Nadmerne pitie vody - choroba?

karioll

v horucavach pohoda tak vela pit
celkom som nerozumel vete,ze nemyslim si,ze mam cukrovku.ved je to uplne standartne vysetrenie u obvodneho lekara.ked ale vela vody pijes,prides a vela mineralov,tak lepsie mineralka s malym obsahom sodika,alebo ked voda,tak treba solit jedlo a dat si pomaranc aspon jeden denne

vodaaa

V letnych hurucavach je priemer 4 l,tak sa nestresuj.Na oblicky je to len dobre.Najlepsia je cista voda z vodovodu napustena do dzbana a nechas ju odstat 24 hod.Vyprchaju vsetky latky{chlor}ktore do nej pridavaju.

sasena25

sasena25 mozno to mame vsugerovane, ze potrebujeme vodu ... asi sme tak nase telo naucili, ze pijeme vela vody, tak telo ju proste potrebuje. Ja ked som napr. vonku na prechadzke a tak.. nejako na vodu nemyslim, nepotrebujem ju. Iba ak som doma, sedim za PC, mam ju po ruke tak pijem ... ale nie pohar vody, iba po 1 hlte, tak o par minut zase len 1 hlt vody ... a v noci na wc nechodim

kukuruku :-)

slniecko - no uz som si studovala nejake tie priznaky cukrovky mne by pasovalo iba caste mocenie (ale to vysvetlujem tym, ze pijem dost vody). Inak nie som ani unavena, v noci nechodim na WC, nie som ani unavena no a ked sa mi stane, ze sa porezem (co sa v lete stava dost casto, kedze pomaham pri dome), tak sa mi ranky hoja rychlo..tak sa aspon tym upokojujem, ze to snad cukrovka nie je ...

sasena25

no ja mám podobný problém,ale ja som neustále smädná,pijem asi 4-5 litrov denne,vypijem pohár vody a o 10 min som zasa smädná,úplne mám vyprahnuté v ústach a potom stále lietam na WC :( veľmi mi to prekáža...nevydržím viac ako hodinu nejsť na WC,v noci idem tiež niekoľkokrát a vždy sa musím napiť...a cukrovku tiež si myslím,že nemám,chodím pravideľne darovať krv a keby niečo nebolo v poriadku,tak by mi to povedali :(

kukuruku :-)

swistica ach jaj nestras ma :((( Mozno som zavisla do vody.. fakt neviem. Teda ked pijem vodu, nepocitujem extra smad, ale proste pijem ... mam flasu s mineralkou pri PC a pijem, pijem .. po 1 hlte a dost. O 5 min, zase 1 hlt ...

slniecko:))

a ak sa nenapijes pocitujes smad?
mozes to mas len vsugerovane, si zavisla od toho, aby si stale pila a pila, ale kludne moze ist aj o nejaky zdravotny problem.. pises, ze nemyslis, ze by si mala cukrovku.. ale to ty nemozes vediet, to vedia potvrdit len testy, v ktorych sa ukaze kolko mas cukru v krvi.. pre istotu zajdi k dr..

swistica

a nemáš závislosť od vody???

Nalievanie vodou môže vážne poškodiť zdravie, dokonca privodiť aj smrť. Obličky sa nestačia vyrovnať s takým množstvom tekutín, čím sa naruší hladina solí v krvi. Voda preniká do buniek, tie sa začnú zväčšovať. Stúpa vnútrobunkový tlak, až sa bunky napokon začnú rozpadávať. Nastáva rozvrat vnútorného prostredia organizmu. Spočiatku sa to prejavuje únavou, v druhej fáze nasleduje zmätenosť , v tretej strata vedomia a smrť.