Tampóny pre zaciatocnikov, ako na to?

Príspevok v téme: Tampóny pre zaciatocnikov, ako na to?
tempestka

ahojte baby som rada ze som objavila tuto stranku aspon sa mozem na nieco opytat.prave som dostala prvykrat menstruaciu a samozrejme sa tesim.velmi by som si chcela zaviest tampon ale sa bojim.na letaciku pisu ze SIKMO NAHOR.mozno to znie divne no nechapem.sikmo hore do prava sikmo hore do lava dopredu dozadu sikmo nahor?alebo si ho mam zaviest len tak volne?a ako hlboko?priblizne tak hlboko ako je dlhy ukazovak?
dakujem za odpovede a rady

alzbee

No pod tym pojmom, ze ho nebudes citit myslia to, ze ked si uz vyberies prst a tampon bude vo vnutri, ze vtedy ho vobec neucitis-nebude ti zavadzat. Lebo napr. ja co si pamatam na moje prve zavadzanie tamponu, tak som ho vobec nemala hlboko...uplne ma tlacil, hlavne, ked som sedela...to proste ucitis, ze ho mas zle. V tom pripade si ho radsej vyber a daj si vlozku, aby si sa zbytocne necitila nepohodlne. A mozno by bolo dobre, keby si vyskusala tampon s aplikatorom...

tempestka

alzbee dakujem vyskusam :)ked sa nema kde stratit tak by to nemal byt problem proste volne ho budem dnu tlacit a ked nic nebudem citit tak vtedy je spravne.to aj prvykrat budem nic necitit ak je dobre?pisu ze spravne je zavedeny ked nic necitim.

alzbee

No najlepsie je zaviest si ho tak, ze mas az temer cely ukazovak (alebo prostrednik) v sebe, no predpokladam, ze tebe ako panne asi nepojde az tak hlboko na prvykrat. Ale dobre je aspon tu polovicu prsta do seba strcit..respektive to sama ucitis, ci je dost hlboko, ci ti nezavadzia. A co sa tyka toho smeru, tak neboj sa-on nikam nezaboci:)) tu mas aj obrazok zboku, aby si chapala,ako myslia tym sikmo hore:))
www.ludske-telo.estranky.cz
Najdi si nejaku dobru polohu na zavadzanie-napr. s nohou vylozenou na zachodovej mise, alebo si mozes aj niekde lahnut, ci cupnut a proste ho tlac dnu...mozno to nepojde na prvykrat, ale chce to cvik. Vyskusaj aj zhlboka dychat a stahovat a uvolnovat posvove svaly.