citalopram teva

Príspevok v téme: citalopram teva
zaja

Ahojte
chcem sa spytat ci nema niekto skusenosti s uzivanim citalopramu teva 20 mg. Ja ho sice uzivam uz 3 roky...ale mam taky problem počas tych rokov sa moja vaha váha rapidne zvysila... asi o 25 az 30 kg. Radila som sa s lekarkou kt.mi predpisalaa tieto antidepresiva, kde som sa vyjadrila ze si myslim ze moja zmena hmotnosti je zapričinena prave uzivanim citalopramu..Ona sa vsak hlada ine dovody..ako nespravne stravovanie , malo pohybu, a pri tom vsetko som upravila tak ako som mala. Neviem ci jej mam navrhnut vysadenie tohto lieku.. ale som si ista ze priberam s uzivania. Prosim o radu.

zaja

ShaulaThalit
dakujem ti za radu.... a som rozhodnuta ist za svojou lekarkou..a poziadat o vysadenie...len sa bojim ze budem malo presvedciva, a ona mi zase da iny dovod mojho narastu na vahe. este raz dakujem

ShaulaThalit

Zaja, dala si dostatočne najavo svoju nespokojnosť s tym, že ti lieky spôsobujú extrémne priberanie. Sú aj iné lieky proti depresii, ktoré síce majú vedľajšie účinky, ale nespôsobujú hormonálne zmeny aj ako priberanie.
Ja užívam Stimuloton a som nadmieru spokojná... neviem síce na čo sa konkrétne liečiš, ale poraď sa so svojou lekárkou a požiadaj o výmenu. Ja osobne by som lieky vysadila okamžite...

zaja

Len uz neviem ako to mam svojej lekarke vysvetlit, ked tvrdi a hlada ine príčiny. Som si ista ze to ničim inym nieje. Mam ju poziadat o vysadenie? Len neviem čo to urobi s mojou depresiou ...

ShaulaThalit

Ahoj zaja, tvoj liek sposobuje neziaduce ucinky, ktore su velmi caste a tvoj rast na vahe je jednou z tych ucinkov....
sposobuje to poruchu metabolizmu, cize u niektorych rast na vahe a u inych redukcia.