Zapal a hnis v zube

Príspevok v téme: Zapal a hnis v zube
Natasha1987

Ahojte, uz skor mi zubarka prevrtala plombu, lebo ma velmi bolel zub, zistila, ze je tam hnis a necha ho vraj odtekat..Mna zub nebolel, tak som s tym ani nesla, az do stvrtka :( zapchala sa mi dierka jedlom a bola som uz dvakrat cistit na pohotovosti a je to este horsie :( Mam opuchnute cele lico, zub ma boli nepricetne, vcera som mala dokonca aj zvysenu teplotu. Nerv v zube mam prestrihnuty, lebo bol uplne odumrety.. Zajtra je konecne pondelok a idem k svojej zubarke, nech mi s tym nieco urobi... Myslite si, ze mi ho vytiahne?:((( Nechcem stratit zub aj ked je to v zadu..

Boli zub

Už dva týždne ma bolí osmička v pravo dole keď som bola na pohotovosti má odbili že oni osmičky netrhaj a dali mi papier na Hajdukovu no tam sa vždy dostanem až okolo 12 tej a to už neberú ..vie mi niekto poradiť? Kde mi to vytrhnu bez toho aby ma poslali inde , tá bolesť je neznesiteľna a na pohotovosť už nejdem aj tak mi absolútne nič pán "zubár " s prízvukom neurobí tak načo by som tam viac chodila!!

Bukur

Dobry den strasne ma boli zub ale nehibe sa mi mam tak koren a strasne mam opuchle lico aj z okom neviem co stim skusala som studene obkladi ale nepomaha mi to mam tam aj hnis nemozem ani jest ani spat neviem co stim

RNG

Posuvam a doplnam

Nuz keby son vedel to co dnes okolo iontoforezy striebra na potlacenie mikrobialnej cinnosti v zuboch a pod zubami pred vyse 40 rokmi, mal by som dnes o 5 zubov viac, tj 30 zubov a aj lepsi stav tych zubov.

A keby som to vedel pred 50 rokmi, mal by som tych zubov 32, tj plny pocet.

A keby boli vtedy zname aj citricidal/GSE, tak by som sa asi vyhol aj velkej vacsine kazov.
Odporucam pouzivat ustne probiotika/oral probiotic kazdodenne, co ochrani zuby aj celu ustnu dutinu pred roznymi skodlivymi mikrobami, vcitane tych co sposobuju hnisania a kazenie zubov.Zuby sa nedaju nikdy dostatocne vycistit, aby tam nezostala potrava pre rozne mikroby.
Tak ked uz mikroby, tak treba uzitocnwe tam pestovat a nie skodlive.

MayaPO

Hlavne nikdy nečakajte že to bude lepšie a utekajte k zubárovi. Aj keď to bude bolieť neskutočne ale bez ošetrenia vám hrozí kopu iných problémov. Čim skôr tým lepšie to platí pre zuby! Mám s týmto vlastné skúsenosti a nikdy viac! Jeden deň som to odložila a už to bolo tak hrozné že mi pomaly ani zubar nevedel pomôcť.

nuts

ja som mal raz podobný problém začalo to hnisom v zube a potom to to bolo horšie spravila sa mi gulička plná hnisu na dasnách čo to bolo?mal som zápal okosnice hrozilo mi aj vypadanie zubov prvú jednotku a dvojku na hornej strane som mal mrtve vdaka hnisu pomohli mi antibiotika a umývanie zubov po každom jedle a samozrejme čistenie toho hnisu cucal som ho a vyplúval určite nieje dobre znamenie hnis v zuboch alebo na dasnách treba sa zo zubárom rozprávať o každej jednej zmene čo sa zmenilo čo sa zlepšilo poprípade zhoršilo každá jedna informácia dokáže pomôcť pacientovi s rýchlejším vyliečením.

Blabla

Dobry den. Dnes ma boli od rana dasno nad trojkou. Postupne sa to rozsiruje.... a teraz ma boli uz aj pri nose (konkretne pri nosnej dierke). Neviete co by to mohlo byt ?

michal8989

Zdravim ludia. no takze ja mam asi iny problem sam neviem, kedze som v rakusku tak to snad vyriesim niako ale mam problem ze pred mesiacom mi trhal zubar 8smicku v pravo dole, bolesti cca3dni a nic, pohode, mesiac na to ma nehorazne zacala boliet 6ka v pravo dole, prisiel som so silnymi bolestami k zubarovi vytiahol ho, zasil dasno kedze som mal strasne velku dieru a trhal to fakt drasticky, nezabrali ani 3inekcie na bolest, cakal som 4dni, bolesti stale zak znova k nemu, vytiahol steh, dal niake silne mentolove vlozky a polhodka dobre, potom zas ukrutne bolesti, a teraz sa mi navyse spravila aj opuchlina alebo hrcka zvonku pod sankou, skoro jak na krku, co s tym, co mam robit, dakujem za rady.pripadne odpoved na misho89 na pokeci. dakujem za kazdu radu