Ako na vas pvosobia ludia ktori abstinuju...

Dalenka

Hm ale ved nejde len o to ze niekto sa pre to rozhodne lebo je zavisly... autor temy sa nepyta ci je tazke abstinovat po zavislosti, to je kazdemu jasne ze je to tazke... ide skor o to ze su ludia ktori sa pre to rozhodli aj ked nemaju s tym nejaky problem.. a to je potom o zivotnom style, robia to dobrovolne

MaryLu

Obdivujem ľudí, čo sa dali na takýto "boj" a držím im palce. Je to určite ťažké a chce to pevnú vôľu a veľa sily.

dafne

...je to strašne ťažké...držím takým ľudom prsty,pretože si konečne uvedomili, že život je o niečom inom ako o alkohole....a to nehovorím už o iných problémoch,ktoré z toho vzniknú...určite majú moju podporu....každý si zaslúži druhú šancu.. :-))))

Dalenka

hm s tym ze clovek to ma robit pre niekoho ineho nesuhlasim... to vzdy nakoniec zlyha.. treba to robit hlavne pre seba a mat hlavne objasnene PRECO to robim...a vediet si uvedomit ked nastane faza ze si zacnem hladat vyhovorky preco neporusit to a to... a taktiez to zarucene nemusi byt tazke... vsetko je len o pristupe.. ako sa k tomu clovek postavi... pokial si to podvedome chce robit tazkym, tak to tazke bude

bibba

noo inac ano. alkohol je nebezpecny. uz som sprawila wela hroznych weci ked som bola opita. uz welakrat to mohlo dopadnut tragicky. tiez som wiac wyrownana s triezwou a cistou hlawou.

ShaulaThalit

je to sakra tazke... nech ide uz o akukolvek zavislost, clovek musi mat pevnu volu, a hlavne citit, ze to nerobi len pre seba, pretoze inak by sa vykaslal na to, ale ze to robi aj pre niekoho, komu na nom zalezi...chce to vela usilia

anonim

Ja vam dakujem za vas nazor je to dost pozbujuce.Jeden clovek ras povedal ze alkohol je aniel a diabol zaeoven a mvoj problem bol ten ze som mal tu cest spoznat obidve strany alkoholu.teras po 8 mesiacoch co som cisti sa na vec pozeram inak.Akohol ma donutil spachat neuspesne tri samovrazdi behom jedneho mesiaca vtedi bohuzial dnes dakujem za kazde rano ket sa zobudim.Otocil som sa o tristo sezdesiat stupnou aj preto ze ak sa napijem tak sa zabijem a co keby mi to tento krat vislo to us sa neda vratit spet...PRETO SA CHLASTU BOJIM...

Dalenka

Aj ja som nad tym prave rozmyslala, ze to skusim... ved ked clovek zisti ze to nie je pre neho, moze sa vratit k starym navykom, alebo len k niektorym... Podla mna pokial si niekto povie ze 'toto MUSIM dodrziavat', tak je to nanic... ked ide o to ze z nejakeho dovodu CHCE, tak je to o inom... ja som tak prave rozmyslala nad alkoholom.. ze naco ho vlastne pijem... bavit sa predsa dokazem aj bez neho, a kolkokrat aj lepsie, nechuti mi to, nerobi mi to dobre a nakoniec je to predsa aj skodlive pre organizmus... skusala som ist niekam von kde vsetci pili a dalo sa to v pohode aj bez alkoholu... jednoducho ked nechcem, naco by som mala pit.. lebo to robia vsetci? ved to je hlupost:-)