priatel so mnou manipuluje

Príspevok v téme: priatel so mnou manipuluje
usiko

ahojte, mam taky problem.mam priatela, ktory je skvely, chapavy, pozorny /takze prosim nerieste rozchod/. ale manipuluje so mnou, podvedome a ucinne....sme spolu tri roky a robim veci povacsine tak ako chce, lebo tuzim po tom, aby si ma vazil, bol na mna hrdy a pysny......

potrebovala by som, ako sa mu postavit a robit veci tak, ako citim...potrebujem aby som bola viac sebavedoma a dokazala si castejsie urobit podla svojho, nenechat sa dotlacit do veci, co nechcem a popritom necitit vinu za to, zesom spravila nieco zle......len toto, ako to dosiahnem,a prosim neradte mi, aby sme sa rozisli, pretoze sa lubime aplanujeme buducnost.....potrebujem na sebe popracovat, ako byt sebavedomejsia a postavit sa mu .....dakujem

rada

Podľa mňa ON je ten, kto má nízke sebavedomie a možno sa bojí, že by ťa mohol stratiť, lebo si viac dosiahla napr. v škole a preto sa podvedome snaží tvoje sebavedomie znižovať.

usiko

kolovratok, preco si to myslis?

rozhodla som sa, zostanem s nim, pokial bude taky, vezmem si ho, ked bude takyto, aky je teraz....ja nepovazujem manzelstvo za svate a do konca zivota, takze ak sa veci zmenia, odidem......ja mam vlastny byt, on ma vlastny byt...nie je problem.....ale verim, ze takyto ostane......ospravedlnil sa mi za to, ze vo mne videl len to zle, a sprava sa inak.....on sa nehrnie do svadby, takze to nie je v tom, ze chce svadbu a potom sa zmeni.......on vie, ze ja o svadbu nestojim, a ak nebude vobec, tak nebude vobec, pretoze som o nej nikdy nesnivala.....takze som sa rozhodla, v takomto vytahu ostavam....ale naspat sa uz nevratim /teda keby sa mali veci vratit spat.../

kolovratok

teraz si to neuvedomuješ,ale neskor olutuješ,že si si ho vzala . on vie,čo robí. cvičí s tebou a vychováva si ta na svoj obraz. ak si inteligentná,pochopíš a vycúvaš, ak nie...zničíš si život. nech sa páči,rozhodni sa

google

Usiko, necitala som to vsetko, mozem povedat, ze ten tvoj mi pripomina mojho otca.....straaaasne komplikovana povaha. Musis byt inteligentna aby si si z toho nic nerobila - moja mama s takym clovekom uz zije peknych 30 rokov. Tak to vyzera, ze tie kompromisi ocakava iba od teba, sam ich nerobi. Ked nevie pochopit, ze mas prechladnute mocove mechury (ja to mam casto tiez-velmi neprijemne) a nechces sa trepat sama do noci, do neznama bez zabezpeceneho ubytka tak je teda riadny ignorant. Musis ist nanho len rozumom, ked ti vyhadzuje na oci, ze nevies robit kompromisi, ako ich robi on? Nieje predsa Boh, ze co on ustanovy to bude. Situacie sa proste menia. Rob si co uznas za vhodne, trvaj si na svojom. Ked ma tolko rozumu tak mu dojde, ze aj ty mas pravdu, nielen on. Ludia s tymito povahami sa tazko menia (ak vobec) tak si daj dokopy ci to vydrzis dalsie roky.

usiko

baby, ozyvam sa s novinkami......tie, ktore ste citali, po tej bicyklovacke sa vratil domov a bol urazeny, chvilu bolo ticho a fajn a potom sme sa zacali hadat kvoli takemu niecomu, ze som s nim nesuhlasila s niecim a obvinil ma, ze bojujem a tak to islo dookola az som mu povedala, ze mu navrhujem rozchod, nech sa vyjadri......bola som uz znicena a sklamana avedela som, ze uz viac pre vztah urobit nemozem....zaskocilo ho to a poprosil ma, ci by sme to este neskusili...tak sme sa dohodli, ze si dame august ako skusobny mesiac.....a uplne sa to vsetko zmenilo./////provu raz po troch rokoh mam pocit, ze som rovnocenny partner, star sa, je mily, nenaVAza sa do mna...no proste ideal.....nespoznavam ho, akoby to nebol on.......ja, prvy raz mu mozem cokolvek povedat o tom, ako sa citim, co ma trapi bez toho, aby to zmietol pod kobercek a tak....ja....som stastna a zaroven sa bojim, ci to takto ostane, alebo sa to vrati tam, kde to bolo......

talianka

dobry den,moze mi niekto,nejako poradit?alebo pomoct?mam problem z byv,priatelom ktory sa mi vyhraza...neustale kontroluje..a ohrozuje ma.mam z neho strach..

podobne

carmenita
podobne nieco mam aj ja doma,a tiez som to dusila v sebe dlho,a nevyplatilo sa to,ten stress mi znicil zdravie,ale ako pises,nevyplatilo sa ani vtedy ked som to zacala rozpravat nahlas.
Najlepsie je ked clovek sa nauci spracovat vsetko to zlo v sebe.Lebo inak doplatis na to ty a skaredo,ver mi viem o com pisem.Tiez mam doma cloveka,ktory manipuluje nie len mnou,ale aj svojimi rodicmi a okolim,pripada mi ako rozdvojena osobnost,ale najhorsie na tom je,ze som toodskakala ja,nikto my neveri,kazde povazuje skor jeho za chudaka ako mna,tiez som nemala nikdy tendenciju sa lutovat ani nic podobne,skor si mysli,ze tu tendenciu ma moj partner,CHCE ABY HO KAZDY LUTOVAL...........
je to velmi tazke riesit taketo veci,zvlast dnesnej dobe.Ja som uz rz rozvedena a zazila som uz jeden vztah,kde si manzel nasiel inu a podobne veci robil aj so svojou matkou ma chceli prevychovat,ale dalo sa OSAMOSTATNIT,vtedy som bola sama so synom a VOBEC SOM SA NEBALA,dat ZIADOST NA ROZVOD,teraz som starsia zo zdravotnymi problemami a nie je to lahke sa osamostatnit.........
ZIVOT JE VELMI KRUTY,TREBA LEN VEDIET SPRACOVAT V SEBE ZLE VECI ABY TY SI NA TO NEDOPLATILA,AK INA MOZNOST NIE JE.
ZELAM TI VELA STASTIA