Katastroficke nasledky stresu

Príspevok v téme: Katastroficke nasledky stresu
Dalenka

Mam taky mensi vacsi problem... Vzdy ked nastava v mojom zivote nejaka stresovejsia situacia tak sa uplne zrutim, ale skor fyzicky... take veci ako ze nemozem vobec spat, jest a tak, to nejako neriesim, to sa da chvilkovo zvladnut... ale napriklad den pred maturitou som od rana do vecera iba vracala, ani nechapem co zo mna cely den islo, musela som ist na pohotovost kde mi pichli injekciu proti vracaniu... na maturitu som isla nadopovana Torecanom, ktory mi tam dali, ani nechapem ako som ju spravila.. Pri skuskach na vysokej zase ked som sa dozvedela ze som nespravila tak mi zacalo neuveritelne hucat v usiach a to sa mi stavalo castejsie, skoro som vtedy ani nepocula, trvalo to vzdy den, dva, tri... A jednoducho vzdy mavam nejake taketo cudne stavy, toci sa mi hlava, nedokazem vnimat, sustredit sa, mam pocit ze dostanem infarkt... Prosim ak niekto viete co sa s tym da robit poradte. Desim sa dalsich skusok co pridu lebo neviem co sa stane nabuduce.. musim sa to naucit zvladat.. Dakujem

karioll

urcite by som to riesil aspon pohovorom so psychiatrom a zvazil by som prechodne uzivanie nejakych slabuckych anxiolotik,napriklad lexaurin.
magnezium je fajn,ale su z neho hnacky,neliecia pricinu,iba zmiernuju dosledok,neodvodnuju,ako tu niekto pisal,2 hod.pred a po nemozes ziadne mliecne vyrobky jest ani pit,maximalne mozes uzivat 10 dni,volil by som formu magne b6,je to ucinejsie ako sumive,moze ti spomalit tep a znizit tlak

Dalenka

dakujem Ivka, pomohla si mi, ocakavala som nejaku takuto radu:-)

hm a niektori tu spominali ze na svete su aj dolezitejsie veci.. no to je mi predsa jasne, nie som zaostala, ale ked mam problem s tymito menej dolezitymi treba zacat u nich, nie?

usmc: fyzickej aktivity mam velmi vela, pouzivam ju prave na uvolnenie, ale vidis, nenapadlo mi ist si napriklad pred skuskou zacvicit namiesto stresovania, takze dakujem:-) je to logicke ale niektore veci ti proste samemu nenapadnu:D

marika1258

Ivka má pravdu, magnézium (horčík) ti pomôže. Moja mamina mávala takéto návaly stresu - búšenie srdca, hučanie v ušiach, rýchly pokles tlaku. Na pohotovosti jej pichli magnézium a prešlo jej to. Teraz ho berie ako tabletky. Ešte stále zvykne stresovať :D, ale už sa to neprejavuje fyzicky. Len nezabudni, keď budeš brať magnézium: veľmi odvodňuje, budeš musieť piť viac tekutín ako predtým!

fialocka

pomoct by mali aj dychove cvicenia, ktore ti pomozu upokojit sa. Dychat zhlboka az z brusnej dutiny, ale nie rychlo, skor pomaly a kontrolovane :)

Ivka 1

Dalenka je to stresova zalezitost,ktora Ti dokaze odburat zasobu horcika v tele.
Potom nastavaju presne tie priznaky,ktore popisujes a navyse ak zvracias, odchadzaju Ti z tela aj ostatne velmi dolezite pre spravne fungovanie organizmu dolezite mineralne latky. Takze preventivne odporucam uzivanie vcelieho pelu v tabletach a pred a pocas situacii,ktore Ti vyvolavaju stres zvyz zasoby horcika a manganu. Velmi pomahaju sumive tablety s ich obsahom,ktore pomerne rychlo zaberaju a eliminuju vznik prave tych priznakov,ktore popisujes. Neodporucam ich vsak uzivat pravidelne ,nakolko obsahuju aj skodlive latky /aspartam,farbiva/. Takze len v pripade potreby.

beb

Ahoj, je dobre, že si to uvedomuješ. Dobre je uvedomiť si to dopredu, rátať i zo zlým výsledkom, nejako vedome sa s tým zmieriť, veď svet sa hneď nezrúti. Naozaj, ako je napísané predtým, je vo svete toľko ľudí, ktorí majú neuveriteľné a väčšie problémy.
Lebo v živote naozaj prídu i väčšie stresy a potom čo? Ako sa s nimi vyrovnáš? Nemusí sa to skončiť len injekciou. Ak by to nešlo, hádam by bolo dobré zobrať niečo na upokojenie. Dnes sú už rôzne lieky, ktoré môžu pomôcť, ale to musí posúdiť lekár.

usmc

Je to slaba psychika, nevies zvladat stresove situacie si jednoducho slaby jedinec - a ako tomu zabranit? 1. uvedom si ze na svete su ovela horsie veci ako skuska,maturita... a ak nahodou neurobis napr.skusku nic sa nedeje zivot ide dalej a nabuduce urobis 2. mala by si zacat cvicit alebo behat tym sa trochu uvolnis a zbavis stresu 3. ist do armady ako ja. Tak prajem vela stasia