Neviem či som pripravená na rodičovstvo

Lulu2011

a pomoc od rodicov? nie kazdy ma tu moznost, na to by som sa radsej nespolihala, lebo mozu skoncit so sucharom na den a co to je za zivot, nam svokrovci nijako nepomahaju, radsej povedia, ze sami nemaju, aj ked maju

Lulu2011

my sme tiez byvali v malom byte, nie az garsonka, ale 1 izbak 38 m stvorcovych a poviem vam je to o drzku, dieta potrebuje priestor, doba je zla a monohí sa musia len pretlkat zivotom

KamilkaTT

Urcite ano,ak by ste to naozaj velmi chceli,je najvyssi cas.Neviem,ale co tu citam,pre niekoho je bieda ak dieta nema znackove veci,nebyva vo velkom baraku-to vam by som radila rozmyslat ci mat deti,lebo ovela dolezitejsia je vyspelost a vychova rodicov,aby sa to vsetko nakoniec neobratilo proti vam.My urcite nezijeme v biede,lasky aj penazi mame pre nase dieta dost,ale je pre nas dolezite viest ho k skromnosti a k tomu nech je z neho dobry clovek s citom pre inych ludi a prirodu..Cloveka nemozu spravit stastnym peniaze,ak nie je naucene tesit sa z malickosti a uspechov-svojich aj inych.

Honey

To je hrozné vidieť príspevky cudzích ľudí, kt. kritizujú, odhovárajú a súdia ostatných, kt. po niečom túžia a pýtajú nič len radu a nejakú podporu s dobrým úmyslom.

Daníík5 - Podľa mňa máte ideálny vek na založenie rodiny. To, že bývate v garsónke nie je vada. Traja ľudia sa tam spokojne zmestia, navyše s malým bábätkom :)
Momentálne si nezamestnaná, no ak si pracovala 2 - 3 roky, máš nárok na materkú, čo je pre vás plus :)

Určite treba pozerať aj na finančnú stránku, či si bábätko môžete dovoliť ale ja som skôr toho názoru, že ak sa dvaja ľudia milujú, sú pripravení na bábätko, majú kde bývať a nejaké financie, tak nieje problém. Poprípade môžu trošku pomôcť aj rodičia.

Držím vám palce, aby vám to vyšlo. :)

ja ja ja ja

anousiko ja som nikdy nemala znackove handry, nechodila do kina, na dovolenku max. do tatier,byvali sme v jednoizbaku piati. a mozem povedat ze som mala najstastnejsie detsvo ake mohlo byt lebo ma rodicia nekonecne lubili a vychovavali do lasky k ludom a nie k majetkom. bola som nekonecne stastna a ked som dostala babiku isla som sa od stastia zblaznit a vsade som s nou chodila, spavala...bola som vdacna za kazdu drobnost, niekolko hraciek som mala tiez po rodicoch. nikdy nezabudnem na tie zazitky ako sme sa hravali aj s rodicmi aj surodencami. nemali sme vela penazi ale vela lasky a to je hlavne. nasi nikdy neolutovali ze chceli tri deti.
Danik5: dietatko by som na tvojom mieste chcela, ak ho zahrnies laskou, hravo zvladne aj materialne tazkosti a vysmech v skoole. presla som tym aj ja ale vzdy som vedela ze mam doma milujucu rodinu a mam sa na koho obratit a preto som vsetko brala jednym uchom dnu druhym von...

majusiiik

anousiko, tvoja sprava vyznela ako keby vsetko bolo len o peniazoch...akoze dieta sa bude citit spokojne a mat stastny zivot len ak budu mat jeho rodicia kopec penazi a splnia mu, co mu vidia na ociach? prave take deti stastne neyvaju, pretoze rodicia sa hrabu za peniazmi a nemaju na ne cas... ale dieta, ktore sice nema vsetko, ale ma rodicov, co mu davaju lasku, ma ovela viac...
daniik5, neboj sa, smelo do toho...ci bude tvoje babo stastne nezalezi od penazi, ale od teba a tvojho manzela

Tehulka84

Nedá mi to neozvať sa aj ked je už zrejme neskoro... Peniaze niesú všetko a ani veľký byt... Aj tak sa to potom len spláca a človek sa musí uskromňovať inde...

Takže len do toho... Je to to najklrajšie a najúžasnejšie čo spolu zažijete... Oproti snažilkovaniu, tehotenstvu, pôrodu a nakoniec malému drobčekovi je dovolenka v nejokom Egypte salbá polievočka....

A to dieťa... Čo nepozná, to mu nechýba...

Naši moc peňazí nemali, nenosila som značkové handry a ani pri mori som nikdy nebola... A ani mi to nechýbalo... Naučil ma to až priateľ...

fadsa

podľa vás by deti mali mať len boháči ......panenky kino a ine veci nie su vsetko ani ja som to nemala a ani nemam, prachy nie su ale ved to nie je to najdolezitejsie a financna situacia sa nemusi zmenit stale len k horsiemu

anousiko

janica, keby sa tebe a manzelovi nebodaj nieco stalo, dietatu by ostali len vase dlhy...Podla mna je to sebectvo. Ze dieta nepotrebuje znackove veci a podobne? Vies, aky je to pocit, ked spoluziaci maju, len ty nie? Aky ma to zivot, ked ani do kina nie, ani na dovolenku s rodicmi nie? Sedi cele prazdiny za barakom? A cely zivot si len od ust odtrhat, aby clovek mohol mat dieta...Nic moc. Dieta za nic nemoze a ja by som nikdy nedopustila, aby sa moje narodilo do chudoby. Kazda jedna, co ti tu pisu, ze ziju v biede, je velka egoistka, ktora robi, co je dobre pre nu, nie pre dieta. Nech sa tu vyjadria tie decka, ktorym "umoznili" takyto zivot.