tyrane zeny

RNG

Ivana, depresie au a roznych dovodov, neviem co je dovod u teba ale rozhodne sa daju adresovat bez chemickych antidepresiv a v mojom slovniku "oblbovakov"=utlmovadiel
Ludske telo vie operovat normalne bez tychto umelych chemikalii, len z prirodnymi latkami a tymi, co si vie samo z nich vytvorit.
A ked si ich nevie vytvorit, daju sa dodat, tj prirodzene latky, nie umele chemikalie, ktore sa v prirode vobec nenachadzaju(inac by nemohli dostat na ne patent, lebo podstata patentu je tvrdenie:1) "pred tym to nikde neexistovalo a ja(my) sme to vytvorili" a 2)"je to uzitocne na to a to"

ivana4837

RNG,

ja už som ťa raz prosila o radu a Tvoje vyjadrenie a to v téme depresia a PP,zaujímal ma totiž Tvoj a Juliusov názor na môj stav,ja som ešte len vo fáze vysadzovania chemických návykových liekov,nakoľko som ich papkala poslušne 8rokov a k zlepšeniu nedochádzalo vôbec,čo ma najviac zarazilo,že všetci na diskusnom fóre spomínali,že ak im už "zabrali" AD vysadzovali benzáky a môj doktor "pán úžasný" ma ich nechal užívať dodnes!!!Zmysel meniť ho za iného nevidím,lebo tento je v našom okrese vraj "najlepší",tak nepôjdem z blata do kaluže.

Zvolila som si vlastnú cestu a začnem najprv posupne vysadzovať benzáky potom AD.Ja som bola pred 8,5 rokmi človek plný elánu,pozit.energie,zdravo sebavedomý,starala som sa o rodinu,deti,chodila do práce,vyštudovala popri nej dve VŠ ako 25ročná som sa stala vedúcou prevádzky so 70zamestnancami a o 3roky konateľkou firmy...tým sa tu vôbec nechcem chvastať...to nie je mojím cieľom...tým chcem iba povedať,že som bola dosť schopný človek a DNES???Ja som AD začala užívať vo viere,že ma postavia na nohy,lebo panické ataky mi znepríjemňovali život a miesto toho mi zničili život!!!Dnes som 37ročná ľudská troska bez chuti do života a skutočnej radosti.No ja som sa rozhodla,že už stačilo a začnem so sebou niečo robiť,lebo toto nie je skutočný život iba prežívanie...báť sa byť sama doma...posledné dva roky nechodiť sama von...to je už šialenstvo.Nikdy by som nezačala brať tieto lieky,keby som vedela ako mi uškodia!!!

NETVRDÍM,ŽE SA Z TOHO DOSTANEM,ALE SOM OCHOTNÁ UROBIŤ PRE TO MAXIMUM,LEBO CHCEM OPAŤ NAOZAJ ŽIŤ!!!

RNG

Ivana,,pri strese sa telo vycerpava , v zmysle starne rapidnejsie dusevne a neskor v zivote sa to moze prejavit roznymi nervovymi problemami. Odporucam ti brat extra mineraly, pripadne yam, lebo aj hormony v urcitom veku mozu sposobovat rozne nervove lability, pripadne sa pozri na prirodne nahrady chemickych antidepresiv, lebo tie chemikalie su casto navykove a maju plno skodlivych postrannych ucinkov. Najlepsie je ich nahradit niecim potravinovym, ako niektore special;ne doplnky na ten ucel(5-HTP, SAM-e, St Johns Wort, GABA atd)
Neviem co ti chyba(aky liek ti pomaha) a co ti zabera, preto menujem len tak viacere prirodne.

ivana4837

RNG,

ja som neprišla s domácim násilím osobne do kontaktu odkedy sme sa môjho otca konečne po odchode z domu zbavili prakticky 20rokov a predsa som dopadla zle ako som už dolu v príspevku napísala psychicky som ochorela a keď mi na psychoterapii povedala psychologička,že všetko pramení z hrôzy,ktorú som prežila v detstve...zasmiala som sa,že to nie je možné...veď prešlo toľko rokov,ale potom som pochopila,že je to naozaj pravda,lebo iný dôvod nebol na to ,aby som sa roztriasla vždy,keď som počula-videla,ak muž napádal ženu,nezniesla som dokonca ani bitky medzi mužmi..vlastne žiadne násilie,pach alkoholu,nadávky...

Od toho nešťastného detstva som spoznala po pár rokoch môjho manžela v ktorom som videla akúsi ochranu,oporu pred zlom a máme naozaj pekný život dodnes,sme spolu 23rokov,deti sme slušne a dobre vychovali (aspoň ja si to myslím),teda som nerozumela ako môže tak spokojný a šťastný človek ochorieť,ale stalo sa!!!

RNG

Tak to je, nasilie plodi len nasilie. Niekde treba ten zakerny kruh rozbit.
Zakladne ludske prava , individualne, musia byt ochranovane.
Nikto si nezasluzi trpiet len pre to, ze to niekto druhy v hlave ma pomatene.

ivana4837

RNG,

úpne súhlasím,treba hovoriť aj o tom,že existuje aj tento fenomén a nielen v USA,ale poznám dosť prípadov aj tu u nás.Jedna suseda síce upratuje a varí ako besná,ale manžel a deti ak niečo nespravia podľa jej predstáv,tak ich slovne aj fyzicky napáda...hodí po nich čo má po ruke...jej manžel mal rozbitú hlavu,lebo po ňom šmarila popolník,sotila ho a ako preletel cez sklenené dvere rozrezal si ruku a podobne...nahovárali sme ho ohlásiť to a urobiť s tým niečo,ale on sa hambí.On aj deti trpia neustálym terorom.Na deťoch sa dotyčná ženská vyzúri len vtedy,ak sa nemôže na ňom,tak on asi radšej všetko pretrpí,aby "akože"ochránil deti,hoci verím tomu,že ak by to všetko prišlo až na súd deti určite prisúdia jemu a on aj deti by už netrpeli.

ONA pochádza z rodiny v ktorej otec týral úplne všetkých,takže vlastne určitým spôsobom je aj ona obeťou,ale nemá žiadne právo si to takto kompenzovať.Preto budem vždy toho názoru,že deti treba ochrániť pred takýmto životom,lebo buď psychicky trpia,alebo z nich môžu vyrásť podobné násilnícké monštrá!!!

ivana4837

pre peeteer:

súhlasím s Tebou,že to nie je také jednoduché pobaliť pár vecí,zobrať deti a odísť,ale niekedy to ľudom môže zachrániť život!!!Ak by to moja mamina nespravila bol by nás,alebo maminu otec zabil...mama skončila niekoľkokrát v nemocnici a bola vo veľmi vážnom stave a podala jej pomocnú ruku rodina,v tej dobe centrá pre týrané ženy neexistovali...som presvedčená a nikto mi to nevyhovorí,že ak ti nemôže pomôcť rodina je lepšie žiť v krízovom centre ako každý deň sa triasť čo bude,ak si tým človek prejde osobne poznačí ho to na celý život!!!

RNG

V civilizovanej spolocnosti nesmie byt nikto zneuzivany, tyrani, ci uz zeny, deti ale ani muzi. A na odstranenie tej tyranie je treba pouzit nastroje, ktore civilizovana spolocnost poskytuje, vcitane policie a sudov.

RNG

omluvam sa , toto je tema len pre zeny ale asi nikto temu pre muzov neotvori, tak som to pre aspon ciastocny balanc(rovnovahu) sem vsunul.
Nebudte poburene, skutocnost je taka, ze kyvadlo osudu moze presvihnut az na druhu stranu, coho som tu v USA casto svedkom.