ALS - amyotrofická laterálna skleróza

Príspevok v téme: ALS - amyotrofická laterálna skleróza
m+m

Dobry den.Otvaram temu na toto ochorenie,nakolko sa o nom malo pise a je zopar ludi aj na Slovensku,ktori ju maju.Presiel rok,odkedy ju diagnostikovali mojmu otcovi.Choroba velmi rychlo progreduje.Otec za rok schudol 25 kil, je slaby a pohybuje sa uz len s pomocou bariel.Budem rada,ak sa podelite o to,ako to prebieha u vas,resp.vasich blizkych,ake metody terapie skusate.My sme uz skusili takmer vsetko.Aj alternativnu medicinu, aj liecitelov, ale bezuspesne.

RNG

Prevencia a nenechat to vobec zajst tak daleko vyckavanim, treba sa branit vsemozne, najma ked lekari na to nevedia nic ucinne predpisat, treba brat aspon rozne ucinne doplnky.
Moj nazor a nazory roznych alternativnych lekarov su, ze za tym predsa nieco mikrobialne pracuje, ze to nie len cisto genetika takze sa da daco aspon pokusit adresovat. A casto su to rozne zasmaskovane infekcie, ktore lekari bezne, cest vynimkam, nevedia ani len diagnozovat poriadne, toboz adresovat.
A okrem ineho, telo sa da vzdy posilnit v obrane lepsou vyzivou travenim uzitocnymi doplnkami, adaptogenami. Stat so zalozenymi rukami alebo sa spoliehat na neucinne chemicke lieky nie je ziadne riesenie.

jojar

RNG,
Neviem, teda presne či to vzdal, ale on ešte ani nevedel čo mu je.
Ja by som chcela vedieť či to naozaj bola ALS a či aj pri borelioze ochabuju svaly a su problémy s prehĺtaním. On to vlastne už neudýchal a zadusil sa, lebo mu chceli robiť tracheotmiu, no on podpísal revers, lebo sa mu prilepšilo a na druhý deň ráno už....
Ja myslím, že on mal chuť žiť, lebo aj mame hovoril, kde bol a že ešte jedno vyšetrenie a pôjde domov. Nikoho by ani vo sne nenapadlo, že to už je v takom štádiu.

RNG

Pevna vola zit je dlolezitejsia cast, ako vsetky medikamenty. Bez pevnej vole sa neda z tazkych chorob dostat. A aj tak je to nie jednoduche, najma v pokrocilych stavoch. Nejeden z mojich pribuznych skoncil rovnako, proste ako sa vyjadrili, mali toho uz plne zuby a jednoducho sa vypli.
Jedina utecha pri tom je, ze uz netrpia.

RNG

Chronicka je len lekarsky nazov, ospravedlnenie, ,ze nemaju dostatocne lieky na potlacenie . Pritom ale liecba inymi prostriedkami, nez ich schvalene lieky je mozna.
Rozne nakazy v tele sa rozne prejavuju, preto lekari vymysleli nazov neuroborelioza, klbova borelioza a podobne. Je to vsetko nasledok tej istej nakazy, ktora okrem samoztneho vlastneho skodenia podstatne znizuje telesnu imunitu, tj umozni inym nakazam, ktore by casto nemali sancu nas napadnut sa v tele usadit.A tych roznych mikrobov moze byt halda, kazdy inac prispievajuci k poskodeniu tela.
Priamy dokaz, ze borelioza samotna sposobuje rozne autoimunne ochorenia je zatial neuznavany medicinou, tj hlavnou vetvou mediciny, hoci alternativni lekari to tvrdia uz dlhe roky, vychadzajuc zo statistiky, kde pri autoimunnych je radove vyssia incidencia nalezov borelii, chlamidii a inych maskovanych infekcii, podla lekarov "chronickych" tj nimi casto ani poriadne nezistitelnymi a toboz liecitelnymi.
Na "chronicke" infekcie a teda aj na "autoimunne" vsetkych druhov odporucam vyskusat odmaskovace a rozne antimikrobialne latky, ktore odmaskovane infekcie vedia znicit. Uvadzam najma NAC, carvacrol z oreganoveho oleja, oleuropein z extraktu z olivovych listov, Samento/prima una de gato z Uncarie tometosy, a ine, a samozrejme zvysovanie viralnej imunity, lebop pri tych broznycy infekcialch(borelioza, chlamidie, L-formy, mykoplaZmy) nase vlastne telesne virusy vyuziju oslabenie a podstatne skryte skodia, najma sposobovanim roznych zapalovych procesov.

jojar

dobrý deň RNG,
ak som to dobre pochopila tak chronická boreliaza sa tvári ako aj ALS? Sú pri nej problémy aj s prehĺtaním a ochabovanie svalstava?
ďakujem

Miro73

dnes som sa tomu venoval troska viac , podstatou golden yacca su saponiny, co ako som cital obhahuju mnohe rastliny, najviac ako som tak cital Yucca (dokonca nam raste aj na zahrade :)) ,žen-šen, dalej aj velke mnozstvo nasej zeleniny .

RNG

Golden Yacca je vytazok z yuccy shidigery, beznej obrovskej pustnej rastliny, s vysokym obsahom saponinov. Ich hlavna funkcia je precistenie criev, co urcitemu percentu ludi s nanosmi v crevach sposobi znacne zlepsenie zdravia.
Ale je to podvodny nemecky produkt, lebo si vymysleli meno(ziadna "golden yacca" neexistuje) a svoj saponinovy produkt predavaju ukrutne draho z hromadou falosnych tvrdeni.

Miro73

Dobry den

dnes som sa na nete docital o "lieku" GOLDEN YACCA. mate s tym niekto nejake skusenosti pri liecbe ALS ?

dakujem

Miro

Miro73

Ahojte

chem sa spytat, predpokladam ze mi budete vediet niekto poveradit,

... otec este ako tak chodil aj sa vladal postavit nan nohy, ale mal chripku alebo nieco obdobne a odtedy sa nevladze postavit, ked ho postavim s tazkostami prejde. po chripke prestal hybat aj prastami na nohe a celnkom, po nejakej tej liecbe na biorezonancii zacina hybat prestami na pravej nohe a aj cleknom, ale iba smerom od seba(potlaci tlenok, ale nepotiahne ).
ako som si tak vsimol, zhrubli mu lytka a nejaka ta svalova hmota sa mu zacala objavovat aj na stehnach. zacal som s nim kazdy den cvicit len povedal by som ze to prehanam,lebo ked s nim docvicim, na druhy den alebo obden je rad ze prejde dva metre.
..neviete mi niekto poradit ako s nim spravne cvicit popripade kolko minut denne ?

Dakujem

Miro