priatel so mnou manipuluje

Príspevok v téme: priatel so mnou manipuluje
usiko

ahojte, mam taky problem.mam priatela, ktory je skvely, chapavy, pozorny /takze prosim nerieste rozchod/. ale manipuluje so mnou, podvedome a ucinne....sme spolu tri roky a robim veci povacsine tak ako chce, lebo tuzim po tom, aby si ma vazil, bol na mna hrdy a pysny......

potrebovala by som, ako sa mu postavit a robit veci tak, ako citim...potrebujem aby som bola viac sebavedoma a dokazala si castejsie urobit podla svojho, nenechat sa dotlacit do veci, co nechcem a popritom necitit vinu za to, zesom spravila nieco zle......len toto, ako to dosiahnem,a prosim neradte mi, aby sme sa rozisli, pretoze sa lubime aplanujeme buducnost.....potrebujem na sebe popracovat, ako byt sebavedomejsia a postavit sa mu .....dakujem

usiko

manipuluje tak, ze ak nieco po mne chce aby som urobila, a mne sa to nezda, tak zacne poucovat, ze na veciach treba pracovat, clovek sa tak posuva dalej, netreba sa nikdy vzdavat, lebo bude mentalne zaostavat, alebo napriklad s jeho matkou, pre neho je dolezite aby si ona myslela, ze ja ju mam rada a minule prisiel domov s tym, ze teda ona si mysli, ze ja ju nemam rada a mali bys me svadbu zvazit, a potom teda on sa ma opytal, ze ci tento problem nevieme riesit...a ja mu na to, ze preco ZASE jeho matka do niecoho hovori a on ze som prislis citliva a potom samozrejme rozumovo zdovodnil, ze vztah je o prisposobovani sa a ja stale bojujem...a ked som povedala, ze jeho matka mi je cudzi clovek a nikdy ma nebude mat rada, on na to, ze je to jeho blizka rodina a rodinu musime potesit, lebo je dolezita.....a jamu na to, ze ONA je JEHO rodina, ja mam vlastnu a ja si nechcem brat jeho matku ale jeho...a on stale ze sa neviem prisposobit apodobne......stale ma argumenty, na ktore momentalne v tej situacii neviem ja argumentovat, lebo som omnoho citlivejsia nez ona......stale mam pocit, ze taham za kratssi koniec...a pristom ja mam VS, on nie...ale zase je starsi o 6 rokov amkusenejsi...ja 31, on 37.....

sway

Ahoj usiko,
neviem,ci sa chces so mnou bavit po minulej vymene nazorov v istej teme,ale skusim ti poradit.U tych najblizsich je asi najtazsie povedat nie,hlavne,ked im vidis na ociach,ze by chceli aby si sa zachovala podla nich.Ako sa spravas v beznom zivote?Si sebavedoma a dokazes povedat nie a tento problem mas iba s priatelom?Ak si poddajna skus potrenovat a nadobudnut sebavedomie v okoli a potom to skus aplikovat aj na priatela.Potom by mal prist na radu rozhovor o tom,ze by si ocenila,keby respektoval tvoje rozhodnutia.A uvidis,mali by ste najst kompromis.Drzim palce.

keke89

ano, chcelo by to nejaky priklad, ako napr. tebou manipuluje.
no a este si sa nikdy nevzoprela?ak ano, ako reagoval...?ak nie, tak to riskni :)

ramirka

usiko
neviem celkom v akom zmysle tebou manipuluje...ale ja si myslim ze ked nieco chce a tebe sa to nezda alebo chces spravit inak tak povedat jednoducho NIE a pridat svoj nazor ak sa dotyka nejakeho riesenia....ak len ide cisto o to ze on chce ist tam ty tam a vacsinou je po jeho povedat nie ja tam nepojdem, minule bolo po tvojom teraz chcem aby bolo po mojom atd..
len neviem v com presne tebou manipuluje..
ale ja to slovko nie hovorim niekedy az pricasto ale poviem...