Nadmerne ochlpenie - navsteva lekara?

Príspevok v téme: Nadmerne ochlpenie - navsteva lekara?
agni

ahojte. mohli by ste mi prosim pomoct, co mam robit? idem na preventivnu prehliadku k obvodnej lekarke a uvazujem ci jej mam o svojom probleme s nadmernym ochlpenim povedat...bol uz niekto s tym pri obvodnej? ako to riesi? odber krvi je potrebny? alebo to mam povedat koznej lekarke, ku ktorej chodim s akne? bola som na endokrinologii, ale s inym problem, ale nic nezistila...islo o obavy z nizkej cinnosti stitnej zkazy, ale som v tomto smere zdrava.dakujem za odpovede

kaja :o)

ahojte ja mam s ochlpenim problemy ties bola som u endokrinologicky ale ta mi na to nic nedala moze to mat nieco spolocne s oblickami ? ak to viete prosim poradte mi dakujem

stitka

karioll

myslím, že tento raz sa mýliš. Ja mám autoimunitnú tyreotitídu, čo znamená nefunkčná štítna žlaza a žijem:)
Ono to spôsobuje plno iných problémov, ale že by som mala zomrieť, to určite nie.

fialkaaaa

Dobre ranko. Chcela by som sa opytat ci je dostupne v lekarni si kupit niaky zensky hormon bez predpisu, mam nadmerne ochlpenie na krizoch a na rukach, je to dost neprijemne hlavne v tychto letnych dnoch. Ku gynekologicke by som aj sla ale neviem co mam povedat sestricke, je mi uplne nesimpaticka a neochotna, s doktorkou sa da normalne o tom porozpravat no snou nie. Nevie mi niekto poradit prosim, Je to dost surne, idem na dovolenku za pol roka a chcem sa ich zbavit.... Dakujem za odpovede

oldman

Milá agni,nadmerné ochlpenie je spôsobene zvýšenou hladinou testosterónu,čo je mužský hormón.Ty potrebuješ buď znížiť hladinu testosterónu,alebo zvýšiť hladinu estrogénu.Dá sa to docieliť hormonálnymi injekciami,alebo vysadiť antikoncepciu.

Darlinkaaaa

..Diane 35..na tvari sa to zlepsilo..tvorili sa mi chlpky ale jemnucke..na tele-hmmm-mam pocit ze to vobec nepomohlo..brala som tabletky 5mesiacov, uz nemozem..mozno, by sa to bolo zlepsilo, neviem...

ja_ona

ochlpenie...... tak neviem ci b to v tvojom pripade pomoho ked mas problemi so stitnou .... ja som zdrava a mam ho viac a nevedia prist na to preco.... odstranovanie boli, je to ako keby si pichali ihly do miesta kde mas ochlpenie.... takze nieje to prechadzka ruzovou zahradou, a je to trvale odstranenie, mne uz viac nerastu :) ale za tie peniaze co som tam vrazila .....stoji to zato

Inner

Neviem, ci sa to vykonava v kazdom pripade, ked je u zien zvysene ochlpenie, no kamaratka sla na endokrinologiu a potom podstupila liecbu tabletkami. Viem, ze ich ma uzivat niekolko rokov, aby sa jej upravili hormony a celkove vyvazenie latok v tele. Nviem vam vsak povedat, ci je to trvale, no pravdepodobne ano, kedze ide o niekolko rocnu liecbu.

ochlpenie

ja_ona

a je to trvalé? a bolí to? Má to nejaké vedľajšie účinky? ja mám veľa vážnych ochorení a neviem, či by som to mohlo podstúpiť. Ale ochlpenie mi strašne vadí, mám to z toho, že mám nefunkčnú štítnu žľazu. dakujem za odpoved.

ja_ona

ahoj zalezi aj od toho kde mas nadmerne ochlenie ja chodim na laserove odstranovanie a poviem ti je to super aj ked drahe ale pomaha to