Neprehltnem to:(

Príspevok v téme: Neprehltnem to:(
miwana

Chcem sa spytat, ci je v poriadku, ze probiotikum v zelatinovej kapsulke pozujem. Je to na mna velke, nikdy som nevedela prehltat vacsie pilule. Znehodnoti sa obsah ucinnych latok? Davam si to zarovno s ranajkami. Jedna kapsulka obsahuje 1,5 miliard acidofilus, bifidus a longum. Potrebujem si upravit crevnu floru vzhladom k castej stolici. Dakujem.

:)

Zial,ked kapsulku pozujete, laktobacily, ktore maju posobit v creve sa rozlozia v zaludocnej stave a teda na miesto ucinku sa ani nedostanu.Cize nezaucinkuju.Ale je jednoduche riesenie - existuju aj probiotika v prasku.

miwana

Viem, preto sa pytam, ci sa aspon cast toho uchova, nez to prejde traviacim traktom. Ja ked mam v ustach tabletku, jednoducho sa zasprajcujem a neprehtlnem. Dala som si do ust prazenicu, kus klobasky a nic...Tolko to prehadzujem v ustach, az sa zelatina rozpusti. Vraj deti nad tri roky maju uzit stvrtku kapsulky, tak mozno sa nieco predsa len dostane do criev.

AdamKrt

Niektore pripravky su takto balene schvalne, pretoze sa maju rozpustit na istom mieste, po urcitom case. Napr. v crevach. Das si to skor a znici sa Ti to v zaludku.

Skus urobit nieco ine. Napr. caj zo slezu maurskeho je chutny a slizky. Skus to nim zapijat. Alebo zapijaj to vzdy VELYM poharom vody. Ci si odkroj kus banana, banan pozuj a skus to prehlnut s tym bananom.