Nadmerne pitie vody - choroba?

MacoSaro

Ahoj, ako tak čítam, máme tu kadejake debiliny v ľudskej podobe, piť sa má s rozumom, nemáte sa uchlastať vodou, ako piť? piť sa má počas celého dňa, nie viac ako dve deci naraz, piť sa nemá čistá voda ktorá je ťažká, vždy by malo byť vo vode aspoň citronova šťava, denne sa odporúča vypiť okolo 2,5 litra vody, to znamená že 3 fľaše po 1,5litra je hlúposť, asi tak ako je hlúposť preháňať to s vitamínom C, a pod, ale tak myslím že ten čo tu píše že vypije 8-9 litrov je už asi ryba a skutočne potrebuje ísť na vianočný stôl ako rybacia podkovička, Dada netrep, ani nevieš koľko vody váži 8 litrov :D haha, Hawk, ps, ak pijete chlorovanu vodu, prajem Vám veľa šťastia, dúfam že sa dožijete slušneho veku, lebo už v starej číne vedeli že voda sa pije teplá, kyslá a je v nej aspoň mäta.

Larika

3 litre sú ešte v poriadku, ale keby to bolo viac a dlhú dobu tak potom už to je vážne, bud by sa jednalo o cukrovku alebo o nejaký syndróm vyliec.sk

arman

Co si mam nastudovat tpch, blbe clanky z internetu? Hocikedy stiahnem 3 litre vody za 3 hodiny, nikdy sa mi nic nestalo.
Za to ze raz za rok na to zomru 3 ludia, sa mam potentovat? Keby si vedel, kolko ludi zomiera na dehydrataciu, tisic krat tolko...
Navyse, zavisi to aj od hmotnosti, samozrejme keby vypila tolko 45 kilova babenka, uz by mohla mat problemy.

Takisto to zavisi od hodnot sodika a draslika v krvi, ked sa niekto narve fazulou, zemiakmi, petrzlenom, a vobec nesoli, a potom to urobi, tak samozrejme, ze to moze koncit smrtou. Ale to konci aj predavkovanie sa draslikom.

Maros75

Aké sú príznaky a symptómy Addisonova choroba
Počiatočné príznaky choroby Addisonova sú podobné niekoľkých ďalších podmienok a chorôb z povolania, ako chronický únavový syndróm, chrípky a depresie. Príznaky a symptómy rozvíjať zákerne a môže trvať aj niekoľko aby bola uznaná. Počiatočné príznaky a symptómy: * Dehydratácia – nedostatok hormónu aldosterónu, which regulates salt and water

prava tpch

dada, ak vypijes 9 litrov vody denne, NIE JE to v poriadku. Neviem, u akeho mastickara si bola, ale mala by si ist minimalne na dokladne endokrinologicke vysetrenie.

prava tpch

arman, kym napises debilinu, tak si najprv nieco nastuduj. Existuje diagnoza otrava vodou a moze byt smrtelna, pretoze ide o tazky rozvrat vnutorneho prostredia a ionovu dysbalanciu. Ale keby si menej premyslal vtakom a viac hlavou, nemusel si sa verejne znemoznit.

arman

Ti hrabe? Zomriet z vody? Si pozri kolko sa nachlastaju vody naraz zvierata, a oblicky to zvladnu, ani nenastane rozvrat prostredia. To by bola uz polka prirody mrtva. Kua, vsak trochu rozmyslajte, predcim nieco napisete :-)

dada

aj ja pijem asi 8 9 litrov vody za den ale to ani nepocitam co vipijem v noci bola som u lekara povedal ze mam vsetko v poriadku.a predsa strasne vela pijem.bojim sa ake budem mat nasledki neskor.velmi velmi vela vody pijem.

lulu1234

videla som jeden dokument na discovery investigation - mystic diagnostic, a tam jedno dievča pilo denne 7 - 8 litrov vody, proste nevedela si to kontrolovať, stále bola smädná, potom jej zistili nádor v mozgu, a ten nádor tam na niečo tlačil, a preto cítila tak že stále je smädná...