Nadmerne pitie vody - choroba?

Milky

Ja vam tak zavidim. Ja vypijem cca 0,5l vody denne. Jednoducho sa neziada, nie som smadny. Keby som nemal kazde 3 hodiny natiahnute kukucky co mi to pripomenu, nejem a nepijem az do vecera.

Maros75

Pri nedostatku vody v našom organizme sa v cievach a tkanivách hromadia škodlivé látky, čo preťažuje látkovú výmenu a vylučovacie orgány. Voda v tkanivách, krv a lymfa sa zahusťujú, oslabuje sa obranný systém tela, zlyháva prenos nervových impulzov, spomalí sa aj obnovovanie buniek a človek rýchlejšie starne. Nedostatkom vody sa zhusťuje krv, tým sa zníži tlak (môže to viesť až ku kolapsu) a aj zásobovanie kyslíkom pre všetky tkanivá. Zhustená krv viac zaťažuje srdce, zníži sa prietok vlásočnicami. Voda je dôležitá ako hlavná zložka pri vylučovaní škodlivín obličkami vznikajúcich pri metabolických procesoch. Voda je najdôležitejšia zložka pre termoregulačné procesy a chráni organizmus pred prehriatím.

Čítajte viac: primar.sme.sk

jaanna

hej-maros-kava odvodnuuje...a nerata sa do pitneho rezimu.Ona napisala,ze stihla vypit v priebehu dna 3x1,5-t.j.4,5l !!MINERALKY-to je rozdiel-ako pit cistu vodu.