Teoria relativity

ShaulaThalit

A aby som to este upresnila, mozem sa mylit a mozete mat aj diametralne odlisny nazor od toho mojho... aj ked istym veciam verim, a podla toho, co som aj z roznych zdrojoch prestudovala je tu este jedna moznost o "konci sveta"...
V podstate ked si to logicky, ale logicky vezmete, koniec sveta by sa nemusel dat ani predpovedat, pretoze koniec sveta moze prist dnes, zajtra, o tyzden alebo o mesiac a to tym ze vo vesmire su hrozby ako ako asteroidy, cierne diery, UFO...niektori si to nepripustaju, ale aj na nasej zemi su vazne hrozby pre ludstvo - globalne oteplovanie, doba ladova, cierne diery, vybuchy sopky v Yellowstone, alebo urychlovanie castic vo Svajciarsku, v ktorom vznikaju prave tieto cierne diery.
Preto mozno povedat ze rok 2012 je bezpecny a vela ludi, aj ja by som privitala koniec sveta a la koniec vekov, pretoze prave vtedy by sa chapanie ludstva ako celku mohlo zmenit....

ShaulaThalit

Mnohi hovoria, ze "koniec sveta" ma nastat v roku 2012, bud 3. svetovou, narazom planetky, ci Cerveneho meteoritu...etc...
Ide o to, ze od cca roku 1000 bolo predpovedanych desiatky "koncov sveta", to boli predpovede Nostradama, Sibily alebo inych ako aj istej cinskej sekty (hovorila, ze kto nebude chodit v bielom, ten zomrie)
Ako hovorila Petuska B, mozno som nedostatocne informovana, ale urcite lepsie ako ti, ktori sa tomu nevenuju a uveria vsetkemu, co sa hovori... "Koniec sveta" je len taka fraza...nie je to koniec svete, je to celkom ine vysvetlenie....Hovoria tomu KONIEC VEKOV... predpovedali ho Nostradamus a Mayovia vo svojom kalendary. Predpovedaju ich az niekde po rok cca 3470... (koniec vekov a teda aj sveta).

Petuska B

Shaula Thalit si nedostatočne informovaná. 21.12.2012 absolútne nenastane koniec sveta ale prechod na inú, vyššiu dymenziu. Neznamená to smrť vo fyzickom slova zmysle, ale smrť ako prerod do vyššieho.
Vesmír je nekonečný, t.z. neexistuje koniec vesmíru a koniec koncov aj tak je všetko relatívne :)

ShaulaThalit

ak chces, ja sa zaujimam o astronomiu, astrologiu, cakry a podobne veci... dokonca rada s niekym pohovorim aj na tema : 21.12. 2012, kedy sa ocakava "velka zmena na Zemi", pripadne ini hovoria o takzvanom konci sveta... predpovedal to Nostradamus...

obdiv

RNG
obdivujem Tvoj vseobecny rozhlad, tvoju mudrost a inteligenciu. Velmi rada citam tvoje prispevky, ktore su vecne, maju hlavu a pätu. Mas moj obdiv, velmi si Ta vazim. Prajem vsetko dobre.

swistica

RNG:neuvazovat o tom je ciste spiatocnictvo ....

sdafsadffds: na tomto fore asi s takymito otazkami nepochodis, tu su racionalisti zamerani na zdravie. Skus www.df.sk tam stale riesia taketo otazky :-)

RNG

uvazovat o tom je ciste stracanie casu.
Nasa cela existencia je limitovana na nas slnecny system a najdalej, kam sme sa dostali je len zlomok svetelnej hodiny, Hovorit o najblizsich hviezdach a ceste k nim je totalna fantazia, nemame ani take zdroje energie, aby sme ich dosiahli v ramci ludskeho zivota, ani system, co by to spravil. Rychlostou , ktoru sme zatial dosiahli najvyssiu aj to len trikmi, 16 km za sekundu, by to trvalo 84 tisic rokov k najblizsiej hviezde, Alfa Centauri.
Nasa galaksia ma priemer vyse miliona svetelnych rokov(?), pozorujeme galaksie az do vzdialenosti stovak miliard svetelnych rokov(?) a zakryvenie priestoru je radove este vyssie
Aj zakony fyziky, co sme dosial pozorovali sa tykaju vlastne len tej miniaturnej oblasti, v ktorej sa pohybujeme. Co je a plati inde, o tom mame len teorie, ktore su casto nie nicim podlozene.