Môžem predať byt ak ešte splacam hypoteku?

Príspevok v téme: Môžem predať byt ak ešte splacam hypoteku?
Susi.

Chcela by som si kúpiť byt na hypotéku, ale čo ak sa rozhodnem napr po 4 rokoch, že sa chcem odsťahovať? Čo s tým bytom? Môžem ho predať a kupiť si z tých peňazí nový a potom budem stale splacať tu hypoteku na ten predošlý byt? Takto sa to robí? Ak som sama daju mi hypoteku ak byt bude stať napr 2,5 mil.? Pracu mam na dobu neurčitu a plat 14 000 v čistom. Ďakujem

Susi.

Ďakujem ti ale keby sa mi nahodou niečo podarilo tak, ten komu predam byt za mňa vyplati hypoteku, aby bol byt oslobodený? A tu cenu čo vyplatil mu potom odratam z ceny bytu za kolko ho budem predavať? A ja si zoberiem novu hypoteku na novy byt? Alebo im ho predam a ja z tých penazi čo mi daju za byt vyplatim celu hypoteku aby bol byt oslobodený a ja si vezmem novu hypoteku? Mam z toho gulaš.
Inak to je škoda že mi nepožičaju tolko penazi, čo budem dokedy bývať po ubytovniach, alebo v podnajme a platiť najomcovi cca 10 000 za niečo čo nebude ani moje? Po tom netužim ja som chcela mať už konečne niečo svoje. A priatela si kvôli tomu ešte hladať nemienim, aby som na to nebola sama. Čo mam robiť?

[zruseny17]

myslim ze s takym platom ti taku vysoku hypoteku nedaju,my sme traja,dokopy sme mali prijmy cez tisic eur v cistom a aj tak nam mohli dat len 950 tisic byvalych sk.A to sme ju chceli na 30 rokov...ak sa nemylim v kazdej banke je urcity fix na nejaku dobu,kedy sa ti nehybe urocna sadzba ale ani ty nemozes hybat hypotekarnym uverom.my mame fix na 5 rokov,cize pat rokov platime hypoteku podla zmluvy a potom sa uvidi ci nam zdvihnu alebo znizia urok,pripadne mozme uvazovat o stahovani...
a mozes sa odstahovat,my ked sme kupovali tento nas byt,bola na nom hypoteka...zobrali sme si novy uver,z toho vyplatili predoslu hypoteku,cim sa predosly najomca oslobodil a uver presiel na nas...ak by sme sa chceli stahovat do vacsieho,zoberieme vacsi uver,vyplatime predcasne tuto hypoteku a budeme splacat novu...
snad sme sa pochopili a snad som ti trochu pomohla..nech sa dari,ahoj:)