lubit,alebo milovat?

Príspevok v téme: lubit,alebo milovat?
KIARAA

chcela by som sa spytat na vas nazor,ci tieto slovka maju podla vas rozdiel.ci snad lubit znamena viac ako milovat,a ci naopak.ja som toho nazoru ze zalezi od uhla pohladu,nejde o slovko,ale o to ako ti to ten dotycny povie.no napriek tomu mi slovo "milovat" nejde do usi,s priatelom si vravime ze sa lubime,je to krasne a mile -lubim ta:) kamaratka mi vsak povedala zevraj "milujem ta" znamena viac a je to silnejsie.tak mozno len vas nazor.dik

ajajajaa

je to to iste, len vyjadrene dvoma slovami... lubit je pekne slovo cisto slovenske, milovat ludia hovoria castejsie kvoli sudenym cecham kde sa hovori " miluji te". podla mna je to to iste, len ludia si myslia ze je to nieco viac kvoli tomu ze to ma dve rozne slovicka, ale ved napr v inych krajinach tiez nemaju ix milion vyrazov na jednu vec, to len mi slovaci mame desat nazvov, ktore znamenuaju to iste...ale je to moj nazor :) ja milujem ta nepouzivam, pretoze sa mi to slovo nepaci, slovo lubit je viac slovenske a omnoho krajsie :)

danuska123

lubit a milovat podla mna nie je to iste. milovat je ovela viac ako lubit. ked niekoho milujes, je pre teba uplne vsetkym.proste milovat je nieco silnejsie ako lubit :) podla nas (mna aj podla mojho priatela, ktory je teraz pri mne )