priatel so mnou manipuluje

Príspevok v téme: priatel so mnou manipuluje
usiko

ahojte, mam taky problem.mam priatela, ktory je skvely, chapavy, pozorny /takze prosim nerieste rozchod/. ale manipuluje so mnou, podvedome a ucinne....sme spolu tri roky a robim veci povacsine tak ako chce, lebo tuzim po tom, aby si ma vazil, bol na mna hrdy a pysny......

potrebovala by som, ako sa mu postavit a robit veci tak, ako citim...potrebujem aby som bola viac sebavedoma a dokazala si castejsie urobit podla svojho, nenechat sa dotlacit do veci, co nechcem a popritom necitit vinu za to, zesom spravila nieco zle......len toto, ako to dosiahnem,a prosim neradte mi, aby sme sa rozisli, pretoze sa lubime aplanujeme buducnost.....potrebujem na sebe popracovat, ako byt sebavedomejsia a postavit sa mu .....dakujem

usiko

MAM TAKE STAVY TERAZ, ZE RAZ MAM CHUT MU ZAVOLAT, AKO VELMI MI CHYBA, POTOM NENORMALNY SMUTOK, POTOM HNEV, POTOM SKLAMANIE...A TAK STALE DOOKOLA......MYSLITE, ZE SA TO CELE DA ESTE DOKOPY?ABY SOM RAZ BOLA STASTNA?

Carmenita

ano,ale nepocuva sa mi lahko,ze naco studujem,ze aj tak zo mna nic nebude,ze skola je nanic,ked sa mi za to vysmieva...mal by ma v tom podporovat a byt statsny...nie nahodou???

Carmenita

usiko, ved to,ani ja nechcem byt sama.tak mi kleslo sebavedomie.kamoska mi stale hovori,ze sa za mnou vsetci pozeraju,ze som inteligentna a tak..ale ja to vobec uz neviem prijat.viem,ze nemam idealny vztah a uz stokrat som chcela odist,ale niekco vo mne mi to nedovoli.a pochopila som,ze on si na mne vybija svoje mindraky,ja to tolerujem ako sliepka a to ho drzi pri mne.lebo neviem,ktora baba by mu tolerovala vsetko,co robi a urobil.a preco by sa ti nemal ozvat?

Carmenita

krevetator. tu nejde vobec o to,aka skola,ale o to,ze on si ju nespravil,nevidi zmysel vo vzdelavani a pre mna je dolezite,aby som sa dalej posuvala.nepochopil si ma vobec!

usiko

krevetator,

nejde tu o to, na akej urovni skola je, ale ze niekto neznesie, ze zena ma vyssie vzdelanie....aj ked nemysim, ze je to priatelov pripad........fakt neviem...budem mudrejsia, ked sa vrati z dovolenky....dnes uz len jednu strohu smsm poslal, zajtra sa mozno ani neozve.....

usiko

carmenita

no, hovor mi nieco o strachu zo samoty...z toho, ci si najdem niekoho kto ma lepsie pochopi alebo nie? najdem niekoho? zostanem sama? nechcem zostat sama.....

krevetator

Carmenita,

to si nemyslim, ze by VS robila rozdiel. Hlavne ak sa jedna o vselijake tie ekonomicke, filozoficke, pravnicke a dalsie pavedy. To nie su skoly a nikdy by som tomu nedal privlastok vysoka.

Carmenita

usiko,podla mna je problem v tom,ze ste na inych urovnach.mas VS,on nie,citi sa menejcenny,preto aby si nahovoril,ze to tak nie je,tak znizuje tvoje sebavedomie,aby bol vyssie.viem o com hovorim!mam takeho isteho priatela.a pochopila som to,len ked som chodila ku kineziologicke a kamoska mi povedala,ze si vsimla,ako stracam sebavedomie,ako mnou manipuje.ani ja neviem od neho odist,ale nie som si ista,ci to nie je viac o mojom strachu zo samoty,kedze mi tak pekne dodupal sebavedomie..

usiko

alebo ak sa niekedy poharkame, lebo som nieco neurobila, lebo som s tym nesuhlasila, a nechcela som uz o tom diskutovat, tak ma obvini z toho, ze ak nevieme spolu riesit tieto problemy, tak to nema vyznam, pretoze ma vazne obavy, ze nebudem vediet riesit problemy tykajuce sa rodiny a dietata...on dokaze takto porovnavat problemy rodiny a bicyklovacku.....neporovnatelne veci co sa tyka dolezitosti....