Farbenie odevov

Príspevok v téme: Farbenie odevov
rita23

ahojte, kupila som si farby na textil, a chcem si zafarbit kabelku z bavlny, a rada by som poskusala zafarbit aj veci, ktore su vysedle uz dlhodobym pranim. Prosimvas, ma niekto s tym skusenosti ako farbit? Ma sa latka, ktora nie je biela ale trebars ruzova alebo zelena najskor odfarbit a az potom zacat s farbenim na tu farbu, ktoru som si kupila v obchode? Docitala som sa, ze po farbeni sa latka ma namocit do vody s octom, je to tak spravne a ak ano, preco? Prosim o rady pri farbeni.

rita23

Ahojte, tak nohavice su zafarbene. Maju taku tmavomodru farbu s jemnym nadychom fialovej, ale to je tym, ze boli povodne ruzove a potom fialove, ked som ich farbila. Ale vyzeraju super. Su vyrazne tmave, ziadne nedokonale odtiene svetlesej farby sposobene nespravnym farbenim. Som rada. Z farbenia tricka napokon zislo, priatel ma presvedcil, ze na tricku nic nieje vidiet.
heh) som mu na to vravela, ze to len chlapi nic neviedia, ale mozno som subjektivna, lebo viem, ze na tricku cosi bolo.

rita23

Ahojte, tak su tomu uz viac ako dva tyzdne, co som rifle ruzove rifle zafarbila. Pozuila som tmavomodru farbu a zapla na program v pracke. Nohavice sa zafarbili, ale nie podla mojich predstav, smaozrejme, podkladova ruzova zmenila tmavomodru farbu na konecnu fialovu, pricom som si neuvedomila, ze na nohaviciach su vsade na okrajoch ruzove nitky, ktore zostali v povodnej farbe. Dala som si odmlku, trvalo mi dva tyzdne kym som kupila dalsiu tmavomodru farbu s tym, ze min. este raz ich musim zafarbit. Teraz uz ocakavam lepsi vysledok. Fialova sa mi nepaci, aspon nie taka, aka mi na nohaviciach vznikla. A bohuzial, na ostrozltom tricku mi zostal flak, nejde dolu ani pripravkach na skvrny, tak som sa rozhodla ho tiez zafarbit. Ale aby som uz nemusela zase kupovat farby, skusim ho zafarbit pomocou tych, ktore doma mam. potom sa ozvem ako to dopadlo.

A pre dievcata z poslednych prispevkov: Tuto temu som zalozila preto, aby som sa dozvedela rady o farbeni od vas ostatnych. Napokon, vela som toho nezistila, tak som sa naucila farbit podla navodu na obale farby. Ja pouzivam farby na textil DUHU a IBERIU, najdete ich min. v kazdom obchode, v ktorom predavaju aj farby na steny (tzv. obchod farby-laky).

mimka19

PROSIM ..... poradte mi mne pustila farbu cierna bunda a mam od nej zafarbene zlte tricko a neviem to odfarbit, už som vanish skusala ....dakujem !

MartinaKrajc

Dobry den, chcela by som sa poradit ohladne farbenia bielej riflovej bundy, na bledu riflovinu, teda akukolvek svetlo modru. S farbenim nemam ziadne skusenosti, a pracku by som z toho radsej vynechala, aby to prezila, pri mojom stasti.)
Ak by ste mi mohli odporucit nejake kvalitne farby, aj kde sa daju kupit plus a nejake info o postupe, bola by som Vam velmi vdacna.
Dakujem .)

lyzicka

to ma len tak napadlo, si ma inspirovala s tym farbenim.... obcas mam potrebu sebarealizacie... no ja neviem sit az take zlozite veci, skor jednoduchsie, ale taky strih, aky som si vymyslela, tak taky snad zvladnem...
Tie nohavice, ked si ich urobis tmavodnede, tak podla mna to bude super, a aj opasok sa ti k nim bude hodit.... drzim palce, nech sa ti podaria ;-) , potom daj vediet, ako to dopadlo :)

rita23

opasok farbit nemienim, je novy a pekny taky aky je, nohavice su stare, preto sa o ne tolko nebojim.
Urcite kvoli opasku z cervenej farby upustim.
Ty vies sit? teda, to by mohla byt pekna zaluba. Tak nech sa ti tie saty vydaria.

lyzicka

a vies co? ja si idem usit saty, dufam, ze sa mi podaria - take letne, a nafarbim si ich nacerveno... uz sa tesim... len asi si ich budem musiet prat v rukach

lyzicka

no ak si nafarbis tie nohavice cisto nahnedo, tak k nim sa ti bude hodit aj tmavo zelenomodry opasok, taky, aky je. Ale ked tie nohavice budu mat cerveny nadych, tak aj tak sa to mozno bude este hodit, podla toho, do akej miery budu mat ten cerveny nadych a ak sa to hodit nebude, tak skus opasok nafarbit nacierno a mas to vyriesene.

rita23

mam novinku,od dnes mam tmavy zelenomodry opasok, priatel mi bol cierny opasok vymenit za dlhsi, ale uz ho nemali tak preto ten zeleny. teda by som chcela prisposobit farbu tych nohavic tomu opasku, prosim lyzicka o novy napad.