Psík nechce chodiť na prechádzky

Príspevok v téme: Psík nechce chodiť na prechádzky
00000000001

Ahojte ľudkovia. Zobrala som si šteniatko z útulku a nechce mi chodiť na prechádzky. Zverolekár povedal že je zdravý, je zaočkovaný, je to labrador a odhadom mu do veterinárnej knižky napísal 1. apríl. No problém je ten že neviem čo mu urobil predchádzajúci majiteľ, môžem si len domyslieť čo sa mu asi tak stalo. Mestský policajti ho vytiahli z nejakej šachty a keby ho nenašli tak by tam umrel. Celá akcia ževraj trvala cca 2 hodiny kým ho odtiaľ dostali... Myslím si že ho pôvodný majiteľ zobral na prechádzku a proste sa ho zbavil...NO a problém je teraz ten že sa strašne bojí ísť von. Akože je zlatý, hravý, dôverčivý...doma sa vie vyšialiť ale akonáhle sa dostaneme na ulicu tak sa zatne a môžem ho prosiť, ťahať..nepohne sa ani o krok... Tak musíme ísť vždy späť... Čo mám robiť, ako prekonať tento jeho strach?

dedy

tešia ma vaše pokroky, len tak dalej, ja verím, že ak sa mu budeš venovať tak to pôjde, síce je mimo domu trochu vyplašený, ale takto sa správa väčšina bojazlivejších šteniat
s tym obojkom a voditkom ma to tesi, este stale si spominam na par rokov dozadu ako som sa snazila svojho havka zvyknut na voditko...
suhlasim, ze to ciastocne mohlo byt aj teplom, preto ked je horuco, treba chodit na prechadzky najma rano a vecer, v iny cas jedine ak by ste ho mali v byte a potreboval by ísť na potrebu. inak to neodporucam
ked sa niečoho zľakne tak je potrebné odpútať jeho pozornosť na niečo príjemnejšie, maškrta/ty/hračka... A takýmto častým privolávaním na maškrtu budete mať neskôr možno i nádhernú privolačku :) (inak neskôr, ked ho privoláš tak ho môžeš dať sadnúť... ked k tebe docupitá tak mu povieš sadni, prípadne ho usadíš ak nepochopí na prvýkrát a odmeníš ho)
držím palce, priebežne ma informuj :)

00000000001

zabudla som napísať, že obojok má stále na krku, zo začiatku si ho trošku škrabal ale už si zvykol. A vodítko mu vôbec nevadí, s tým nemá problém :)

00000000001

Ahojky.
Black robí pokroky, stále "chodíme" tú istú trasu, vždy mám pri sebe pamlsok a včera a dnes mu to šlo celkom dobre. Včera večer bolo dosť chladno, ako na jeseň a dnes sme boli ráno tak tiež bolo ešte ako tak... Mám pocit, že dosť robilo aj to teplo, lebo je celý čierny, tak aj preto asi nechcel chodiť, do vždy ho viľaká niečo nové na našej prechádzkovej trase. Ako napríklad keď uvidí nejaký papier vedľa cesty, alebo odhodenú igelitku tak sa zľakne a už sedí na zadočku. Štekanie psov ho vôbec nedesí, ale zvykne sa zľaknúť detí alebo detských hračiek (ako kedy)
Blacka máme len niečo vyše týždňa ale už 2x čo som si všimla sa mu pustila z nosa krv. Najprv sme si mysleli že sa porezal na tej ostrej tráve, ale dnes sa mu to stalo znova. Myslíte že to môže byť niečo vážne, lebo ešte som nezažila žeby sa psovi len tak púšťala z nosa krv.

dedy

chcem sa ta najma spytat, ci ho uz ucite na obojok a voditko (pripadne ci si uz na to zvykol), pretoze ak ti uteka z prechadzky, tak daj si na neho pozor, aby ti ho nic nezrazilo.
jedno je iste, to stena s tebou nepojde kdekolvek, pretoze je velmi vystrasene z cudzieho prostredia, preto si u neho musis ziskat doveru. a to si ziada vela casu a trpezlivosti.
vazne si skus brat na prechadzky nejake dobroty (ale vazne nejake pochutky, ktore havko miluje) a vzdy ak bude trochu smelsi, ak pride, prejde zo dva metre tak ho milo pohladkat, odmenit ho (samozrejme to nemusia byť cele platky sunky, staci ked mu budes davat kusocky, aby sa stale tesil na dalsie a dalsie)
naschval radim sunku, pretoze to je vacsinou neodolatelne a vacsina psov na to velmi dobre reaguje. :)
drzim palce, prajem vela trpezlivosti a daj vediet ako pokracujete :)

ShaulaThalit

mozno, ked je doma s vami ma istotu, ze sa mu nic nestane, ze je v bezpeci, pretoze je traumatizovany z minulosti a psikovia si vsetko pamataju...
aj ked ste na prechadzke a kazdu chvilku posedava, a ked vie, ze idete domov sa rozbehne ako bles je uz dokaz toho, ze sa neciti velmi bezpecne vonku, len v tom svojom okoli, kde ho mate.

00000000001

teraz sme sa akutár vrátili "z prechádzky" boli sme na cintoríne (cintorín máme na ulici a chodíme tam každý deň) takže tam to už pozná a tam chodil celom rád, no už ani tam sa mu veľmi nechcelo, posedoval každú chvíľku. A potom sme chceli ísť druhou ulicou domov (tadiaľ sme už šli asi 4x) no prešli sme len pár metrov a samozrejme na každom kroku si zase sadol a nie ani sa pohnúť. Tak sme sa vrátili, a keď vedel, že už ide domkov tak letel ako blesk :) Neviem, čím ďalej je to horšie... Máme ho ešte len týždeň ale je to náš miláčik, včera sa mi dokonca vopchal do postele, inak býva von ale často je aj dnu :) Nedokázala by som sa ho už vzdať, je to môj poklad :D

meForMe

dedy dobre radi :) pekne postupne od kludneho miesta,casom aj na rusnejsie.. inak mas moj obdiv,psika si vziat z utulka a lubit ho je naozaj velky cin...

dedy

tak hlavne nech sa vam nestane ze ho budete chciet niekde nechat, aj ked iba na chvilocku.
Vazne ho vezmi na nejake pokojne miesto, niekam zo zaciatku na luku, kde ho nic nevytrasi. Snaz sa docielit, aby chodil za tebou. Pokial by zvladol pokojnu luku či les, kde budeš stále s ním, zároveň sa mu venovať, ale nie zase príliš, len tak s mierou, aby pochopil, že ty sa ho nechystáš opustiť, že budeš s ním nech sa deje čokoľvek.
Ako dlho ho už máte?
Este sa spytam, nemoze to byt v tom, ze ma na krku obojok s voditkom? Len tak informacne sa pytam.

00000000001

bývam na dedine a máme veľkú záhradu kde sa vždy môže vybehať a vyšaliť...reaguje veľmi dobre, je rozumný a keď nie je rozbesnený tak aj pekne počúva...pozná už povel sadni, vie sa pekne vyvenčiť, na povel zostaň tiež počúva, veľmi dobre vie aportovať, donesie loptičku, sadne si a položí ju na zem...pamlsky mu samozrejme dávam...Takže doma nie sú s ním problémy a ani ľudí ako tak sa nebojí, on je taký že by ho mohli kľudne aj ukradnúť, dá sa pomojkať hocikomu. Len na ulici si sadne a nepohne sa, ten strach v očiach...no hrozne sa bojí že by sme ho niekde nechali