Ako ma muz lubit zenu? Ma byt schopny pre nu spravit vsetko alebo sa vzdavat

Príspevok v téme: Ako ma muz lubit zenu? Ma byt schopny pre nu spravit vsetko alebo sa vzdavat
lubi ma?

s priatelom sme uz isty cas. ja ho lubim a aj on mna - teda to aspon tvrdi. je to dobry chlapec :-)
no jedna vec sa mi nepozdava:
ked chlap lubi zenu, tak je pre nu schopny spravit cokolvek, bojovat pre nu a ked ju nieco trapy tak s nou citi a snazi sa jej poradit, vzdy si ju rad vypocuje a ked vie, ze jej dana vec vadi tak sa jej snazi vyhoviet.
ten moj si az tak moc moj problem nevsima (mam jeden problem pre ktory sa velmi trapim a trva to uz dlho), povie mi aby som si z toho nic nerobila, aby som to ignorovala. lenze to nevie pochopit, jemu sa to hovori lahko ved neni v mojej kozi. dnes som sa ho pytala, ze ked bude oslavovat narodeniny ci tam pozve jednu osobu (to je ten moj problem pre ktory sa velmi trapim) a on mi povedal, ze ked ju nepozve tak radsej nebude oslavovat. kebyze ma lubi naozaj uprimne a sucitil by somnou tak by ju predsa nepozval. normalne sa radsej vzda oslavy namiesto toho aby uprednostil mna - svoju frajerku a zabavu spojenu s oslavou. je to normalne? az mi je do placu.

Anicka1

Neprecitala som vsetky prispevky,ale to mi padlo do oka,ze nechodis k jeho rodine.
Ak on ma rad svoju rodinu,tak verim,ze mu to zle padne. Aj ked ich nemas rad,kvoli nemu by si to mala vydrzat. Mne by sa to velmi nepacilo,keby moj manzel nemal rad moju rodinu a by tam nechodil. Aj v nasej rodine je taka osoba,ktoru nemame radi,ale co uz. Ani nas kazdy nema v laske... Porozpravame sa s nim o naj veciach a tolko. Ja ta velmi neviem pochopit,prepac. Ja napr.neznasam moju svagrinu,ani ona mna. Aj ona nam spravila dost zla,ale predsa vydrzime kvoli svagrovi-predsa je to jeho zena.

usiko

nuz, radim to, co uz som povedala, pomalycky sa zacni od neho odputavat psychicky...nechod na oslavu, lebo sa s nou nechces stretnut, chodievaj vonku sama, s kamaratkami a nebud na neho upnuta...mas na to pravu....uvidime ako zareaguje....

lubi ma?

ahojte babenky. porozpravala som sa s mojim milym a jeho reakcia bola dost divna. nechapal, nevedel, ... mi povedal, ze si ho chcem pohnevat - tomu uz vobec nechapem. viete co mi povedal? ze man uprednostnovat nebude - radsej uprednosti ju aby sa na neho rodina neurazila (ked jeho rodina vie, ze ja tu doticnu nenavidim a vie, ze ku nim nejdem, lebo je u nich stale, tak preco sa boji povedat svoj nazor? za nazor by sa na neho nemali nahnevat). nazor si nepovie, pochopite to? nazor.. to je len nazor. radsej stiahne chvost a schova sa do budy ako pes, kt. sa boji. a este on si ma chce zobrat? ked si nevie povedat svoj nazor, nechrani ma, nebrani, ani nebojuje za mna (zatial nemusi, ale keby musel, tak by to nerobil, hned by sa vzdal) nestavia sa na moju stranu, uz mi sam od seba ani pusu neda ani ma neobijme - viete ako mi to chyba :( neviem co s nim je a ja ho lubim.

lubi ma?

jankake: je mi to luto, ze ste neni spolu :( na tom nieco asi bude, ze po dvoch rokoch je to ine, hoci my sme este neni dva roky spolu, ale sa pomalicky blizime.. a mrzi ma, ze sa ku mne sprava tak inak (mozno si to len namyslam a mozno mam pravdu, zmenu citim asi dva mesiace)
ShaulaThalit: u mna ta osoba kt. mi ublizila sa hrala na velmi dobru kamaratku a potom mi vrazila noz do chrbta, hned ako dosiahla svoj ciel, mna to velice trapy (az tak, ze sa nervovo rucam a neviem ci mam skor navstivit psychologa alebo psychiatra - aj tak mi pomoct nedokazu, len mi poradia aby som sa na tom netrapila), ty si zrejme silnejsia nez ja, pretoze ja s tou osobou nedokazem komunikovat, najradsej by som jej do tvare naplula a nieto este respektovat ju za to, co mi spravila, uz aj priatelovej rodine sa vyhybam, pretoze je ona stale u nich a ktovie co vsetko im uz natarala. u mna je to este dost cerstve a mozno po velmi dlhom case sa to o pol stupna zmeni, ja vobec neviem :( ale iste je, ze do smrti na to nezabudnem. priatel povedal, ze ak ja nepojdem na oslavu, on ju nespravi a ked chcem aby ju urobil tak tam bude aj ona. asi chce aby som sa na mieste zrutila psychicky. nechapem preco by nemohol povedat kto ma ist a kto nie na tu oslavu - ved je to jeho oslava a kazdi vie, ze ja tu kravu nenavidim. ja prajem nech si oslavy narodky a aj bezomna, ja mu prajem vzdy len to najlepsie ale zeby respektoval jedinu jednu vec, to nie. ked niekam chcem ist, sa mu musim prosikat, ked nieco chcem musim sa mu prosikat, vobec sa mi nechce prisposobovat ako na zaciatku, nehovorim aby to robil stale, len ked je to nevyhnutne.
staša: mas pravdu on ju tam nechce, len sa boji svoj nazor vyjadrit pred rodinou akokeby ho mali zjest alebo fakt neviem. ma dobru rodinu, pochopili by to. a aj mu to poviem co ma trapy, vzdy som k nemu uprimna a vzdy ho prosim aby bol aj on ku mne aj keby to velmi bolelo. uz dlhsiu dobu citim ze je ku mne iny (od tej dobry odkedy nenavidim tu osobu - pritom ani ju nema rad, alebo len nemal a teraz uz ma)
usiko: ano presne tak, zijeme predsa vo volnom svete a kazdi ma pravo vyjadrit si svoj nazor a nenecham si od chlapa rozkazovat aj ked ho lubim, ved aj ja mam svoje hranice. ja viem, ze ked pojdem na tu oslavu a ona tam bude tak to psychicky nezvladnem. potrebujem nabrat este vela sily aby som sa mohla na nu aspon pozret. on ma ine nazory ale to zalezi od vychovy. napriklad jeho mama tak vychovava, ze ked uz ma vztah tak sa nemoze stretavat s kamaratmi, len so mnou (potom to iste caka aj odomna), ale tak preco by sa nemohol stretavat s kamaratmi ved sme este neni svoji. ja mam nazor taky, ze s kamaratmi sa kludne mozu ludia aj zalubeni stretavat, len v manzelstve ich obmedzovat ale nie vymazat ich. priatelovi vadi, ked sa raz za cas stretnem s kamaratkou, vadi mu, ze chcem ist na kupalisko bez neho, dokonca mi povie aby som si nedavala niektore fotky na net (z jednej strany je dobre ked chlap ziarly ale ked to prehana to uz neni dobre) alebo jeho posledna hlaska ja mam jeho pocuvat ked sa za no vydam a moje stastie z manzelstva budu len deti. tak som sa na nho nahnevala ked mi toto povedal. asi zije v stredoveku. ja chcem tiez pracovat, stretavat sa s kamaratmi aspon obcas, obcas sa ist zabavit aj ako vydata. co je manzelstvo vazenie? svadba je len jeden den v nasom zivote, ktory by mal byt ten najkrajsi a to co ide po nom ten spolocny zivot tak aj to by malo byt nieco nadherne, vychovavat spolu deti a tak.. takto si ma len odputa od seba. ale vzdy lepsie, ze mi to povedal do predu ako si to predstavuje akokeby mi to nepovedal a konal az po sobasi a bolo by uz neskoro. musim sa s nim velmi vazne porozpravat.

usiko

lubi ma?

no, tak aj ty mas pravo volby, tak ako on. ked on si vybral, ze tam ta zena bude a vie, ze ty ju memozes vystat, aj ty mas pravo si zvolit, ze na tu oslavu nepojdes, s tym, ze tu zenu nechces vidiet aze by si sa tam nebavila......

je to proste, teraz by som to uz urobila aj ja, pred polrokom este nie, lebo som sa stale prisposobovala...teraz viem, ze netreba, ze muz si ta ma vazit za to, ze nie si od neho zavisla, a ze vies robit rozhodnutia za seba samu...

takze na tvojom mieste by som na oslavu nesla....bud si uvedomi, ze spravil chybu, alebo ta taky clovek nema co zaujimat, a uz vobec ni jeho potreby.....

bud silna a ukaz, ze s tebou nemoze manipulovat....

dalsia vec je, ze ti hovori, ze po svadbe nebudes moct toto a hento...maj sa na pozore...to je vcelku dost silne kafe a po svadbe ocakavaj tyranie, psychicke samozrejme pre zaciatok.....pretoze takto sa vyhrazat.....no to by si ten moj nedovolil.....svadba je len den v nasom zivote, nie je to milnik, po ktorom sa nieco ma maenit, nie je to nic take, kvoli comu by sa jeden alebo druhy clovek mal voci partnerovi menit...svadba je len den a po svadbe sa k sebe mate spravat takisto ako pred nou, alebo este lepsie......

je choe sa vydat za cloveka, u ktreho takto evidentne hrozi, ze po svadbe bude horsi a ty stratis tu slobodu, ktoru si mala.....

staša

lubi ma, fuha, ked je v rodine, tak ju chce pozvat asi preto, vies :-/. On sam by ju mozno ani nechcel, ale chce obist rodinne konflikty. Moze to byt pre toto?
Ja by som mu narovinu povedala, ze ved predcasom si ma este ty upozornoval na nu, vies, ako som s nou dopadla (proste tie tvoje "zazitky)a teraz s nou chces oslavovat?
Je to cudne...
Ak mas pocit, ze nie je ako predtym, hovor o tom, neboj sa, problemy treba riesit, lebo potom to moze byt horsie...Otvorene mu povedz ako sa citis atd...by som bola zvedava, co ti povie :-/.

ShaulaThalit

Aj mne ublizila jedna velmi blizka osoba z rodiny, az tak velmi, ze nasledky z casti nesiem dodnes a tej traumy sa nezbavim zo dna na den, ale komunikujem s nou v slusnom kontexte, udrziavam s nou ako-take vztahy, aby bol klud doma a v rodine celkovo. Ak sa mi ohlasi, komunikujem s nou, pytam sa ako sa ma, co ma nove, kedy pride pozriet k nam.... atd atd... nesnazim sa vyvolavat hadky, pretoze by to bolo este horsie...
To som len chcela povedat, ze niekedy je pre dobro veci zatat zuby a preniest sa cez problem. Musis si uvedomit, ze len ty sama si urcujes, koho pustis k sebe a ak tvoj priatel sa vyjadril, ze na tu oslavu jednoducho pojde, tak to respektuj, neurazaj sa, nenadavaj mu, len to prijmi. Verim tomu, ze to robi skrz dobre rodinne vztahy...

jankake

lubi ma?
ja som myslela že už mate po svadbe, ale ak nie, tak rozhodnutie je na Tebe...ale teraz je už taká nová doba že po 2 rokoch a viac partnera onudíme(ale asi ked nie je ten pravý)..ja neviem máš to ťažké , ja mám tesne po rozchode a je mi ťažko ale tiež si ma prestával ceniť a už ani to nechýbalo, veľmi ma sklamal

lubi ma?

jankake mna to boli, ze sa ma v tejto veci nechce zastat a radsej sa vzda (pritom sam dobre vie, ze mam na tu osobu tazke srdce a chcem zabudnut, ze existuje). to by chlapy nemali robit.

lubi ma?

nelubi dakujem za uprimnost, cenim si tvoj nazor. nieco bude na tom co hovoris. na zaciatku nasho vztahu bolo vsetko ine, od sexu sa zmenil k lepsiemu, je z neho lepsi clovek, no a teraz po istej dobe sa meni znova. nehovorim, ze je zly, len to, ze ked sme spolu nechce ist von, ked niekam chcem ist tak povie, ze nechodim k jeho rodine (mam na to dovod) tak naco by sme chodili niekam, co sa tyka mojho problemu tak mi vyhodi na oci, co si robim hlavu preco sa trapim koly nej, vzdy ked ide do roboty tak sa ponahla do postele (v poslednom case mu velmi zalezi na tom aby sa vyspal az mi je to podozrive) mam pocit akoby utekal. ci inu nema o tom neviem - tvrdi, ze ma lubi a ze som jeho jedina a aj posledna, no neviem do kedy. on je moja laska, splna vsetky moje predstavy o idealnom muzovi, vlastne uz nesplna teda polovicne ich este splna, ale ked to takto pojde dalej tak uz nebude splnat. obavam sa, ze ked sa raz za nho vydam zmeni sa o 180 stupnov. raz sa preriekol, ze ked budeme svoji tak nebudem moct toto, hento, tamto, a ja nechcem aby mi rozkazoval... je to tazke.