Šarlachova angina

palkomaserko

Dobrý deň,prosím vás som masér vyštudovaný a mam otázku nakolko nie som lekár a mamine sa príliš začali šúpať ruky..
No začalo to tím že bola v nemocnici dostala vysoké teploty,mala rýchly tep 100 a vysie,mramorovú kožu-tak bola sfarbená..
prešlo jej to,prišla domov a všetko sa jej vyhrnulo do zápalu krčovýl žil ma ich hlboké-kvôli tomu je aj na invalidnom.
prešlo jej to a teraz zas sa jej veľmi začali šupať ruky dava si nato všetko možne
podotýkam že jej kožná lekárka nevedela poradiť..a to mam konekcie veľké ..
obraciam sa na vás či náhodou neviete čo môže byt príčinou.Bol by som vám vďačný...
a ešte nezaberajú jej žiadne oleje z aloe,masť vôbec..nikdy pred tím sa jej to nestalo...
už sme bezradný oleje sú slabé.. týždeň to trvá..lieky čo jej dali nezabrali a už ďalšie jej nedali..
ďakujem pekne začo i len malú radu :)

doktor999

RNG veľmi som sklamaný, myslel som si, že tento týždeň začnem šarlach liečiť podľa najnovších a najsprávnejších doporučení, tak ako to robí doktor W a nejakých 60tisíc vzdelaných lekárov a nič. Nenašial som tu nič, vari nič také neexistuje, čo potvrdzuje liečbu šarlachu citricidalom ? Veď si tu písal niečo iné, že to funguje a je najlepším liekom nie len na streptokoka.

doktor999

A čo Ty nevieš čítať. Ved som jasne napísal, že ten dr.W lieči šarlach citricidialom a ja penicilíom.Tak nerozumiem. ˇˇCi vari to tak nie je?
Ozaj, ja som dávno tú medicínu skončil a už si moc neapmätám a už neštudujem, mohol by si dáky link alebo článok o liečbe angíny tým citricidialom. Nemyslím účinok na baktérie, ale liečba konkrétnej diagnozy. Lebo vieš. Možno aj slivovica toho streptokoka zahluší, len pri angíne možno nepomôže. ˇˇCo ja viem. MOhol by si mi pomôcť trošku naštudovať.
Ale aj tak som zmätený či teda ten W liečií ten šarlach tým citricidialom. Ale určite mi odpovieš a poradíš.

RNG

doktor, alebo nechapes alebo nechces chapat. Ked ti dam tabulky ucinnosti na rozne bakterie a ty ich prehlasis za ziadnu informaciu, tak naozaj nemame o com diskutovat.
Mal som kedysi davno, ked som ucil par rokov na vysokej skole take zadubene pripady ako ty, a tym som poradil, aby isli studovat miesto vednych odborov nieco ine, kde staci sa nabiflovat a netreba nic rozumiet, len opakovat, to co maju natlcene do hlav ako pravo alebo medicinu, najma vseobecne lekarstvo....

doktor999

no bingo, konečne síce zbytočne dlhá, ale nejaká odpoveď. No vidíš,, tak teraz ten tvoj doktor W lieči šarlach ako píšeš tým citricidialom a ja obyčajným penicilínom. Určite má na to štúdie že to tak pri šarlachu účinkuje a pacienta vylieči. Vieš, RNG jedna vec je účinok a druhá skutočná účinnosť na danú diagnozu, často veľký rozdiel, ale to je zasa už uplne iná téma.Maj sa. Dík za konečne jednoznačnú odpoveď.

RNG

v jednej kvapke citricidalu je 25 mg citricidalu, tj ak chces dosiannut pri 50 kg hladinu vyssiu v tele, nez 60 mg na kg vahy, tak musis zobrat 120 kvapiek citricidalu. Kede polcas rozpadu citricidalu je dost dlhy, da sa to za den dva lahko vybudovat bez znicenia crevnej probiotickej flory.

Dost, viac nepisem, aj tak pochybujem o ucinku tychto informacii na priemerneho lekara, ti chodia do skol a bifluju sa tak dlho, az im prestane fungovat logika a pracuju automaticky tak ako ich natrenovali.
To na rozdiel od ludi z odborov vied, kde sa samoztatne rozmyslanie a konanie podporuje.

RNG

doktor 999, neviem , kolkokrat ti to mam zopakovat. Sarlach je sposobeny streptokokom pyogenes. A tento sa da napr potlacit v tele, ked dosiahnes hladinu citricidalu 60 ppm = 60 mg na kg vahy
Pripajam:

Citricidal Minimum Inhibitory Concentration In-Vitro (MIC)

.
.
.
Gram-negative bacteria

Origin &
Strain No. MIC (ppm)
Aerobacter aerogenes
CITM
413
20
Alcalingenes faecalis
A

2000
Brucella intermedia
A

2
Brucella abortus
NCTC
8226
2
Brucella melitensis
A

2
Brucella suis
A

2
Cloaca cloacae
NCTC
8155
6
Escherichia coli
NCTC
86
2
Escherichia coli
ATCC
9663
6
Escherichia coli
NCTC
9001
6
Haemophilus influenzae
A

660
Klebsiella edwardsii
NCTC
7242
6
Klebsiella aerogenes
NCTC
8172
6
Klebseilla pneumoniae
ATCC
4352
6
Legionella pneumoniae
isolate

200
Loefflerella mallei
NCTC
9674
6
Loefflerella pseudomallei
NCIB
10230
20
Moraxella duplex
A

2
Moraxella glucidolytica
A

6
Neisseria catarrhalis
NCTC
3622
660
Pseudomonas capacia
C-175

5000
Pasteurella septica
NCTC
948
2
Pasteurella pseudotuberculosis
C.-G.

200
Proteus vulgaris
NCTC
8313
2
Proteus mirabilis
A

6
Pseudomonas aeruginosa
NCTC
1999
2000
Pseudomonas aeruginosa
ATCC
12055
20,000
Pseudomonas fluorescens
NCTC
4755
2000
Salmonella choleraesuis

50
Salmonella enteritidis
A

6
Salmonella gallinarum

50
Salmonella typhimurium
NCTC
5710
6
Salmonella typhi
NCTC
8384
6
Salmonella paratyphi A
NCTC
5322
6
Salmonella paratyphi B
NCTC
3176
6
Salmonella pullorum
ATCC
9120
6
Serratia marcescens
A

2000
Shigella flexneri
NCTC
8192
6
Shigella sonnei
NCTC
7240
3
Shigella dysenteriae
NCTC
2249
2
Vibrio cholerae
A

200
Vibrio eltor
8457

200
.

.
.
.
Fungi and Yeasts

Origin &
Strain No. MIC (ppm)
Aspergillus niger . ATCC . 6275 . 600
Aspergillus fumigatus
ATCC
9197
200
Candida albicans
A

60
Candida albicans
ATCC
10259
60
Epidermophyton floccosum
ATCC
10227
200
Keratinomyces ajelloi
A

200
Monilia albicans

10
Saccharomyces cerevisiae

60
Trichophyton mentagrophytes
ATCC
9533
20
Trichophyton rubrum
A

200
Trichophyton tonsurans
A

200
.

Gram-positive bacteria

Origin &
Strain No. MIC (ppm)
Bacillus subtilis . NCTC . 8236 . 2
Bacillus rnegatherium
A

60
Bacillus cereus
A

60
Bacillus cereus var. mycoides
A

60
Clostridium botulinum
NCTC
3805
60
Clostridium tetani
NCTC
9571
60
Corynebacterium acnes
ATCC
6919
60
Corynebactenum diphtheriae
ATCC
6917
60
Corynebacterium diphtheriae
NCTC
3984
60
Corynebacterium diphtheriae
A

60
Corynebacterium minutissium
ATCC
6501
100
Diplococcus pneumoniae
NCTC
7465
60
Lactobacillus arabinosus
CITM
707
66
Lactobacillus arabinosus
ATCC
8014
66
Lactobacillus casei
CITM
707
100
Listeria monocytogenes
ATCC
15313
20
Mycobacterium tuberculosis
A

2000
Mycobacterium smegmatis
NCTC
8152
20
Mycobacterium phlei
A

6
Sarcina lutea
NCTC
196
60
Sarcina ureae
ATCC
6473
2
Staphylococcus aureas
NCTC
7447
2
Staphylococcus aureas
NCTC
4163
2
Staphylococcus aureas
NCTC
6571
6
Staphylococcus aureas
NCTC
6966
2
Staphylococcus aureas
ATCC
13709
2
Staphylococcus aureas
ATCC
6538
2
Staphylococcus albus
NCTC
7292
2
Staphylococcus albus
C.-G.

6
Streptococcus agalactiae
NCTC
8181
60
Streptococcus haemoyticus A
A

20
Streptococcus faecalis
NCTC
8619
200
Streptococcus faecalis
ATCC
10541
60
Streptococcus pyogenes
NCTC
8322
60
Streptococcus viridans

20
.

Additional Organisms

Giardia lamblia

Entamoeba histolytica

Chlamydia trachomatis

Herpes simplex virus type 1

Influenza A2 Virus

Helicobacter pylori

Campylobacter jejuni

.0

janka24

Tak mamka isto nijake aloe nepoznala a keby vedela ako pomoct tak isot by si dala poradit..a azse ja sa tu vadit neidem..nepovedala som že sa treba krmit iba vyživovými doplnkami..alebo nie atb...

doktor999

mimochodom, načo chodila k tým doktorom, mali ste nakúpiť aloe a hotovo. Chápeš, ve´d, ak je tá medicína taká ako si Ty myslíš a RNG tu popisuje, načo chodíte k doktorom. Veď riešte všetko alternatívou a je po probléme. Nič viac , nič menej.Mimochodm deti v predškolskom veku sú často choré a vstupom do školy chorobnosť výrazne klesá, je to dané vekom a vývinom imunity a je uplne jedno či ich napchávaš čím koľvek od antibiotík až po aloe kombinované s tromi kilami vitamínu C denne. (ale to je už zasa iná téma)