Certifikat z anglictiny

Offspring

Ahoj, momentálne najpopulárnejším certifikátom je IELTS (International English Langauge Testing System) a máš ho celoživotne, kým TOEFL je iba na 2 roky. Cena sa pohybuje okolo 200 Eur. Tu nájdeš viac info: jazykova-skola.sk

javor24

Obrovske mnozstvo materialov sa da najst volne na nete vratane celych naskenovanych knih, len treba hladat
uvediem priklad na FCE certifikát: www.languagezona.com

na TOEFL: file.xdf.cn
vk.com

staci si najst nazov konkretnej knihy na nejakom internetovom knihkupectve o ktoru mas zaujem a nasledne hodit ten nazov do googla, dopisat pdf a na 90 percent ti tu knihu pekne najde naskenovanu a nemusis za tu buchlu vyhodit 40 eur.

NINA99999

Neviete niekto náhodou z akých materiálov,t.j.kníh sa môžem priraviť na túto skúšku? a kde by som ich zohanala? veľmi by mi to pomohlo ...

Zuzicka32

Ahoj! Ak chceš absolvovať certifikát angličtina, tak si určite kukni túto stránku: www.yourchoice.sk je to taM všetko podrobne popísané a ja zvažujem, že sa prihlásim aj na jeden kurz. je super, že ten certifikát funguJe ako náhrada maturity. tak by som si ho rada o rok urobila a o 2 roky budem mať o maturitný predmet menej. a to sa podľa mňa oplatí! držím ti palce.

dobra vila

Aha, pozri, nasla som ti aj stranku :)
C1/C2 su medzinarodne, vsade uznavane - na celom svete a casovo neohranicene.
Ja som chodila na C1, ale nedokoncila som, kedze som nemala cas na pripravu, tak to planujem ozivit tento rok od septembra..no co ti poviem, mala som tam co robit, prislo mi to fakt narocne, nie ze upperintermediate, ako pisu tu, ale skor advanced.
Tu C2 tuto oznacuju ako advanced, no to si potom neviem predstavit, aky advanced to je, lebo zevraj tam musis vediet po anglicky komunikovat na brutalnej urovni v hocijakej sfere, porozumiet hocijaku odbornu literaturu...ved s tym by mali problemy aj niektori rodaci v tej danej krajine :-/

www.upjs.sk

dobra vila

Statnica ci certifikat, to je jedno, pokial su na rovnakej urovni...
Trebars niekto statnicuje z urovne B2, co je uroven maturanta, iny si to robi v jazykovke atd...na papieri mas B2 a je jedno, aky je to papier... (B2 je samozrejme nic moc, branu ti to neotvara).
C1 (Cambridge) uz ano, je to certifikat vsade medzinarodne uznavany, ale v ostatnych sa nevyznam... akoze tie ETLC a co ja viem ake su este :P.
Neviem, ci sa niecim lisia, mozno iba tym, ze C1 je anglicky povodom, dalsi moze byt americky atd

tekvicka_

ahojte, nasiel by sa niekto, kto by mi poradil, ktore medzinarodne certifikaty (z anglictiny) a ci vobec nejake su uznavane ako statna skuska...pripadne odkaz na nejaky zoznam, pretoze nemozem nic najst. chcela by som radsej certifikat medzinarodne uznavany ale napr. pre zalozenie viazanej zivnosti /nie ze by som planovala/ je potrebna statnica, tak ze ci sa uznavaju aj certifikaty.dakujem