dedičná reuma

Príspevok v téme: dedičná reuma
kikala

už od malička mám, vraj pri zmene počasia, lámavé bolesti v rukách, nohách, krížoch a často aj bolesti hlavy. Tieto bolesti musím tíšiť tabletkami. nedávno som zažila až neuveriteľnú bolesť v nohe, bolo to v noci, musela som vziať dve tabletky a kým zabrali celý čas som preplakala a triasla som sa napriek tomu že na bolesť som zvyknutá. mala som pocit ako by mi lámali nohu, sekali do nej sekerou. bolesť postupuje po končatine, väčšinou zdola nahor alebo naopak. tieto bolesti mali aj moja mama aj babka, je to normálne? nikoho iného s takými bolesťami nepoznám, nikdy som si nič nezlomila, nepoznáte nejaký alternatívny spôsob liečby?

Súvisiaci obsah

RNG

Inac coraz viacej sa tretavam z nazorom mnohych lekarov a mikrobiologov, ze vyse 50% reumatickych bolesti su vysledkom velmi tazko diagnozovatelnych vnutrobunecnych infekcii mykoplaziem a ich toxinov.
Toto je pomerne nove pole vo vyskume a lekari nemaju dost nastrojov ani na diagnozu, ani na potlacenie mykoplaziem. Mykoplazmicku formu maju napr aj zname reumaticke "kriplovace" ako boreliozy a chlamidie.
Mukolazmy sa totiz vyborne maskuju a velmi pomalicky nenapadne ucinkuju, bez velkych viditelnych symptomov, takze sa to zda ako prirodzene starnutie v mnohych pripadoch. Ked to ale chyti 20 rocneho, takm je to zrejme nieco ine, ako starnutie.
Tema na boreliozy, mykoplazmy, chlamidie tu uz bola viackrat.

RNG

adamkrt, zlozenie znamena nie len nahadzat rozne mena, ale aj ich mnozstva v tom.
Okrem toho nevidim na tie jednotlive zlozky nikde vyskum, je to len bylinkarske tvrdenie a dlhorocna tradicia. Nie moderny lekarsky prieskum.
A ja sa podla moznosti len bylinkami nezaoberam, pokial su ine vytazky a pripravky z nich odporucane lekarmi, co ich roky pouzivali a vyhodnotili na svojich pacientoch statisticky, aj ked niekedy nie striktne spravne, ako "doublind"
Je len zopar vynimiek, ktore su tak ucinne klinicky aj vo forme cajov a suchych praskov, ze ich tu spominam, ako Graviola, lapacho, chanca piedra,palina prava(artemisia absynthia=wormwood), uncaria tometosa, chaparal, turmeric(curcumin) a par inych .
Zrejme aj z nich budu po case lepsie a ucinnejsie vytazky, zatial su aj samotner byliny velmi ucinne a pokusy o vytazky nepracovali tak, ako si to predstavovali, lebo obsahuju hromady ucinnych latok, ktore nejak vzajomne spolupracuju, takze izolaty neboli lepsie, ale casto horsie.
Nuz je to vsetko v prudkom vyvine a neidu do toho triliony, ako do liekov, len miliony a to casto na drahy vyskum nestaci a uz vobec nie na schvalenie tychto veci ako liekov(v USA ten proces stoji dnes 850 milion dolarov a trva 10 rokov, to si nikto nemoze dovolit vydat za nepatentovatelne potravinove doplnky)