn mal od narodenia tri obličky.Tretia bola zrastená s druhou a obe mu prestali fungovať keď mal 6 rokov. Vtedy mu ich obe vyoperovali a ostala mu len jedna. Teraz má už 30 rokov a nemá žiadne problémy. Žije plnohodnotným životom, aktívne športuje, príležitostne si dá aj alkohol a nijako nepociťuje, že mu ostala len jedna oblička. Ono to je ale individuálne, pretože každý človek má iné reakcie, to čo platí na jedného, nemusí platiť pre druhého. Každý sa musí prispôsobiť ku svojmu zdravotnému stavu a k tomu ako reaguje jeho organizmus na chorobnosť. Netreba zbytočne nič preháňať. Všetko treba s mierou.

llek

Ked ma zena jednu oblicku moze byt tehotna. Ludia s jednou oblickou mozu yit uplne normalny zivot, len musia na to mysliet, ze maju len tu jednu oblicku. Problem je ak starnu a objavuju sa choroby ako vysoky tlak, cukrovka, ktore, ak nie su dobre kontrolovane a liecene vedu k poskodeniu obliciek. Tiez by mali byt tito ludia opatrnejsi pri uzivani liekov, ktore mozu poskodzovat oblicky - napriklad taky brufen. No a mali by pist odstaok tekutin, to je najlepsia ochrana obliciek, nebyt nikdy smadny.

zuziiii

Ahojte :D aj mne zistili ze mam od narodenia iba jednu oblicku co poviete na saunu ako cistic :D
A co sa tyka toho alkoholu :D raz za cas, myslim ze sa nic nestane :D