Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ALS - amyotrofická laterálna skleróza

Príspevok v téme: ALS - amyotrofická laterálna skleróza
m+m

Dobry den.Otvaram temu na toto ochorenie,nakolko sa o nom malo pise a je zopar ludi aj na Slovensku,ktori ju maju.Presiel rok,odkedy ju diagnostikovali mojmu otcovi.Choroba velmi rychlo progreduje.Otec za rok schudol 25 kil, je slaby a pohybuje sa uz len s pomocou bariel.Budem rada,ak sa podelite o to,ako to prebieha u vas,resp.vasich blizkych,ake metody terapie skusate.My sme uz skusili takmer vsetko.Aj alternativnu medicinu, aj liecitelov, ale bezuspesne.

alena111

to Milo67

Hovorite mi z duse. Kto to nezazil, neuveri. ALS je tak zriedkave ochorenie, ze sa neoplati komukolvek davat obrovske sumy na vyskumy a pokial na nieco pride a chce v tom pokracovat, ma to zmietnute zo stola, pretoze to nie je z pohladu biznisu zaujimava polozka. Nikto ma nepresvedci o tom, ze veda nie je schopna prist na pricinu ochorenia, ktore sa vyskytuje uz niekolko stoviek rokov, pri dnesnom stupni vyvoja civilizacie a vedeckych poznatkov.
Je mi luto, ze patrite tiez do skupiny ludi, ktori sa prizeraju na utrpenie najblizsieho cloveka a neviete mu pomoct. Ak sa mozem spytat, dlho Vasa manzelka trpi tymto ochorenim?

Milo67

tusim tu Alena111 mala pripomienky k slovenskemu zdravotnictvu, ze lekari davaju ruky prec od toho, nic neporadia a pod. Co mozu u nas lekari poradit? Veda ziadna, vyskum ziadny, zaujem ziadny. Výkazy, body, formuláre, kartičky a konečne výplata. Velmi sa ospravedlnujem tym, ktori do tohoto vreca nepatria. Nech ziju s vedomim, ze vynimky potvrdzuju pravidlo. Kedze moja manzelka ma tiez ALS, iba to mozem potvrdit. Ale tu nejde o ALS a SK-lekarov. My mame aj so zahranicnymi (eur.)lekarmi zle skusenosti, dokonca maju za to Nobelove ceny a pod. a spravaju sa snad horsie, ako lekari v SK. Kym treba zaplatit, ste pre nich bohom, den po tom vam ani neodpovedia na mail. Medicina nevenuje dostatok energie na vyskum, jedine v USA su v tom invesovane miliardy a velka snaha byt prvy na trhu s liekom. Lenze, kto ho zaplati? Aj keby bol, v SK bude registrovany mozno o 10-20 rokov a tak budu ti, ktori to vobec stihnu, chodit do zahranicia na liecbu a brat si na to uvery na cely zivot. Skratka, neni nad nasu humannu spolocnost.Ozranovi zaplatime komfortny pobyt v liecebni a smrtelne choremu cloveku povieme, ze aj tak sa neda nic robit.

Miro73

to m+m

... myslel skor plnit zelanie pacienta... . Isto by som neprisiel a neodpojil ho z pristroja, alebo neico obdobne.
som si na 100% isty ze keby tu zachranku nezavolam tak by ma to mrzelo, ale mrzi ma to rovnako koli otcovi ze som ju zavilal... , takze je to v podstate za jedno,
co sa jeho stavu tyka, tak on si nuvedomoval nic, on bol iba stale unaveny a spal. ked prisla zachranka tak povedala ze keby pridu o 10 min neskor tak by uz bolo neskoro

panika

mali sme znamu s ALS..kto tym nepresiel, nevie, o com je rec..v podstate ani ja..chodila som tam len raz do tyzdna...vidiet milovaneho cloveka, ako trpi..neprajem nikomu...nikdy nezabudnem ako sa s nou lucila sestra,,,dala jej pusu a posunula jej hlavu...kym nas jej manzel vyprevadil, ona sa sdusila so zapadnutou hlavou..Tiez zvazovali eutanaziu, no uz bolo neskoro...nebola schopna pohybu. asistovana samovrazda je o tom, ze ides do bytuz, zaplatis (ine prachy!!!!§)
, , SAM uzijes latku a umries..ak nie si schopny udrzat nic v rukach, ani to neskusaj

RNG

Ked zvierata trpia a nie je sanca na uzdravenie, tak ich 'Humanne" uspia. Ale vyraz Humanne je odvodeny od homo, tj clovek, tj ludsky. ale zialbohu to lekari a pravnici ludom nedovolia. Ti musia trpet, ci sa im to paci alebo nie, len aby sa zadostucinilo nehumannym praktikam. A aby pri tom medicky priemysel co najviac zarobil

m+m

to Miro73
.....jedine co mozem odporucit , ak sa tak rozhodnete, nevolat zachranku, ...strata milovaneho cloveka je tazka, ale vidiet ako sa clovek takto trapi je asi este horsie---- to sú ťažké slová ---- neviem si predstaviť, nezavolať záchranku, keď človek potrebuje pomoc..to by bola vražda a myslím, že by si to dotyčný človek vyčítal až do smrti, je pravda, že len potom začína jeho trápenie....

m+m

To Miro73: Otec je doma. Stará sa o neho mama, a na 4 hodiny denne chodí opatrovateľka. Mama odmieta dať ho do zariadenia, aj keď sme to navrhovali, chce sa o neho starať sama, aj keď niekedy je už na pokraji síl aj ona, hlavne psychicky. Ale nejako to zvláda. Otec mal už za sebou viacero kolapsov, ale vždy ho z toho dostali v nemocnici...už je 5.rok, čo je chorý...

Miro73

to alena111

dobry den,

...ano otec je v nemocnici, tento piatok to budu 4 tyzdne co tam je, kedze mu dr. povilili na ARO aj TV , predpokladam ze tam este aj nejaky cas pobodne.

...viem ake je to narocne sa, ja som sa striedal s bratom. pred tym ako isiel do nemocnice sme boli uz absolutne vycerpani

zelam vela sil

alena111

to Miro73
neviem ci to vobec dokazem pozerat sa na manzela ako sa nevie nadychnut a vedome ho nechat udusit sa. Striedame sa pri nom ja a nasi dvaja synovia, ktori uz teraz tazko znasaju jeho stav. Pravdupovediac, desim sa tychto situacii, ale zrejme ina moznost neexistuje. Vy mate otca este v nemocnici?

Miro73

- to m+m: chcem sa spytat, otca mate doma? alebo v nejako zariadeni ?

- to alena111:Otcov stav sa zhorsil velmi rychlo, 1.1. este ako tak ustal na nohach. posledne 3 mesiace mu rychlo odisli ruky a svaly na trupe, posledene co mu odchadzalo boli svaly na drudniku.
ked sme zavolali zachranku, sme netusil ze inu moznost ako udrziavat o na umelej ventilacii mat nebudeme, myslel som ked tak ho nechaju v klude umriet....
na slovensku neexistuje nic take ako vypnut pristroj, overoval som to u X ludi a aj s pravnikmi, to by bola eutanazia, a ta na slovensku nie je mozna.
jedine co mozem odporucit , ak sa tak rozhodnete, nevolat zachranku, ...strata milovaneho cloveka je tazka, ale vidiet ako sa clovek takto trapi je asi este horsie

Textová Inzercia

Osobný rozvoj inak

Riešenie Vašich osobných problémov jednoduchým, účinným a tým najprirodzenejším spôsobom. Staňte sa sebe tým najlepším liečiteľom.

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.