Neviem či som pripravená na rodičovstvo

janíča

ked sme sa my brali,byvali sme u našich v 3-iz. byte a ešte tam bol aj brat so švagrinou.
potom sme mali syna-medzitým sa brat odstahoval,po 8. mesiacoch sme sa dostali do podnájmu,potom to bol jednoizbový byt,postupne ,stale na splatky a požičky 3-izb.a stale splacame a splacame......ano,je pravda,že si nemožeme dovolit ist na dovolenku,alebo chodit do kina... ale mam dnes už 13 ročneho syna,ktorý je zmyslom nášho života a nikdy som nelutovala že je to tak ako to je.nemusí nosit značkové veci a ani mat kočík za 1000€,stačí mu láska rodičov,pokojný domov...časom sa vyrieši všetko ,aj byvanie, aj peniaze,treba si určit priority.ja nelutujem.

katarina1146

a chceš čakať do 40tky, kým bude lepšie zabezpečenie? a potom zistíš, že nemôžeš už otehotnieť? pridávam sa k pozitívnym radám, dieťatko ÁNO. :) naozaj dieťa nepotrebuje milióny. dá sa s ním žiť aj skromne.

manoemi

Dani, pridávam sa k názoru 1eni1... budeš poberať materskú, takže nejako sa žiť bude dať.... nemusíš mať luxus, aby si si mohla dovoliť dieťa... dôležité je, aby si mu dala lásku... my sme mali dve malé deti a žili z mojej materskej, pretože manželova celá výplata šla na dom, ktorý sme stavali a bývali sme zatiaľ v podnájme v jednej izbe.... držím Ti palce a neboj sa ísť do toho... prajem Vám to bábetko aj postupné vylepšenie situácie....

vinylka

S vasim byvanim a slabou financnou zabezpekou si radsej kupte babiku...Bolo by vrcholne nezodpovedne priviest do tejto situacie dieta. Do chudoby.

dilema30

no neviem, ja by som v tvojej situacii nechcela mat dieta. podla mna je to nezodpovedne, pokial nemate byvanie prisposobene situacii.
ja som rozvedena, zijem s 1 dietatom v 1,5izb. byte, kde dieta ma samostatnu izbu, potom je obyvacka spojena s kuchynou, chodba a kupelna. ja spim v obyvacke, ale nie je to ziadna vyhra, lebo ja tiez potrebujem svoje sukromie.ked mam navstevu, tak moj syn nemoze napr., pozerat telku, ci byt na PC a to su len take banality, ale vlastne o tom to je vsetko. mne pride nas byt maly a uvazujem o väcsom. a hlavne ked mas deti, tak mas v byte tolko veci, hraciek, kolobezku atd..
kde sa bude tvoje dieta hrat? tam, kde ty varis a jeho otec prave spi a chce mat pokoj? je kopec negativ, preco nie. no na druhej strane, ak by ste vyriesili bytovu otazku, tak vek mate obidvaja tak akurat.
zelam spravne rozhodnutie

1eny1

Maš 30, myslím že najidalnejší vek na dieťa. Vždy si budeš hovoriť či sa da alebo nedá. S jedným dieťaťom sa da prežiť aj taká situácia na začiatok. Ak si nezamestnaná tak aspon budeš poberať materskú.

tibike81

píšete v rovine materiálneho ne-zabezpečenia, alebo pochybnosti o ňom. v tejto poskytuje predsa sociálny štát "dotáciu"...