rano ploche brucho, po jedle jak tehotna!!!

derra

mississ, ano zaujimam sa o zdravu vyzivu a nastudovala som vela materialu, aj badatela :-) Najdolezitejsie vsak je drzat sa vzdy vlastneho zdraveho rozumu. T.j. netreba vzdy so vsetkym suhlasit, ale separovat informacie. Sama uz urcite vies ktore potraviny su zdravie vo vseobecnosti. Z jogurtov su celkom dobre Activia, alebo Probia (je kvantum znaciek) pretoze ma dobry obsah tukov a najlepsia biela, je bez cukru a neobsahuje ziadne farbiva a ine pridavne latky. A vlastne nemusis sa riadit znackou, staci si trochu jogurt "prestudovat" tak, aby obsahoval brobio kultury, tuky okolo 3,8% a este lepsie su biojogurty, su trochu drahsie. Inak krvna skupina B velmi dobre znasa mliecne vyrobky, takze nie na kazdecho plati jedna schema stravovania. Ja napriklad zjem kvantum jogurtov aj ovocia a som zdrava, aj si drzim vahu, niekto je zase toho nazoru ze jest ovocie po obede sa neodporuca...

mississ

derra, mozem sa ta spytat, ake znacky jogurtov su najvhodnejsie? a aby boli aj zdraviu prospesne? ja nevydrzim ani jeden den bez jogurtu, zacinam ranajkami a jogurt si zvyknem dat aj po veceri. a ty sa vyznas v oblasti zdravej vyzivy? ci len mliecne vyrobky ta zaujimaju? rada by som vedela, co je teda vhodne a konzumacia ktorych potravin je nebezpecna. dakujem.

lyzicka

ak by som sa riadila tym, co je napisane v badatelovi, uz by som pravdepodobne nemohla skonzumovat nic... len cely zivot chrumat mrkvu.... z toho sa predsa neda najest... snad, ak by existovalo nieco na zlepsenie travenia, tak by som to rada vyskusala, to vydute brucho mi fakt vadi :-(

lyzicka

tak... precitala som si ten clanok - smutna pravda o mlieku... no neviem... co si o tom myslite? nechcela by som sa vzdat mliecnych vyrobkov, tvoria vacsinu z mojho denneho jedalnicka. A vydute brucho nemam len po konzumacii mliecneho vyrobku, ale aj ineho jedla, masa s ryzou napriklad, atd.

poliewoocka

Ja mam najradsej zvolenske jogurty:) Podla mna idealne mnozstvo tuku 2,5%, kto nestrazi prisne liniu aj tie 9% smotanove. Tie mam najradsej:) ked v jogurte stoji lyzicka...

derra

Najlepsie su biele jogurty, s obsahom tuku cca. 3.8 percenta... Ja v tom mam jasno a preto ich konzumujem, keby som si myslela ze su nezdrave, nedam ich do ust a v zapati o nich pisem ake su nezdrave :-)