tyrane zeny

KobelDDD

Založ aj tému pre týraných mužov ženami. Ale nie fyzicky. Ale psychicky. Žijem s ocom a moja "mama" nás totálne finančne potopila totálne(teraz je to už dobre). Vyhrabali sme sa z toho. Ona si aj so sestrou odišla za svjím bohatým priateľom a nás nechala s pôžičkami, bez auta totálne bez peňazí keby som nemal babku tak neviem.

kati3113

Ja som sem dávala ten dotazník. Ja viem, že vám idem na nervy.:D Len mi nevidno e-mail, tak: katarinamihalyova@gmail.com
Ďakujem :)))

kati3113

Vážení čitatelia
Volám sa Katarína Mihályová. Som študentkou Pedagogickej a Sociálnej Akadémii v Lučenci a touto cestou Vás žiadam o vyplnenie dotazníka, ktorý sa týka problematiky Domáceho násilia. Svojimi odpoveďami mi pomôžete k vypracovaniu mojej záverečnej maturitnej témy. Tento dotazník je anonymný, preto Vás žiadam, aby ste odpovedali úprimne. Za Váš čas a námahu vopred ďakujem.

Naozaj by ste mi veľmi pomohli, je to dôležité. Dotazník je anonymný. Ako vidíte uviedla som aj svoj e-mail, tak mi odpovede môžete poslať na mail. Môžete si byť istí, že si odpíšem iba Vaše odpovede a Vaše e-maily, alebo pod. údaje si vymažem. Ďakujem za pomoc.

Dotazník

Vek: ...........
Pohlavie: Muž Žena

1. Skúste definovať pojem násilie
...........................................................................................................................

2. Čo si predstavujete pod pojmom domáce násilie
..................................................................................

3. Myslíte si, že domáce násilie sa častejšie vyskytuje v súčasnosti, ako sa vyskytovalo v minulosti?
a) áno
b) neviem
c) nie

4. Sú nasledujúce tvrdenia pravdivé?

a) muži, ktorí sa dopúšťajú násiliu za to nemôžu, asi ich obeť vyprovokovala
áno nie

b) ak budeme láskavý a oddaný, agresívny partner sa môže zmeniť
áno nie

c) je prirodzené, aby sa muži chovali agresívne, očakáva sa to od nich
áno nie

d) domáce násilie zasahuje len malú časť ľudí, je okrajovou záležitosťou
áno nie

e) bitie a násilie je len stratou kontroly nad svojím chovaním
áno nie

f) domáce násilie je záležitosťou ľudí s nízkym vzdelaním
áno nie

g) domáce násilie je len hádka, výbuch, konflikt, kedy nedochádza k vážnym zraneniam
áno nie

h) vo väčšine prípadov znásilnenie dochádza preto, lebo dievča chlapca natoľko vzruší, že on stratí schopnosť sebaovládania
áno nie

i) doma som lepšie chránený pred násilím a sexuálnym útokom
áno nie

5. Akú máte skúsenosť s násilím
a) nikdy som o domácom násilí nepočul/a
b) poznám domáce násilie len z televízie
c) viem o domácom násilí vo svojom okolí
d) viem o násilí vo vzťahu svojej kamarátky/kamaráta
e) zažil/a som domáce násilie vo svojej rodine (u rodičoch)
f) zažil/a som sám/sama násilie vo vzťahu s priateľom/priateľkou

6. Stretli ste sa už s násilím?
a) áno
b) nie

7. Ako ste sa osobne stretli s domácim násilím?
a) som obeťou domáceho násilia, zo strany svojho partnera
b) ako dieťa som bol/a svedkom domáceho násilia medzi rodičmi
c) som obeťou domáceho násilia zo strany inej blízkej osoby
d) som obeťou domáceho násilia zo strany svojho dieťaťa

8. Bola som obeťou domáceho násilia vo forme:
a) psychickej
b) kombinácii všetkých druhov domáceho násilia
c) fyzickej
d) ekonomickej
e) sociálnej

9. Oznámili ste niekomu , že je na vás páchané domáce násilie?
a) áno – komu? ............................................................................
b) nie

10. Vyhľadali ste nejakú pomoc?
a) áno – kde? ................................................................................
b) nie

11. Ak ste v predchádzajúcej otázke dali odpoveď nie, odpovedzte na túto otázku: Nevyhľadali ste pomoc, pretože:
a) neverím, že by mi mohol niekto pomôcť
b) neviem prečo som pomoc nevyhľadala
c) neviem na koho by som sa mohla obrátiť
d) mám strach si pomoc vyhľadať

12. Ako sa zmenila vaša životná situácia po vyhľadaní pomoci?
a) nezmenila sa
b) zlepšila sa
c) zhoršila sa

Majuška

Dobrý den!ja som za 7 rokov s mojim manželom bola fyzicky napadnutá manželom dostala som taku sylu aj kôly detom udala som ho od tedy si nedovolý ma udriet ale slovne ma týry nadalej on je alkoholik agresívny asi sa dám rozviest to bude najlepšie riešenie on sa nemieni zmenit NETREBA SA Bát a oznámit to polícii ako som to urobila ja!!!!!budete pokojnejšia budete lepšie spávat atd bude z vás iný človek!!!! nebojte sa to spravit!!! s pozdravom Mária šimková

Emilii

Dobry den prajem.Mam 21 rokov a 17 rokov som si zobrala svojho priatele boli sme spolu od mojich 14 rokov prve sa kumne spraval dobre ale neskorsie ma zacal fyzicky tyrat a neskor uz aj psychicky.Vzdy som mu to odpustila lebo som sa ho bala a aj koli dcerke som s nim bola.Neskor sme sa odstahovali do Ceskej republiky a myslela som si ze sa tam zmeni ale nezmenil sa byl ma stale zakazovl mi chodit zos dcerkou vonku ani na okno som nemohla pojst lebo hned by som dostala od neho bytku.Kontroloval mi telefon kazdu minutu a aj sekundu si spocital aby som nemohla nikomu zavolat.Ked prisiel domou pod opitom stave tak mna a dcerku zvykol zobudit aby som mu zohriala jedlo na malu sa vykrical preco nespi a potom mna koli tomu zbyl ponizoval a aj si stale na silu urobil namne dobre.Chcela som sa vratit na Slovensko ale nechcelm ma nikdy pustit tak raz som utiekla ale nasiel ma tak koli tomu zas zma zbyl.Stale me len kopal skakal pomne ale nikto mi to neveri lebo nikto to nikdy nevidel.Tak v roku 2010 v januari som sa vratila do slovenskej republiky s dcerkou a zijeme do teraz u mojich rodicou.Podala som na rozvod ale on sa s tym nezmieril tak sa vratil tiez na Slovensko a do teraz mi neda pokoj ani mojej dcerke v januari 2011 sme mali rozvod malu dali mne do opateri ale on sa odvolal tak nemame pravoplatny rozvod dokym sa to nevyriesi.Do teraz namna nadava vyhrazasa mi ze ma zabije koli tomu nikdy nechodim a ani s dcerkou nemozem ist vonku aby mi niejako neublizil.Stale chodi k mojej bytovke a zvoni do nas lebo chce malu ale zvykne prist len vtedy ked je pod plivom alkoholu tak dcerku mu nedavam.Davala som mu malu ked bol triezvy ale raz prisiel ten den a zas ma zbyl zlamal mi nos tak koli nemu som musela prelezat v nemocnici 4 dni tak ma odlucil od mojej dcerky ktora bola tiez akurat strasne chora a nemohla som prinej byt.Tak som dala nanho tresne a potom som dala zas nanho dvakrat tresne lebo namna nadaval a zas sa mi vyhrazal uz vazne neviem co mam robit aby nam dal pokoj.Teraz sa odvolal ohladom malej ze ju chce do opateri a mi povedal ze tam napise ze spavam s kazdym jednym ze drogujem ale to nie je pravda bojim sa toho ze niejaky jeho kamarat pojde svetcit a povie ze je to pravda a ja o dcerku nechcem prist.Ked mozem poprosim porate mi co mam robit ale kde sa mam obratit.

jajka001_

raz za mesiac sa to da nejak prezit , ta navsteva, aj ked to nie je prijemne. svokra je osamela, navsteve sa potesi. bud rada ze ju nemate v dome :) ked budes stara, tiez budes rada ked ta niekto pride pozriet...skus na to pozerat takto...ze jej robis laskavost. a tvoj muz by mal na to tiez tak pozerat, a nie vystrajat a pouzivat nasilie (psychicke). mal by ta chapat.

karlicka

jajka:
moj muz praveže nepije,len u nej-matky- sa ponúka o čosi viac,on neni alkoholik.ešteže to !svokra tiež nepije.
svokra je rada,ked tam prídem,ale ja sa už nedokážem pretvarovat,že mi nevadí,ked tam vypije viac ako treba...aj by som jej to povedala,ale možno by potom zomrela-ona pravdu nerada.a je chorá na srdce...ešte musím napísat,že v mojej prítomnosti manžela vela neponúka,iba ked ide sám. dojdu jeho dve segry,dvaja bratia a dajú si domáceho vínka...tak je to!

jajka001_

nebude mat komu a bude agresivny a nasilny...prispejte aj do temy Piť či nepiť...pitim v mladosti to začina a takto to konči